Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 347 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-115 от 115 отговора

Пловдив

Нова тема. Включих и Оазис 8. Преди 1 месец беше на 50 процента продаден. Та може да се включат собственици.
Цитирай

Пловдив

Нова тема. Включих и Оазис 8. Преди 1 месец беше на 50 процента продаден. Та може да се включат собственици.
Shocked та той още няма първа копка дори????
Цитирай

До къде я докараха операторите в Оазис 4?Кои кабелни и интернет оператори са налични?
Цитирай

Пловдив

Да... а преди месец беше минал само месец от както започнаха продажбите. 😂 Вече сигурно е поне на 70процента..
Цитирай

Връщам се малко за ремонта : Трябва да се направи фина шпакловка, преди да се боядисат стените, така боята е по гладка и не остава на петна, иначе боята изглежда на облаци. Хубаво е и да се направи вътрешна изолация поне на външните стени и тавана, не заради шума от съседи, а да изолира студа през зимата.
Цитирай

Пловдив

Принципно е хубаво да се направи нова шпакловка. Аз не направих. Поне не ми се наложи. Познавам още хора, които не шпакловаха наново. Както беше шпакловано, изшкурих всичките стени, шпакловах където имаше язвички, пак изшкурих, почистих прахта, грундирах и боядисах. Общо взето това беше. Напомням в новата тема за групата във Фейсбук на Оазис 4:
https://www.facebook.com/groups/203352256722998
Цитирай

Пловдив

Връщам се малко за ремонта : Трябва да се направи фина шпакловка, преди да се боядисат стените, така боята е по гладка и не остава на петна, иначе боята изглежда на облаци. Хубаво е и да се направи вътрешна изолация поне на външните стени и тавана, не заради шума от съседи, а да изолира студа през зимата.

Мъжът ми също така твърди. Шпакловка и изолация на всички външни за апартамента стени (и към съседите тоест). Аз не разбирам и ми се струва излишно. Най-вече шпакловката. Затова питам дали сте правили. Иначе той щом си го е решил... 😅 А дограмата как е?
Цитирай

Пловдив

Принципно е хубаво да се направи нова шпакловка. Аз не направих. Поне не ми се наложи. Познавам още хора, които не шпакловаха наново. Както беше шпакловано, изшкурих всичките стени, шпакловах където имаше язвички, пак изшкурих, почистих прахта, грундирах и боядисах. Общо взето това беше. Напомням в новата тема за групата във Фейсбук на Оазис 4:
https://www.facebook.com/groups/203352256722998
Латекса не стана ли на петна по този начин на изпълнение
Цитирай

Пловдив

Като е занулена и загладена навсякъде шпакловката не би трябвало да става на облаци. Аз боядисвах в бяло, две ръце бяха достатъчни.
В банята слагах окачен таван, защото имаше 6 см. разлика кривина от единия ъгъл до другия. Картона го шпакловах цялостно. Да ти кажа, разлика от шпаклования картон и от останалите стени, които не шпакловах на стаите не намирам.
Но пак казвам, принципно е хубаво да се шпаклова тънко една ръка навсякъде.
Цитирай

Бъдещи жители на Оазис 7 Тракия да се преброим. Влизайте в групата

htqtps://m.facebook.com/groups/1360842100656177?ref=bookmarks

https://www.facebook.com/groups/1360842100656177/
« Последна редакция: чт, 12 яну 2017, 21:15 от danail_gd@abv.bg »
Цитирай

Хайде и за Оазис 5 една групичка https://web.facebook.com/groups/173390943140776/
Цитирай

Аз също не съм шпакловал. Директно грунд и боя. Боядисах във небесно синьо и стана чудесно, никакви петна няма. Относно изолация за вътрешните стени не виждам смисъл, студ досега съм видял само от към дограмата. вътрешните стени са ми топли.
Цитирай

