Хормонални изследвания - 6

  • 82 584
  • 724
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 35 941
Много ти благодаря Денис,
глюкозата ми е 5.36 реф /2.8-6.1/
estradiol- 102.0  /ф. 9 -175/
пролактин-291.0 реф / ж 32-415/      
LH-6.2 /ж ф. 1.9-12.5/    
тестостерон-0,98 /ж.0.63- 3,02/  
17алфа ОН прогестерон -3.43 /ж.ф.0.1-0.8/тази стойност е доста по-висока.  
FSH-8.08 /ж ф.2.0- 10.0/.Имам и
Анти Мюлеров хормон- 0.305  реф/ 0.097- 2.96/. Какво ме съветваш да започна ли да пия отново Еутирокса или ще объркам още повече нещата? Още веднъж ти благодаря!
Да, нямаш ИР.
Е2 е висок, може да е имало ЗФоликул/киста и от там и по-високите нива на ФСХ и 17ОН Прогестерон. Добре е да те видят на УЗ.
АМХ е нисък, но е добре да провериш и Инхибин В, защото се тълкуват заедно.
Започни да приемаш Еутирокса по назначената доза. Peace

http://prikachi.com/images.php?images/535/9070535v.jpg

Здравей, Денис.
Прикачени са моите изследвания от преди малко,топли,топли Simple Smile  много ще се радвам на твоето мнение, защото съм доста протеснена и ми се иска да знам дали всичко е в норма.

Благодаря ти предварително Simple Smile
Здравей!
ЛХ и ФСХ са доста високи, показват че има проблем с функцията на яйчниците. Да не си била на ОК, да е имало киста? Показват проблем - консултирай се с АГ, да те видят и на УЗ.
Ще чакам да пишеш и не бързай да се притесняваш, може да е нещо инцидентно.

Последна редакция: сб, 18 мар 2017, 15:26 от denis.

# 241
  • Мнения: 955
Много благодаря, Денис. Бях на АГ преди 2 седмици , точно 2 дни преди О и каза, че имам по един фоликул в двата яйчника, единия от които може би задържан от предния цикъл, 18мм голям. Дали се дължи на това? Притеснително си е честно казано ...

# 242
  • София
  • Мнения: 35 941
Много благодаря, Денис. Бях на АГ преди 2 седмици , точно 2 дни преди О и каза, че имам по един фоликул в двата яйчника, единия от които може би задържан от предния цикъл, 18мм голям. Дали се дължи на това? Притеснително си е честно казано ...
Да, може и това да е причината.
Ще трябва да повториш ЛХ, ФСХ, Е2 и 17ОН Прогестерон на 3 ден от МЦ, но без ЗФ-ли или кисти. За целта трябва да те видят на УЗ, 4-5 дни преди М.

# 243
  • Мнения: 324
Имам завишен пролактин. 704 при горна граница 496. Нямам никакви типични синдроми като проблемен цикъл, поликистозни яйчници, не дебелея, а съм отслабнала. Единствено имам температура, не винаги, макс до 37.4. Може ли да има друга причина за завишен пролактин?! Например прием на антибиотици, възпаление на яйчниците и матката?! Съмнявам се и температурата да е от пролактина, защото в момента хем имам гинекологични проблеми, хем усещам, че нещо съм настинала. А и имам дни с температура под 37 градуса.

Изследванията са пускани на 21 ден от МЦ. Смятам след време пак да пусна контролно изследване

Първо се успокой. Моя случах бе следния:
Ходих при Конова, тя ми назначи изследвания, които включваха и пролактин. Направих го на 3-я ден от цикъла. Реьултат 1260 при макс. допустими стойности 460. Почти три пъти над допустимото. Показах изследването на ендокринолог. Предписа ми Достинекс.
Добре, че имах една приятелка, която ми каза хич да не се вързвам на тия изследвания. Не купих хапчетата. Изчаках др медец цикъла и пак си ги направих. Резултатът бе в норма.
За мен разликата е или в лабораториите (второто изследване бе в др лаб-я) или в емоц. състояние. При първото не спах цялата нощ и имах доста ядове. При второто се наспах и бях теглила майните на всички ядове Simple Smile.
Та моя съвет е: успокой се и повтори изследването.
Успех Wink

