малко смях за здравните вноски

  • 1 962
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 491
vessy78, а излизаше ли ти на сайта им, че им дължиш нещо, преди да започнеш да се занимаваш с тях?

# 16
  • Мнения: 6 167
и аз да се включа със Здравната каса Grinning Вчера се редя там на опашка, появява се една служителка с две кафета в ръка и ни изкомандва : " Я опашката, я се наредете всички напред!!!"
Искаше всички да застанем с лице в една посока и да не се въртим Mr. Green
.................:


 smile3532 smile3532 smile3532


еййй, таман бях увесила нос, направо ми оправи настроението!

# 17
  • Мнения: 6 167
трябва да декларираш от кога напускаш страната, за да ти спрат задълженията.
е тва помня

# 18
  • Мнения: 884
Един въпрос ,може тъпо да му прозвучи на някой,но все пак...За какъв чеп ,въобще ходите да си хабите нервите с тях??????!
То е ясно от многобройните публикации по вестиците,теми по форумите,подписките из чужбина ,че държавата не знае какви ги върши със здравните на емигрантите,та тъпите крави в касата ли да знаят! #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out

# 19
  • Мнения: 980
ами май сме жени без работа, та затова си тровим здравето с тях newsm78

# 20
  • Мнения: 7 914
Аз имах намерение да пускам отделна тема , ама не мога да намеря вестника за да да пусна статията! Майка ми, преди ден-два, ми чете статия от някакъв рекламен вестник, в който е публикувано нещо от рода на:
Дължащите здравни захраховки да не се притесняват да си пътуват спокойно, нямало да има задържания на границата...НО

Но... ако сумата ти надвиши ( а тя се олихвява..  аз миналата година бях с 500лева, сега съм с 700 ) , мисля че беше 1000 лева, тогава имат право да ЧРЕЗ полицията( или там кой беше), да потърсят имущество от последния ти адрес на регистрация, за дакомпенсират задълженията!
 #Crazy newsm78 #Crazy

Ако не беше го чела майка ми и то от вестник, щях да кажа" измишльотини" , ама някой  има чувал ли е за подобно нещо?

# 21
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
заминах преди 2000, нямам личен лекар, в сайта ми излиза, че не дължа. 2 пъти питаме вече в касата- нищо не дължа и нищо не трябва да попълвам за бъдещ период. това е с мен.
И аз съм извън България отпреди 2000 и според сайта нищо не им дължа, но трябва ли да им подавам онази декларация, дето я искат до края на 2006-та?  newsm78


майка ходи преди месец-два, аз миналата година. казали са й, 4е нищо не трабва да попълвам. хич и не мисля да ходя пак.

# 22
  • Мнения: 5 475
Но... ако сумата ти надвиши ( а тя се олихвява..  аз миналата година бях с 500лева, сега съм с 700 ) , мисля че беше 1000 лева, тогава имат право да ЧРЕЗ полицията( или там кой беше), да потърсят имущество от последния ти адрес на регистрация, за дакомпенсират задълженията!

По закон могат да ти наложат забрана за напускане на страната (България), ако имаш държавни вземания за над 5 000 лв.Което означава,че като се прибереш в Бг,ти взимат на границата задраничния паспорт и не можеш да излезнеш.Чак до изземване на имущество не ми се вярва да се стигне... #Crazy
   И аз съм като теб...омръзна ми вече,колко молби  пуснаха родителите ми и все ме водят длъжница... #Cussing out

# 23
  • Мнения: 7 914
Но... ако сумата ти надвиши ( а тя се олихвява..  аз миналата година бях с 500лева, сега съм с 700 ) , мисля че беше 1000 лева, тогава имат право да ЧРЕЗ полицията( или там кой беше), да потърсят имущество от последния ти адрес на регистрация, за дакомпенсират задълженията!