Какво става с Оазис 6, до какъв етап са ?
Цитирай

Какво става с Оазис 6, до какъв етап са ?
имат акт-14
Цитирай

Пловдив

На колко етажа е оазис 8
Цитирай

До колкото знам "Оазис 8" е 16 етажен комплекс
Цитирай

Пловдив

Доколкото помня нещо огромно... 18 етажа. Като първи етап е с 5входа, втори етап се очертава и по-голям..
Цитирай

А откъде е информацията ви за Оазис 8? В сайта няма нищо конкретно.
Цитирай

В офиса на Оазис ще ви дадат пълна информация за Оазис 8  .Комплекса е пуснат в продажба от 20 октомври.
Цитирай

Пловдив

Както каза Вал от офиса.. Акт 16 за оазис8 - ноември2018.
Цитирай

за оазис-6 има ли група във фейсбук
Цитирай

До къде я докараха операторите в Оазис 4?Кои кабелни и интернет оператори са налични?
Аз доколкото знам - Ен 3 , Близу
Цитирай

Оазис 6, секция А и Б вземат до края на януари акт 14
Цитирай

https://www.facebook.com/groups/144218282744589/
Хайде и групичка за Оазис 6.ЗАПОВЯДАЙТЕ!!!
Цитирай

Пловдив

Аз доколкото знам - Ен 3 , Близу
Cooolbox окабеляваха  апартаментите по време на строежа
Цитирай

благодаря
Цитирай

Оазис 6 е доста голям  Mr. Green
Няма ли да бъде по-добре, ако всеки вход е с отделна група !?

П.П.
Някой има ли информация, дали вече се поставя ел. инсталация на оазис 6 ?
Цитирай

Готово.Групата е само за Оазис 6 Секция Б

П.П.
[/quote]
Цитирай

На секция Б слагаха към 10 януари, когато ходих до там.

П.П.
[/quote]
Цитирай

Пловдив

Слагат я. Съвет от мен: идете и наснимайте всички кабели и ВиК-то. Голям плюс е за в бъдеще
Цитирай

И двете секции на Оазис 6 се прекарва водопровод канализация и окабеляване .Дори започнаха преди да завали снега да мажат стените.
Цитирай

Между другото "Оазис 6" като брой апартаменти е на половината на"Оазис 4".И още нещо до колкото разбирам на североизток от "Оазис 6" земята се води парк "южен" .Да се надяваме че общината на района ще реши тази гора да заприлича наистина на парк а не само на документи и хартия.
Цитирай

А Оазис 4 кога ще дочака акт 16????
Цитирай

Не знам сега като нямаме кмет кой ще разписва документацията...
Цитирай

То до кмета да опре работата  има хиляда заместника.
Цитирай

Всички ли сте превеждали по сметка на Тома Томов? Никъде в предварителния договор не е опоменат като пълномощник.Така изглежда като физическо лице.Благодаря предварително
Цитирай

Не. Аз превеждах парите на жена му, Пенка Шахънска... но пак беше физическо лице, никъде не се опоменава фирмата и за какво е превода.
Цитирай

Не. Аз превеждах парите на жена му, Пенка Шахънска... но пак беше физическо лице, никъде не се опоменава фирмата и за какво е превода.
На мен ми казаха да опиша за кой Оазис , секция, апартамент.
Цитирай

По мое време имаше само Оазис 4...  Smile
Цитирай

ПЛОВДИВ

Ние също не сме шпакловали и не сме правили изолация. Нямаме петна нито в стаята , която е светла като цвят, нито в хола , където е сиво. Апартамента е адски топъл  и за разлика от съседи , които имат доста оплаквания относно дограма във фейсбук, то ние сме много доволни - от никъде не духа. Затопля се много бързо апартамента и дори и през деня да не е работил климатик, то вечер като се приберем е топло.
Цитирай

Здравейте, ориентирали сме се за закупуване на двустаен апартамент в Кичука. Дали има още свободни такива в Оазис, цена, разположение на стаите, функционалност на помещенията, оценка на имота за кредит, изобщо всичко  Mr. Green Embarassed Ще се радвам, ако някой има желание за повече информация  Hug
Цитирай