# 244
  • Мнения: 955
Много благодаря, Денис. Бях на АГ преди 2 седмици , точно 2 дни преди О и каза, че имам по един фоликул в двата яйчника, единия от които може би задържан от предния цикъл, 18мм голям. Дали се дължи на това? Притеснително си е честно казано ...
Да, може и това да е причината.
Ще трябва да повториш ЛХ, ФСХ, Е2 и 17ОН Прогестерон на 3 ден от МЦ, но без ЗФ-ли или кисти. За целта трябва да те видят на УЗ, 4-5 дни преди М.

Това звучи доста по-успокояващо. Ако можеше и лекарите да са така добри и да обясняват... Много ти благодаря още веднъж!

# 245
  • Мнения: 4
Денис,огромни благодарности за съветите,които ни даваш на мен и останалите момичета. bouquet

# 246
  • Мнения: 260
Здравей Денис,
Ще помоля за коментар на изследванията,които си пуснах за ЩЖ. Пускани са на чист ден от МЦ сутринта без да съм пила кафе или чай. Пуснах и глюкоза и инсулин на гладно.
Глюкоза         4.22        mmol/l      3.3-6.0    
Хормони
Име на теста(изследване)         Резултат       Единици    Референтна стойност    Метод
MAT         10        IU/ml      < 35    
TAT         <20.0        IU/ml      < 40    
fT4         0.96        ng/dl      0,89 - 1,76    
TSH         1.412        uIU/ml      0,55 - 4,78    
fT3         3.42        pg/ml      2,3 - 4,2    
Метаболити, Витамини
Име на теста(изследване)         Резултат       Единици    Референтна стойност    Метод
Инсулин         13.75        uU/ml      3,0-25,0 uU/ml

# 247
  • София
  • Мнения: 35 941
Здравей Денис,
Ще помоля за коментар на изследванията,които си пуснах за ЩЖ. Пускани са на чист ден от МЦ сутринта без да съм пила кафе или чай. Пуснах и глюкоза и инсулин на гладно.
Глюкоза         4.22        mmol/l      3.3-6.0    
Хормони
Име на теста(изследване)         Резултат       Единици    Референтна стойност    Метод
MAT         10        IU/ml      < 35    
TAT         <20.0        IU/ml      < 40    
fT4         0.96        ng/dl      0,89 - 1,76    
TSH         1.412        uIU/ml      0,55 - 4,78    
fT3         3.42        pg/ml      2,3 - 4,2    
Метаболити, Витамини
Име на теста(изследване)         Резултат       Единици    Референтна стойност    Метод
Инсулин         13.75        uU/ml      3,0-25,0 uU/ml
Здравей!
ТСХ е добре, но Т4 е малко нисък - приемаш ли нещо за ЩЖ? /Еутирокс?/
Консултирай се с лекар.
Нямаш Хашимото, но имаш ИР - не е страшно, може да се контролира - с медикамент, диета, спорт.

# 248
  • Мнения: 260
Здравей Денис,
Ще помоля за коментар на изследванията,които си пуснах за ЩЖ. Пускани са на чист ден от МЦ сутринта без да съм пила кафе или чай. Пуснах и глюкоза и инсулин на гладно.
Глюкоза         4.22        mmol/l      3.3-6.0    
Хормони
Име на теста(изследване)         Резултат       Единици    Референтна стойност    Метод
MAT         10        IU/ml      < 35    
TAT         <20.0        IU/ml      < 40    
fT4         0.96        ng/dl      0,89 - 1,76    
TSH         1.412        uIU/ml      0,55 - 4,78    
fT3         3.42        pg/ml      2,3 - 4,2    
Метаболити, Витамини
Име на теста(изследване)         Резултат       Единици    Референтна стойност    Метод
Инсулин         13.75        uU/ml      3,0-25,0 uU/ml
Здравей!
ТСХ е добре, но Т4 е малко нисък - приемаш ли нещо за ЩЖ? /Еутирокс?/
Консултирай се с лекар.
Нямаш Хашимото, но имаш ИР - не е страшно, може да се контролира - с медикамент, диета, спорт.
Благодаря,
Нищо не приемам.Даже за пръв път пускам фт3,фт4,тат и мат. С ендокринолог ли трябва да се консултирам?

