2. Мнения за "Оазис строй" Пловдив - Оазис1-8

  • 183 039
  • 1 021
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 5
Съседите живущи от Оазис 4 да кажат дали се работи по Оазис 6 .

Последна редакция: пт, 10 мар 2017, 20:47 от Maimunka05

# 151
  • Мнения: 646
Оазис 6 , днес са стигнали до 6ти етаж. Усилено продължават да строят. Не се притеснявайте.

# 152
  • Мнения: 54 391
Извинявам се, за Оазис 7 говорех аз.
Оазис 6 е в К.Париж.

# 153
  • Мнения: 3
Колеги съфорумци-мисля че нещата които ще ви кажа ще заинтересоват по голяма част от вас във връзка със последните мнения:
1- Днес от офиса на Оазис казха че не работят с никави банки-т.е. само на каса-независимо за какви плащания става въпрос.
2-В закона много добре е казано и посочено до колко пари може да  са на каса и до колко -банков път-и сответните наказания за прикриване.
3- Според тълкуването на български юристи-днес-както и европеиски такива ,това се нарича данъчно престъпление-и наказателна отговорност носят и двете страни, прикрили истината.

# 154
  • Мнения: 54 391
Значи хич не е розово положението.
Хората се притесняват да изповядат сделки на дан. оценка, което не е незаконно, а тук такава крупна фирма иска пари в брой??? И то за жилища, които са доста над разрешените 10 000 лв. Crazy Crazy Crazy
Много обезпокоително...

# 155
  • Мнения: 19
Важното е да продължат със строежите,да завършат започнатите проекти.За мен е последна грижа как става разплащането!

# 156
  • Мнения: 54 391
Важното е да продължат със строежите,да завършат започнатите проекти.За мен е последна грижа как става разплащането!

И да платиш солени глоби към НАП ли ти е последна грижа? Rolling Eyes

# 157
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Какво означава "за мен е последна грижа как става разплащането"? Не ви ли безпокои, че щом подхождат по този начин, не е сигурно какво и дали ще построят? Отделен е въпросът как.
Писах отдавна в темата, но бях нападната, че всявам смут. Твърде много обаче станаха потребителите, които се включват, за да предупредят. Това не е тенденциозно според мен.  Peace
Пожелавам на всички да останете доволни, но аз при тези обстоятелства не бих купила на зелено.  Peace

# 158
  • Мнения: 20
Последните два дни чета и нищо не разбирам за какво става въпрос, за какви нарушения та нали когато се копува апартамента той се взима между акт 15 и акт 16 когато е с кредит тези нарушения кога излизат наяве. Моля да бъда извинена за невежеството,но се притесних тъй като имаме капариран апартамент на оазис 6

# 159
  • Мнения: 54 391
Нарушенията са от страна на фирмата - "Оазис строй" или както се казва сега.
И по-точно, че в нотариалните актове се вписва много ниска цена, така че фирмата да укрива печалба и да пести данъци.
Сега тече проверка от НАП и те вместо да си оправят грешката, са решили да правят нова, още по-груба. Не искат да се внасят пари по банков път, а само в брой Shocked
Не знам за хората с кредити как ще стане това? Банките на каква база ги отпускат и въобще не съм наясно с ипотеки и кредити.
 

# 160
  • Мнения: 148
И аз имам капариран апартамент в оазис6.Взех да се притеснявам от коментарите по горе.Надявам се до другото плащане мечтата да са ясни и в наша полза.Успокоително е че излязоха актовете на оазис4.Ако има някои от новите новодомци да сподели как е плащал при акт 16.Дай Боже всичко да се изясни и нареди.

# 161
  • Мнения: 11
Събранието на оазис 4 вход Ж ще се проведе на 19.03 от 16.00 часа пред входа

Последна редакция: ср, 15 мар 2017, 05:07 от apostolakis

# 162
  • Пловдив
  • Мнения: 9 705
Нахлувам в темата ви, но ми стана интересно как е възможно плащане в брой на каса? Вчера ми мина сделка при нотариус за закупуване на жилище с ипотека /не е в Оазисите/. Нотариусът ни накара дори и капарото от 200 лв, дадено в началото, да мине по банков път. Та се наложи да се ходи до банката и да се внасят парите по сметка. Искаше банков документ до последната стотинка. Щом цялата покупка е на стойност над 10 000 лв, плащанията трябва да са по банков път, дори и на вноски от по 100 лв да са. Банката пише в договора за ипотека реалната цена, не се съгласи сделката да се изповяда на данъчна оценка. Нищо, че нотариалните такси и данъкът към общината скочиха до небесата. Но поне всичко ми е чисто и законно. Какви се тези безумия, които се вършат в Оазисите? Това първо е незаконно и второ е много рисково за купувачите. Ами ако нещо се случи с фирмата и строежите "замръзнат", как ще си търсите правата? Как ще докажете, че сте им дали там едни пари?

Последна редакция: пт, 17 мар 2017, 16:03 от dundi73

# 163
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Аз дочух за запорирани сметки и имот, но не знам дали е истина. Съответно Оазис, за да си прибират парите от клиентите, прескачат закона. Отново.

# 164
  • Мнения: 122
Намерих ключар, който дублира ключовете за входните врати Mauer, за 10лв. Ако някой го интересува да ми пише на лични. Вчера намерих ключар за 15лв, но той няма точния шаблон и го преправя. А в края на миналата година от фирма Оазис строй ни бяха казали, че тези ключове никъде не се вадят и много да ги пазим, че иначе трябвало да сменяме патрона. Мисля, че тази информация е много ценна при това положение, затова пиша!

Общи условия

Активация на акаунт