Шефът Антонио   Едва ли някой тук ще знае със сигурност. Звъннете им в офиса и ще ви кажат абсолютно всичко,което Ви интересува.
Цитирай

Ами по-скоро се надявах някой от личен опит да каже. Предполагам все някой си е купил такова жилище.
Цитирай

Ами по-скоро се надявах някой от личен опит да каже. Предполагам все някой си е купил такова жилище.
Дано някой каже, ноза свободните апартаменти само от офиса на Оазис ще кажат с точност. Успех и дано намерите, това което търсите и ще е полезно за вас и семейството Ви.
Цитирай

Пловдив

Свалиха от сайта на Оазис свободните апартаменти и коя секция е взела съответният акт за строителство.Някой да знае нещо по въпроса?
Цитирай

Не мисля,че са изчезнали,просто са някак скрити. Явно обновяват сайта.
http://oazis.bg/oazis5-apartamenti/e2-5v/
Цитирай

Някой знае ли кога ще пускат 9-ката в продажба?
Цитирай

Пловдив

9ка?
Цитирай

Да. Ще бъде пак в кичука.
Цитирай

Верно ли, къде ще е? Тия ме убиха.
Цитирай

А дано не е близо до 4 и 6, че вече ще стане брутално... Very Happy
Цитирай

Пловдив

Със сигурност ще има един срещу 4 ката и пътя ,парцела там е доста голям и мисля,че е на оазиса.
Цитирай

Със сигурност ще има един срещу 4 ката и пътя ,парцела там е доста голям и мисля,че е на оазиса.
Точно там ще е. Въпроса е кога
Цитирай

Пловдив

Не знам,обаче дали ще е 9 ка или някой друг номер.
Цитирай

Какво разбирате под "срещу"?
Цитирай

Пловдив

Какво разбирате под "срещу"?
На юг от 4 ката до новия път.
Цитирай

По-добре да не барат паркинга Very Happy
Цитирай

Е не, там ще е брутално ако построят още един гигант. А и незнам след осмицата която се очертава сумати етажи и апартаменти дали пазара би поел още един Оазис. Мисля че няма да бързат.
Цитирай

Пловдив

Нямаше ли осмицата да е последна? Толкова стотици апартаменти на толкова малка площ...наистина ще е брутално. Пък и сега няма достатъчно място за автомобили, а след време ако е истина?
Цитирай

Оазис 9 ще бъде на парцела до Хаджията в Кичука,а скиците за строеж трябваше да са готови този месец,но май ще са за м.февруари. А Оазиси ще има поне още няколко.
Цитирай

Така е, и на мен ми казаха от офиса, че Оазис 9 ще е зад Хаджията и щял да бъде най-големият от до сега строените.
Цитирай

Пловдив

Няма толкова много място за да е най-големият от всички. Малкото триъгълно парче земя точно зад бензиностанцията миналата пролет го обработваха с трактор, което ме навежда на мисълта, че е друга собственост, и че ако ще се прави нещо на останалото място, няма да е толкова грамадно. Все още се надявам да стане парк или поне надземен паркинг Smile
Цитирай

Пловдив

Няма толкова много място за да е най-големият от всички. Малкото триъгълно парче земя точно зад бензиностанцията миналата пролет го обработваха с трактор, което ме навежда на мисълта, че е друга собственост, и че ако ще се прави нещо на останалото място, няма да е толкова грамадно. Все още се надявам да стане парк или поне надземен паркинг Smile
Точно на това място оазиса си прекараха водопровода за новия обект-оазис,но би трябвало да е по малък от 4 ката
Цитирай

Пловдив

Има някакви кранове, да
« Последна редакция: пт, 27 яну 2017, 14:49 от Боян. »
Цитирай

Оазис 6 докъде я докараха? Разбрах, че вече имат акт 14. Някой може ли да потвърди?
Цитирай

