С какво ви дразнят свекървите- 75

  • 66 606
  • 763
  •   1
Отговори
# 750
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Не знам, ама откакто чета тази тема, започнах да изпитвам люта завист към жените, които имат само дъщери. Ми то рахат, бе!
Како Сийке, паразитите, които познавам, са именно дъщери. Сега наскоро на едни познати дъщеря им роди второ дете от поредния тъпак, с който си е легнала. Познай кой й гледа и издържа децата. Другата им дъщеря я натири мъжа й и тя им висна на врата, а мъжа й е богат, с имоти и не е като да не можеше да го осъди и да си уреди жилище, ама друго е да те дондурка мама и тате, да ти чистят и готвят и да ти водят детето на градина. На други познати дъщеря им си довлече мъжа у тях , пък той един наглец. Родителите й са едни скромни хора, които гък не смееха да кажат, сакън да не развалят рахата на дъщерята и златния зет. Така, че полът не е от значение. Боклуци има и от двата пола.

# 751
  • Мнения: 25 398
Знам. Край мен все шарени примери има и хора всякакви. Има и от едните, и от другите, и от третите и от останалите. И всеки си шета на акъла и възпитанието.
Просто реших да разведря малко темата. (Ама и да се позамислят някои, че не бива претенциите да са все едностранни.)  Laughing

# 752
  • при късмета
  • Мнения: 23 817
Разбира се, че претенциите не трябва да са едностранни. Затова казах, че като снаха отива при свекърва, то свекървата е тази, която предварително трябва да си казва условията. Т.е. и снахата и сина трябва да се съобразят с нея. Даже много пъти съм казвала, че за битовизмите трябва да се съобразяваш с домакина. Други са нещата в които не трябва да се месят родители, ако младите живеят у тях. И младите все пак да имат някакво лично пространство. Което по никакъв начин не нарушава пространството и на родителите. За това те са тези, които трябва да си кажат условията. От собствената ти спалня няма кой да те изгони, камо ли снаха от вчера

# 753
  • Варна
  • Мнения: 36 426
От една друга тема:

Върви си един и вижда: една възрастна жена виси от перваза на балкон на 7мия етаж, а млад мъж я удря с чук по пръстите.  Минувачът изкрещява:
-- Абе, остави веднага жената!
-- Ама тя е тъща ми...
--Брей, как се е вкопчила пиявицата!

И за свекърва може да се обърне вицът...

Посмях се.

# 754
  • Мнения: 4 292
HigjSpeed, това е като един баща стреля по тъщата из двора и детето го пита защо стреля по баба му. Той му казва: На тебе баба, на мен тъща, дай другия пълнител!" Joy

# 755
  • Мнения: 14 816
Айде и от мене един виц за тъщите /аз съм тъща/
Та един зет живеел в къщата на тъщата.Разбирали се горе доло,тъщата помагала колкото можала.
Един ден извикала зет си и му рекла
–Виж сега ,зетко.Вчера бях при нотариус и ви прехвърлих всичко което имам,от вас искам само едно нещо,като умра искам грандиозно погребение със всичките му там салтанати..Да се запомни.
Зетя обещал.
Стават на другата сутрин ,зетя го няма никакъв.Час ,два чакат го- няма го.По едно време към обяд пристига запъхятн ,изморен и се обръща към тъщата
– Майко капнал съм ,тичах да уреждам погребението.Днеска от три часа е

# 756
  • Мнения: 3 058
Добре, хайде, като сме започнали.
Тъща носи палма за подарък на дъщеря си.
Зетят:
-Хм, маймуната си пробута, сега и палмата й носи.
 Joy

# 757
  • Мнения: 18 305
Един от едно старо време..
Дошъл зетят на гости и се претрепали да му угаждат ,гозби, внимание ,усмивки...
В това време синът изчистил обора ,нахранил добитъка ,цял ден мръзнал навън и  накрая  едва   стигнал до масата да хапне каквото свари.
Така минало  и  друг път гостуването на зетя ,та колкото да бил  благ и   послушен синът,се замислил за разликата попитал баща си,защо  няма за него такова отношение,като цял ден е изкарвал боклука и се  изморил,а  дори не забелязали,че  влиза в къщи  и е  на масата.
-Сине ,рекъл бащата ,той  такъв боклук изкара от къщи ,че каквото да му  наготвят е  малко!

# 758
# 759
# 760
  • Варна
  • Мнения: 36 426
Абе, вярно, че се поувлякохме с вицовете ама и последните много страници с философски размишления малко бягат от темата. Та не сме чак такива престъпници Simple Smile

# 761
  • Мнения: 3 058
Абе, вярно, че се поувлякохме с вицовете ама и последните много страници с философски размишления малко бягат от темата. Та не сме чак такива престъпници Simple Smile
Да и някакви генерални заключения - свекървите така, снахите онака. Laughing
Ще кажеш, че едно и също важи за всички.
Бедна, бездомна и нахална снаха, която завзема двореца на свекървата. Joy

# 762
  • Бургас
  • Мнения: 1 119
Не просто го завзема, а го прави ВЪПРЕКИ нежеланието на горкия син. Лоша снаха, лоша Mr. Green

# 763

Общи условия

Активация на акаунт