Нещо не толкова вредно, пакетирано и подходящо за деца

  • 12 972
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте мами,

Ние често ходим сред природата с детето, което е на 4,5 години. Обикновено на тези места няма заведения за хранене и трябва да си носим нещо за ядене, което да е подходящо и за детето. Понякога няма време за правене на сандвичи и минаваме през магазин и купуваме нещо набързо. Сега се замислих, че мога да си напазарувам някои подходящи неща предварително и да си ги имам в къщи при нужда. Обаче, искам да е нещо по-малко вредно, без хидрогенирани мазнини, без много захар, без безкрай на брой Е-та и т.н. Само, че не мога да представя да вися 5 часа в магазина, четейки етикетите на пакетираните сладки и солени храни.
Моля ви споделете какво по-безвредно купувате на децата си за ядене, което им харесва. Иначе, аз от човек, който от много години работи в хранителната индустрия и е наясно със суровините, които се влагат в производството на храните знам, че най - безвредни са обикновените, без никакви допълнителни вкусове солети. Но, само на солети не става.

# 1
  • Мнения: 11 747
Най- обикновените солети също са с голямо количество хидрогенирани палмови мазнини.
За безвредно купувам суровите десерти като roobar и други на други марки, даже на по- ниски цени, без захар са, от различни сушени плодове, ядки, семена. Обаче са ужасно скъпи.

# 2
  • Мнения: 6 489
в такива ситуации се спасявам с ядки, плодове и кисело мляко (от магазина взимам пластмасови лъжици, стават и такива за сладолед). нищо, направено от брашно и пъхнато в пакетче, не ми вдъхва доверие.

# 3
  • Мнения: 407
 Банани, ябълки, сезонни плодове, обикновени или бебешки бисквити, прословутото Барни и мин.вода. За по-стабилно хранене хляб, сирене или кашкавал,кис.мляко, маслини, може и колбас ( продават ги пакетирани и за ден не се развалят).
 Друг е въпроса ,че аз винаги се подготвям вкъщи. Поне сандвич, палачинки,варено яйце или нещо набързо.
 

# 4
  • Мнения: 5 513
А през останалото време с какво го храниш ?То като ще мъкнеш млека и вилици и лъжици си му сложи от неговата храна.Един кроасан или солети или бисквити на две седмици веднъж няма да го убият.

# 5
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Старая се у дома почти да не се консумират купешки десерти и лакомства, с някои малки изключения. В случай, че се наложи да имаме нещо под ръка (например при пътуване), ако не съм в състояние да приготвя, в магазина се насочвам към щанда за био храни. Има няколко български производители, едните са Хармоника, които предлагат меденки, вафли, бисквити и подобен сорт десерти, в които липсват онези вредни съставки, от които всички бягаме. Личните ми наблюдения са, че един такъв десерт е и доста по-засисщащ в сравнение с конвенционалния му аналог. Големият недостатък е цената. Да не говоря много наизуст, че отдавна не съм купувала, но по спомен една вафла с рошков струваше около лев или малко повече, докато всички знаем какви са цените на обичайните изделия. И виждането ми е, че колкото повече на брой продукти от тези, по-скъпите, се налага да се купят, толкова по не на сметка излизат те - с това, което ще платя за 4-5 такива, спокойно мога да си купя брашно, какао, качествена кафява захар, малко ядки и плодове и да произведа доста по-голямо количество сладки в домашни условия. И все пак, тези са добра алтернатива при необходимост и липса на друго.

# 6
  • Мнения: 10 121
Нещо не разбрах.
Ходите често сред природата какво ще рече? Правите походи или седмични екскурзии или за 1-2 часа нанякъде.
Дъщеря ми е точно на толкова. Но яде супер малко неща. Дори да тръгна да й се представям с някакви супер-здравословни щуротии... ми няма да ми обърне внимание особено.
Цяло лято сме извън града постоянно нанякъде.
Взимам й съвсем същото, което си яде по принцип - в кутийка, в найлон, както позволява .. Пакетирани неща по принцип вкъщи не купуваме, а и моите не ги ядат.
Виж пилешко бутче по всяко време  Laughing

И как така няма време за сандвич - той става за 2 мин  newsm78

Странна ми е темата.. ама айде Simple Smile

Ако мега много сме тръгнали ей така случайно сме решили .. спираме на първия Лидъл, купувам прясно хлебче от витрината, шунка и кашкавал нарязани.. 2 домата и 1 краставица и сандвичите са готови в движение Simple Smile

Май по-скоро организацията не ти е наред, отколкото да се чудиш какво да пазаруваш...