Оазис 4 нещо забуксува работата. Трябваше да е готов средата на декември а вече почти влезе февруари.То дори и да е хубаво времето виждам 5-6 човека да работят по изолацията. С такъв капацитет едва ли ще стане.
Цитирай

Пловдив

Мале мале.. ще стане град Оазис. Тея изядоха дтроителния пазар отвсякъде.. 😊 от вас чувам за 9. При положение, че сега има активни строежи.
Цитирай

Имам чувството, че накрая ще се спука балона и ще има потърпевши. Confused Confused
Всичко се продава още на зелено. Rolling Eyes
Цитирай

Просто спазват правилото "имаш ли пари ги върти"...
Отностно хаджията ще е интересно, защото там принципно трябва да има някакви закони, които да го забранят.  Все пак при авария на газ/бензин... жилищен обект толкова близо?
За по-голямо от 4+6 могат само на етажи да го докарат.... едно малко 3 входа и 25 етажа Very Happy
Цитирай

.
Цитирай

Боян, братовчедка ми работи в офиса. Надали ще ме излъже... След като написах,че от офиса са ми казали, че там ще строят... ти ли знаеш повече от фирмата??????
Цитирай

Относно това, че ще бъде близо до бензиностанция не е проблем. Повечето бензиностанции в чужбина са до или под самата къща(апартамент), особено в Гърция.
Цитирай

Пловдив

Боян, братовчедка ми работи в офиса. Надали ще ме излъже... След като написах,че от офиса са ми казали, че там ще строят... ти ли знаеш повече от фирмата??????
Естествено, че не. Явно съм в грешка, мерси за информацията Wink
Цитирай

Пловдив

На колко етажа ще е ?
Цитирай

Кога ще се кандидатдтва за кредит за оазис6 секция А?
Цитирай

Кога ще се кандидатдтва за кредит за оазис6 секция А?
може би месец май
Цитирай

Може ли някой да даде мнение за двете банки, които финансират - Уникредит и Инвестбанк.
Някой, който е минал през ипотечен кредит и защо е избрал банка "Х".
Благодаря предварително.
Цитирай

Може ли някой да даде мнение за двете банки, които финансират - Уникредит и Инвестбанк.
Някой, който е минал през ипотечен кредит и защо е избрал банка "Х".
Благодаря предварително.

Аз имам ипотека към Сибанк, тъй като през нея минава заплатата ми, а и те ми дадоха по-добър процент лихва. И също така подарък застраховка имущество. Трябва да се проверят и двете банки и да се види лихвения процент. А доколкото знам  едната банка е в евро, не зная дали го промениха.
Цитирай

В Уникредит се отпуска в лева и евро.
Цитирай

какво значение има дали е в лева или евро за кредита?
Цитирай

Здравейте,
Аз също ще кандидатсвам за ипотечен кредит за апартамент в Оазис 6. До колкото разбрах от Агента, след м. Март ще могат да се правят сделки.
Но аз разговарях с него в началото на Януари, сега може да са се променили нещата.
Цитирай

какво значение има дали е в лева или евро за кредита?
Просто отпускат и в двата случая.Отговарям по повод по горе писаното, че в една от банките отпускат само в евро.
Цитирай

Здравейте,
Аз също ще кандидатсвам за ипотечен кредит за апартамент в Оазис 6. До колкото разбрах от Агента, след м. Март ще могат да се правят сделки.
Но аз разговарях с него в началото на Януари, сега може да са се променили нещата.

и ние ще сме с ипотечен но се колебаем относно банките
Цитирай

Много се забавиха с ключовете на Оазис 4! Вече два месеца! Неустойка няма ли да ни платят?!
Цитирай

Аз мисля че ще се забавят и още, с тая четворка се поизложиха. Ако нвкой има клауза с неустойка да пробва.Дано поне да го направят качествено.
Цитирай

Искам да попитам, тези които вече живеят в Оазис, дали сте получили писмо от НАП, по повод започнала ревизия на Фламинго?
Цитирай

