Стъклена готварска печка

  • 2 104
  • 5
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 1 978
 https://www.google.bg/search?q=%D1%81%D1%82%D1%8A%D0%BA%D0%BB%D0 … at9Fe32d8UCieM%3A
Подариха ми този уред, да го ползвам на вилата. Но и приятелката ми го е получила  като подарък и не го е ползвала. Много красива, много стъклена и съвсем непозната за мен "фурна". Срещали ли сте някога такъв уред и как да го ползвам? Благодаря.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 861
https://www.google.bg/search?q=%D1%81%D1%82%D1%8A%D0%BA%D0%BB%D0 … at9Fe32d8UCieM%3A
Подариха ми този уред, да го ползвам на вилата. Но и приятелката ми го е получила  като подарък и не го е ползвала. Много красива, много стъклена и съвсем непозната за мен "фурна". Срещали ли сте някога такъв уред и как да го ползвам? Благодаря.
Прилича ми на подобрен вариант на старите български електрически тенджери. Те имаха реотан само отгоре, а тази има и отдолу. Доколкото си спомням, майма ми правеше всичко в нея, дори сладкиши с една алуминиева чаша в средата, тази поне си има и стъклена форма, което е супер.  Ползвай си я със здраве!

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 978
Няма стъклена форма-сега си мисля, че може би е счупена. Но целият уред е много крехък и това ме притеснява. Благодаря за пожеланията.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 006
Да не би да е предшественик на такава конвекционална фурна? Ако е така - могат да се готвят много неща, а пържолите стват божествени.

# 4
  • Мнения: 5
Имахме такава печка и много я ползвахме. Всичко може да се приготвя в нея. Готвено; пържено; печене на месо; сладки, баници, кексове... Доколкото си спомням, докато вътре се печеше нещо, горния нагревател също използвахме, например за готвене;  или нещо да се изпържи;  Единственото неудобство е т. н. "стъклена камбана" - неудобна е за почистване и трябва да се внимава. И особено когато е гореща, да не се напръска случайно със студена вода. Това че няма стъклена форма за кекс не е проблем - всяка друга форма с подходящия размер ще я замести. Ще Ви върши добра работа! Със здраве си я ползвайте!

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 978
Благодаря, момичета.

Общи условия

Активация на акаунт