# 249
  • София
  • Мнения: 35 941
Скрит текст:
Здравей Денис,
Ще помоля за коментар на изследванията,които си пуснах за ЩЖ. Пускани са на чист ден от МЦ сутринта без да съм пила кафе или чай. Пуснах и глюкоза и инсулин на гладно.
Глюкоза         4.22        mmol/l      3.3-6.0    
Хормони
Име на теста(изследване)         Резултат       Единици    Референтна стойност    Метод
MAT         10        IU/ml      < 35    
TAT         <20.0        IU/ml      < 40    
fT4         0.96        ng/dl      0,89 - 1,76    
TSH         1.412        uIU/ml      0,55 - 4,78    
fT3         3.42        pg/ml      2,3 - 4,2    
Метаболити, Витамини
Име на теста(изследване)         Резултат       Единици    Референтна стойност    Метод
Инсулин         13.75        uU/ml      3,0-25,0 uU/ml
Здравей!
ТСХ е добре, но Т4 е малко нисък - приемаш ли нещо за ЩЖ? /Еутирокс?/
Консултирай се с лекар.
Нямаш Хашимото, но имаш ИР - не е страшно, може да се контролира - с медикамент, диета, спорт.
Благодаря,
Нищо не приемам.Даже за пръв път пускам фт3,фт4,тат и мат. С ендокринолог ли трябва да се консултирам?
Да и ще чакам да споделиш, какво е неговото мнение.  Peace

# 250
  • пазарджик
  • Мнения: 514

Момичета какво мислите за тези изследвания?Сега май и на ендокринолог ще трябва да ходя?Някой имал ли е такива резултати и какво предприехте преди подготовка за икси?Последния път като съм изследвала тсх ми беше 1.5,пролактина около 10,а сега направо ми дойде като гръм от ясно небе newsm78
Вит.б 12-1223.00 pg/ml реф.ст.184-878
Вит.D3(25-OH)-59.100 nmoИ посочено е;>50 nmoИ се води сериозен дефицит; от 50-75 дефицит; 75-125 оптимално к-во
Ft4-1.120 ng/dl реф.ст.0.93-1.17
TSH-3.00 ulU/ml реф.ст.0.27-4.20
Anti TPO-11.18 IU/ml реф ст.0-34
Anti TG-10 IU/ml реф.ст.0-115
Prolactin-23.12 ng/ml реф ст.3.0-23.50
Утре съм при Персенска и ще видя какво ще каже,но май както сме се приготвили за април да стартираме стимулация май ще трябва да отложим
Относно вит.б12 съм си взема метилкобаламин от 5000mcg na Natural Favtors,които са за под езика,но вече 3 дни не съм пила и мисля да ги спра.Осеен това пия неофолик мета по 1 таб.иногинол по 1 таб.Б комплекс по 1таб.и аспирин протект сега ще пия около 10 дни ,че Паскалева иска да ми пусне аспиринов тест на 28.03 за да видим дали го усвоявам.

# 251
  • Мнения: 412
Ще правя изследване за TSH тези дни. Може ли безкофеиново кафе преди изследването?

# 252
  • София
  • Мнения: 10 642
Ще правя изследване за TSH тези дни. Може ли безкофеиново кафе преди изследването?
Не!
Можеш да пиеш само вода!

# 253
  • Мнения: 412
Ще правя изследване за TSH тези дни. Може ли безкофеиново кафе преди изследването?
Не!
Можеш да пиеш само вода!
Благодаря!

# 254
  • Мнения: 2 063
Може ли коментар на тези изследвания :
http://prikachi.com/images.php?images/882/9075882T.png
Предстоят ми ФСХ, ЛХ, Пролактин и ТСХ, но за сега тези.
Благодаря предварително !

Общи условия

Активация на акаунт