Пловдив

Искам да попитам, тези които вече живеят в Оазис, дали сте получили писмо от НАП, по повод започнала ревизия на Фламинго?
Фламинго няма нищо общо с оазиса.Оазис строй е изпълнител на Оазис 4.
Цитирай

Фламинго няма нищо общо с оазиса.Оазис строй е изпълнител на Оазис 4.
На Оазис 3 фирмата е "Фламинго Инвест" ЕООД представлявано от Паулин Томов.
Цитирай

Аз имам ипотека към Сибанк, тъй като през нея минава заплатата ми, а и те ми дадоха по-добър процент лихва. И също така подарък застраховка имущество. Трябва да се проверят и двете банки и да се види лихвения процент. А доколкото знам  едната банка е в евро, не зная дали го промениха.
[/quote]

Съседке какъв лихвен процент ти дадоха в СИ БАНК ?
Цитирай

Съседке какъв лихвен процент ти дадоха в СИ БАНК ?
[/quote]
През 2015- беше 5 %, но  сега е под 4%. Докато в  Уникредит беше 7%.
Цитирай

Здравейте на всички,вчера ходих да огледам оазис 4 вход ж,защото имам апартамент там.по мои наблюдения имат още работа по стълбището,да кажем че до 10дена може и да го довършат с боядисването ама божа работа.попитах кога ще вземем ключовете,казаха че трите входа на един път.трябва да се стопли времето поне 10 градуса и да задържи поне 3 седмици за да довършат изолацията,ама като гледам прогнозата за времето може да се надяваме да вземем ключовете към края на март,освен ако има някаква кауза да вземат акт 16 на отделни входове нз.или както става в България всяка година времето пак ни изненада.но все пак ако някой има по точна информация кога ще се зарадваме с ключове,нека сподели.това е според мен
« Последна редакция: нд, 05 фев 2017, 08:33 от apostolakis »
Цитирай

Нещата леко се забатачиха с тая четворка.Декември,януари,февруари,сега и март.До къде ще стигне срока.....
Цитирай

Ако се задържат температурите над нулата може и да наваксат, но ако продължават с тези минус 10 и надолу...
Цитирай

Днес ходих пак,хората бачкат здраво по изолациите,така че нещата може да се случат по навреме.не чакат да се стопли над 10 градуса.ако продължават така след 10-15дена може да се зарадваме.
« Последна редакция: ср, 08 фев 2017, 14:34 от apostolakis »
Цитирай

http://www.marica.bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BA … D-news692983.html
Цитирай

Здравейте,доколкото аз знам единствено много ниските температури ги забавиха за последния етап на Оазис 4.Аз живея там от май месец,не съм правила допълнително вътрешно саниране,но направих втора шпакловка.
Цитирай

Здравейте. От известно време се замислям за апартамент в някой от Оазисите. Изчетох цялата тема, много ми беше интересно какво сте споделяли. Разбрах, че общите части са доста голям процент от обявената квадратура на апартамент и реално ти остава доста по-малко жилищно пространство. Това не е такъв голям проблем за мен, по-скоро ги виждам като по-компактни и уютни жилища. Допадат ми тези затворени комплекси, не ги виждам като "гета", както се беше изразил някой. Мисля, че е доста удачен вариант за жилище и ми се струва някак по-безопасно и защитено. Имам приятели с тристаен апартамент в Оазис 4 и единственият минус за тях е, че е доста тясно за 4ма души, а и някой им спира постоянно на паркомястото. Very Happy  Аз съм сама и съм се ориентирала към двустаен. Знам, че трябва да се отиде на място в офиса им за информация за свободни апартаменти, но понеже нямам много свободно време, ако някой има скорошна информация за Оазиси 4 и 6, поне дали са на 100% продадени или може да се намери нещо свободно, може да сподели. Всъщност аз не съм много наясно, 4 и 6 дали са вече целите завършени или още се строят... Видях някъде, някой споменава за Оазис 9 скоро... отново в Кючюк Париж...Помня преди време, когато съм разглеждала сайта им, имаше схеми на апартаментите на всеки етаж и беше отбелязано дали е свободен или закупен. В момента такава информация на сайта им няма за нито един от комплексите.
Ако ще купувам, ще е с ипотека и точно заради това се спрях на Оазис, понеже банките, с които работят осигуряват /уж/ 100% финансиране за тези апартаменти. Ако може, някой, закупил с ипотека, да поясни малко дали наистина се отпуска цялата сума, както и какви са изискванията да кандидатстваш за такъв кредит /напр. минимален месечен осигурителен доход/ и друго, за което се сетите. Искам и да попитам, когато купуваш с ипотека, можеш ли да го направиш още преди да има построена сграда, и ако да - как точно стават нещата, не са ми много ясни стъпките от харесването на апартамента нататък... Very Happy Извинявам се, ако се изразявам малко объркано, просто до сега не ми се е налагало да се интересувам от апартаменти и наистина не съм изобщо в час! Smile
Цитирай

Здравей,близо две години ходих по Тракия и гледах старо строителство преди да се реша още на зелено да си купя апартамент в Оазис 4.Не можете  да си представите колко разрушени панелни апартаментчета видях,след последния оглед плаках и си казах – или ново строителство-или НИЩО!За стара Боксониерка в Тракия ми искаха луди пари,а тук си купих малък двустаен /може да е малък,с общи части,НО са две отделни стаи/,аз също съм самичка и това ме устройва.Ако бях купила старо строителство никога нямаше да имам пари да му направя ремонт с моите доходи,а сега всичко ми е новичко.Преди да се решите да си купите апартамента,ще го видите как ще изглежда и ако Ви устройва като цена и квадратура тогава ще го купите.Когато аз отидох в офиса им и им казах каква площ мога да си позволя  те ме заведоха в Оазис 3 да видя един апартамент с такава квадратура дали ми харесва и дали ме устройва.Тези,които плюят Оазисите са като лисицата,която разправяла,че гроздето е кисело,защото не можела да го стигне.Аз също си купих жилището с ипотечен кредит от Булбанк/избрах тази банка,защото Инвестбанк не даваше кредит в лева,а няколко човека,които разбираха от кредити ми казаха – „Кредит се тегли задължително във валутата,в която си получаваш заплатата.”Доверих им се,макар,че лихвата е малко по-висока доколкото знам.Но не съм теглила 100%,доколкото знам наистина има такава възможност,но отидете в офиса,там всичко ще Ви обяснят.Ако живеете на квартира като мен 23г,не се чудете и не си давайте парите повече на хазяи,а започвайте веднага да си плащате нещо ваше.Нали знаете – заем се връща,наем не.
Цитирай

Да, живея по квартири и като пресметна колко пари съм им дала за последните години, свят ми се завива Very Happy Единствено ме плаши дългият срок на ипотеката 25-30 г., а за по-кратък срок просто няма да имам възможност да плащам големи вноски. Не е ли голям рискът да си купиш още на зелено и също не ми е ясно, кога банката превежда парите и ти съответно започваш да плащаш вноски ? С други думи за какъв период от време ще ми се наложи да плащам и наем, и вноски по ипотеката, докато стане време за ремонт, обзавеждане и нанасяне ? Smile
Цитирай

На зелено се плаща ,само ако имаш собствени средства или заем от други банки.Ако ти отпуснат кредит от банките,с които работят Оазиса,то той ще бъде даден след акт 15.Ако платиш предварително правят много отстъпки.
Цитирай

Една позната плати апартамента с ипотека,ноември месец.тогава и казаха точно преди акт 16,като се знаеше че срока е декември.ама заради лошото време малко се проточиха нещата,сега 3 месеца плаща наем и ипотека,иначе трябваше по малко
Цитирай

Да, живея по квартири и като пресметна колко пари съм им дала за последните години, свят ми се завива Very Happy Единствено ме плаши дългият срок на ипотеката 25-30 г., а за по-кратък срок просто няма да имам възможност да плащам големи вноски. Не е ли голям рискът да си купиш още на зелено и също не ми е ясно, кога банката превежда парите и ти съответно започваш да плащаш вноски ? С други думи за какъв период от време ще ми се наложи да плащам и наем, и вноски по ипотеката, докато стане време за ремонт, обзавеждане и нанасяне ? Smile
И аз така го реших, за да не плащам квартири реших да се взема нещо свое. Парите за ипотеката ги превеждат между акт 15 и 16, в нашия случай е около 3 месеца и отделно докато се случат ремонтите ще станат сигурно 5 месеца. Иначе аз в Инвест банк не съм ходил, доверих се на УниКредит и си пуснах заплатата да върви през тяхната банка. Относно рискът мисля че ако си с ипотека няма никакви рискове понеже документално започвате да работите чак след акт 14. Запазването на апартамента е 500 евро, след което ако решите си правите вноски ако ли не чакате да ви се обадят от банката. Прави се пазарна оценка на имота и моята пазарна я направиха с близо 3000 евро отгоре над стойността на имота ми. Така че със съгурност има 100 процента кредитиране. Успех Smile
Цитирай

И аз така го реших, за да не плащам квартири реших да се взема нещо свое. Парите за ипотеката ги превеждат между акт 15 и 16, в нашия случай е около 3 месеца и отделно докато се случат ремонтите ще станат сигурно 5 месеца. Иначе аз в Инвест банк не съм ходил, доверих се на УниКредит и си пуснах заплатата да върви през тяхната банка. Относно рискът мисля че ако си с ипотека няма никакви рискове понеже документално започвате да работите чак след акт 14. Запазването на апартамента е 500 евро, след което ако решите си правите вноски ако ли не чакате да ви се обадят от банката. Прави се пазарна оценка на имота и моята пазарна я направиха с близо 3000 евро отгоре над стойността на имота ми. Така че със съгурност има 100 процента кредитиране. Успех Smile
и ние сме със съпругът ми вече 10г. По квартирите вече ни писна да храним хазяи и си капарирахме апартамент в оазис 6 нямаме търпение да отидем в нещо наше. Иначе и ние мислим да теглим ипотечен кредит от уникредит
Цитирай

Да си каж аи аз мнението.Принципно никога не съм се замислял за жилище, но имах малко заделени пари и ей така на майтап разгледах обявите и честно да си кажа бях отвратен за какви дупки какви пари ми искат. Аз специално гледах до 40-45 квадрата. След това случайно попаднах в оазис 3 на гости и бях очарован. Като цяло комплекса много ми допадна, говоря за асансьоите, коридори, фасади, сензорно осветление по етажите, градинката в средата на комплекса, няма нищо общо със старите панелки, които колкото и да ги боядисваш и ремонтираш са отвратителни. Най-вече защото старото си е старо и дори и ти да си смениш тръбите и дограмата комшията не е. Докато в оазиса, принципно това ми е мнение за всички нови кооперации, новото си е ново и под калъп и красиво и качествено.
И така голямо пестене беше и свиване... но си взех 39 квадрата... може да е кутийка, но си е мое и е подредено по мой вкус и като цяло излезе много по-евтино отколкото да взема някое старо и да го ремонтирам. Като цяло взех малко, защото до там стигнаха парите макар, че сега ако се замисля можех и малко по-голям и да си го изплатя, но и това ме устройва. Не давам "грешни" пари на чужди хора и не съм на улицата... Smile
Цитирай

Здравейте.Днес бях до офиса. Казаха,че комисията за акт 16 на Оазис 4 ще е на 24.02. Дано всичко бъде наред и най-после да вземем ключовете.🔑
Цитирай

Пловдив/Първомай

Здравейте,ориентира ли сме се за Оазис 8 втори етап,някой знае ли нещо повече?Бяхме до офиса,но там ни посрещна една намръщена госпожица на която не и се обясняваше въобще,каза само че ще се обадят и даде една скица да харесаме апартамент,спряли сме се на 98кв.м.За първи етап е продадено всичко до 10-ти етаж,а искаме по малките етажи.
Цитирай

Да разбирам ли, че Оазис осигуряват 100% кредитиране на своите купувачи в посочените две банки като влияят по някакъв начин на пазарната оценка на апартаментите? Понеже знам за случаи, в които оценителят на банката оценява имота на по-малка /от продажната цена/ сума, но не и за обратното. И тогава с разликата, която е в плюс 15-20% се компенсира до 100% ? По принцип бих искала да имам по-голям избор от банки, а не само две, от които едната дори не отпуска кредит в лева. Тези оценители не се ли поддават на "шантаж" да "надуят" оценката на имота... Very Happy Гледам, че в момента едни от най-добрите условия предлагат ПроКредит Банк, поне на пръв поглед...
Цитирай

Това за което говориш е тема табу и официално не се практикува.И никой не би си признал че го практикува.Всичко което ви интересува като информация може да получите от банката. Питайте, разпитвайте........
Цитирай

Пловдив

По темата за Оазис - 9 .
То и до  Оазис 100 може да стигнат, но никой не се замисля, че вместо поредния номер може да се изгради надземен, многоетажен паркинг. Пак ще са на печалба и ще се продадат на зелено местата.
И ми е чудно как ще се излиза от комплексите при толкова много коли???? Светофар ли? Отделна лента ли (по която непрекъснато ще има паркирали) Sad
Просто е някакво безумие с толкова малко място за паркиране.
Цитирай

Относно надземния паркинг,първо цените няма да са 1900евро,а предполагам поне към 5000евро.до нас има един такъв който се дават места под наем за 95лв на месец и стои празен,да има 5-6 коли вътре.колко хора биха дали 5000евро за такова място,като за тези пари аз доплатих и взех една стая повече.първо много малко хора мислят за това при покупката на апартамен,особенно когато до сега не са имали проблем с паркирането.аз съм човек където от 5 години спира по улиците и се пребира пеша,защо защото се пренасели навсякъде.затова аз преди 2 години отидох и си купих паркомясто,и след месец избрах апартамент.момичетата от офиса ме гледаха очудено,като им казах че местото ми е по-важно,затова купувам първо него,за да не се чудя после къде,как и т.н. да паркирам.а от сорта ами нямах толкова пари невърви,банките имат,все пак един път се купува.аз лично си продадох бимата(бмв) и си купих опел и паркомясто.когато има желание има и начин,когато няма желание има оправдание.освен ако вече няма свободни места.тези от оазис 4 може да си купят и в оазис 6 място, ако има де.
Цитирай

За съжаление парко място от Оазис6 отдавна няма.Ще чакаме проектите за Оазис9 и дано успеем да се вредим?!
Цитирай

Пловдив

За съжаление парко място от Оазис6 отдавна няма.Ще чакаме проектите за Оазис9 и дано успеем да се вредим?!
А са задължени да осигурят 100 процента паркиране за апартаментите а сградата.
Цитирай

Ако осигурят например 1000-1200 паркоместа колкото апартамента има,не се знае колко ще продадът,затова можеби правят само незнам колко са 300-400,за да се продадът.на дали всички ще искат да си купят.а относно законите,те са за нас,за големите винаги има варианти,вратички и т.н. и поляни за 2-3000коли.тъй като оазис 9 ще е близко може да се говори с офиса и ако има начин да направят повече паркоместа за да има на всички които желаят,даже и предварително да се платят.
« Последна редакция: вт, 21 фев 2017, 19:21 от apostolakis »
Цитирай

Plovdiv, Bulgaria

Здравеите! Оазис 4  -3етап  някои знае ли дали вече взехме акт 16 ?
Цитирай

Пловдив

Здравеите! Оазис 4  -3етап  някои знае ли дали вече взехме акт 16 ?

Като гледам имат дребни неща да довършат. Чистят се дограмите и стъклата по апартаментите и магазините... Ще се случи - скоро Smile
Цитирай

На 1 март ще минава комисия за акт 16 на трети етап.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-115 от 115 отговора