По закон могат да ти наложат забрана за напускане на страната (България), ако имаш държавни вземания за над 5 000 лв.Което означава,че като се прибереш в Бг,ти взимат на границата задраничния паспорт и не можеш да излезнеш.Чак до изземване на имущество не ми се вярва да се стигне... #Crazy
   И аз съм като теб...омръзна ми вече,колко молби  пуснаха родителите ми и все ме водят длъжница... #Cussing out

Може и да е 5000... ама и аз  ей такива очи  опълих #Shocked , като чух за имуществото и майка ми се  Joy и казва казвай какво да им давам като дойдат! doh


Ама да ми го вземат задграничния...аз нали си имам холандски.. и с него ли нама да ме пуснат?
 Imp

# 24
  • Мнения: 5 475
Нали знаеш как са бг законите,в родината се влиза с национални документи...нямам представа какви са условията в Холандия,дали си губиш бг гражданството,но закона е такъв.
  И на мен хич не ми харесва историята с плащанията,но и не искам да докарам баща ми до удар...колко пъти вися на опашки да се разправя...надявам се да посмажат бюрократичната машинка и да раздвижат нещата...в наша полза разбира се!  Wink

# 25
  • Мнения: 3 880
майка ходи преди месец-два, аз миналата година. казали са й, 4е нищо не трабва да попълвам. хич и не мисля да ходя пак.
И аз нямам намерение да попълвам нещо (няма ме на сайта им), даже няма и да ги питам. Ако не ги е срам да искат нещо от мен да дойдат да ме намерят лично Mr. Green Щом и на майка ти са казали, че не трябва в такъв случай. Въпреки, че специално за този "закон" изказването на някой си служител изобщо, ама изобщо не е гаранция за достоверност Wink Те са в такава мъгла горките, че никой нищо незнае, но пък това не ги спира да раздават "компетентни" мнения и съвети и да бъркат хората допълнително. Толкова протеворечиви неща чух вече, че нищо няма да ме учуди...

# 26
  • Мнения: 1 630
Моля те кажи подробности? В смисъл явно си наи-прясна по процедурите...

Отиваш в паспортното на Мария Луиза (ако си от София)
Там срещу 10 лв и 7 работни дни ти дават извлечение кога си влизала и излизала от страната ( аз според това извлечение съм успяла 4 пъти да изляза без след това да вляза  Whistling , но това в далечната 1998 когато още не им беше компютъризирана системата)
след това отиваш в агенцията по приходите (в общината на адрес по личната ти карта) и попълваш 2 формуляра
1 - за периоди преди декември 2004, към който прилагаш извлечението за периодите извън страната е евентуални други доказателства. Ако нямаш избран личен лекар и си била над 183 дни годишно извън страната би трябвало да ти опростят дълговете

2 - за след началото на 2005 за когато трябва да подадеш декларация, че напускаш страната. Крилатата фраза на служителя, че ме вижда пред себе си, беше относно тази декларация и нежеланието   му да приеме декларацията с дата януари 2005, тъй като аз очевидно съм още тук независимо от извлечението или печетите по паспорта  Laughing

След като си подадеш 2 те декларации ти дават входящи номера и ти казват да чакаш те да си проверят дали може да те отпишат. Ако всичко е наред не ти съобщавали нищо. Ако решат, че не може ти пращат писмо на посочен адрес в България

# 27
  • Мнения: 1 630
нищо не трябва да попълвам за бъдещ период. това е с мен.

Радвам се, че е така с теб, но ми се струва, че е по разумно ако има кой да го свърши да си подадеш декларацията, че напускаш страната. За съжаление това, че някой служител е казал, че не трябва да се подава нищо не е никаква гаранция. И на мама като се беше обаждала в същата община да пита и бяха казали че може да се подаде декларация със задна дата, пък милия служител реши, че не може.

# 28
Дайте малко информация за тези, които са им в системата - първо е отписването от личен лекар и после НОИ, или обратно?

# 29
  • Мнения: 1 526
Ние сме излезнали през 1997г. - доста преди създаването на тази прослувута здравна каса. Миналата година когато си ходихме дори караха мъжът ми да си вади удостоверение, че не си е загубил Бг гражданството, ама кой ги знае може и ние да сме им длъжници! Дайте ми , моля ви техния сайт на който мога да проверя

Общи условия

Активация на акаунт