# 7
  • Мнения: 22
А през останалото време с какво го храниш ?То като ще мъкнеш млека и вилици и лъжици си му сложи от неговата храна.Един кроасан или солети или бисквити на две седмици веднъж няма да го убият.

Благодаря ви за предложенията, ще се възползвам от някои от тях със сигурност.

През останалото време яде основно готвена храна, пресни и сушени плодове, черен шоколад, много кисело мляко. Не, че не яде понякога бисквити и кроасани, те бабите ни се грижат да не им забравим вкуса, пък и аз понякога ги купувам, като много настоява. Не искам да изпадам в крайности, защото никоя мания не води до добро, просто искам да възпитам полезни навици у детето и да му създам някаква култура на хранене докато е малко, защото много добре знам от собствен опит, колко е трудно да си променяш навиците след години практикуване на старите.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Неща от в къщи, които не искат почти никакво време за приготвяне (ако имаш продуктите) и са удобни за носене: плодове и зеленчуци в кутийка, варено яйце, сандвичи, манджа в кутийка (ако имаш сготвена), кисело мляко.
От магазина - освен споменатите солети, пълнозърнести бисквити, ядки, банани, пълнозърнесто хлебче, качествен шоколад, кисело мляко, комплекти млекце със зърнена закуска.

# 9
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ние често сме навън. моето дете е малко злоядо и съм ограничена в избора, но нося: банана, ябълки, мандарини или сезонен плод. може и чушка, морков т.н. имам джобно ножче и режа/бела на място при желание.
кисело мляко, отделно в малка кутийка бисквити, на място смесвам.
имаме специални пробори за пикник - от едната страна е лъжица, от другата вилица.  Mr. Green

хляб или геврек с масло, отделно кашкавал. ако иска яде ги по отделно, ако иска заедно.
месо не яде, та не взимам.

правя предварително топчета от намачкан панан, пасирани сушени плодове и овесени ядки. понякога слагам малко масло, чия, бадеми, за да държат по-добре топчетата.

ако имам останали от предно харнене катми или палачинки, макарони, взимам и тях.

мляко - с какао или без.

домашни мъфъни.

# 10
  • Мнения: 5 513
Преспокойно можеш да вземеш в една торбичка мляко ,шоколад и плодове от вас.
Купи един кроасан или нещо от щанда с полезните храни и отиваш.Ако детето откаже храната ,като огладнее се връщате.
Аз лично винаги храня детето преди да излезем.Дори на РД или тържество да ходим.
Всяко друго начинание с хранене извън дома премислям какво и как да стане.Определено не тръгвам на бързо.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Сетих се още нещо, много удобно и полезно и се прави за по-малко от 2 мин. - смути. Хвърляш в блендера плодове и зеленчуци по избор, добавяш малко кисело мляко, мед (ако има нужда) и вода, пасираш, наливаш в бутилка и си го носиш. Можеш да добавиш още много неща, каквото ти хрумне полезно - сусамов тахан, ядки, семена (чия, ленено семе, сусам), овесени ядки...

# 12
  • София
  • Мнения: 38 115
Ненавиждам кроасани в плик, бисквити децата почти не ядат, чипс купувам рядко. Така че целият пакетиран щанд отпада.
Ако излизаме на излет, приготвям сандвичи и взимам плодове. Сега зимата открих термоса с чай.

# 13
  • Мнения: 46 403
По магазините има щандове с диетични и здравословни неща, там има разни такива пакетирани.
Ние правим сандвичи и взимаме плодове. Времето за приготвяне е колкото да изчакам опашката в магазина.

За училище от готовите носи понякога тези барчета и този йогурт, стават, ето състава (има и с различни вкусове, не е само боровинка).

Последна редакция: ср, 11 яну 2017, 13:07 от Не се сърди, човече

# 14
  • Мнения: X
Може да направиш мъфини от предния ден, домашна баница.
Иначе от пакетираните храни моето обича онези кръглите оризовки им казвам аз, но има и от царевица и още не знам от какво. Продават се и по био магазините.
Скрит текст:
Солети има сто вида без боклучави масла, също са вариант.

Последна редакция: ср, 11 яну 2017, 14:26 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт