Уреди за домашна грижа за кожата - 2

  • 103 796
  • 738
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 106
Добре дошли
 bouquet

Предлагам, вместо запис всеки да сподели какъв уред ползва в домашни условия, от колко време и как се отразява на кожата. Така ще си бъдем взаимно полезни и лесно може да се систематизира информация, която да добавим в първият пост на следващите теми  Hug


Предишната тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=847255;topicrefid=19

*******************************************************************
 
Обяснения на AVA_67 за дермапен:
Серумите са от Кондиция, пише че са 2-3 процедури. 1/3 от серума изтеглих с еднократна спринцовка и игла, за да предпазая както лицето, така и останалия серум от замърсяване. Напълно достатъчно е това количество за една процедура. Махам иглата и допирам спринцовката до кожата, с пръстите на другата ръка покривам точно върха на спринцовката, ако натисна по-силно да не разхищавам продукта и размазвам по кожата. Аз ползвам серумите след дермапена, затова ползвам и гумени ръкавички. Много лесно се разнася и 1/3 от ампулата ми стига за едно намазване, но за безиглената мезотерапия може и малко повече да отиде, защото това количество на мен ми попива почти веднага, т.е.няма да остане мокра кожата за да се плъзга по нея уреда. Предпочетох дермапена, след много четене именно защото е по-безболезнено. Усещането е като драскане, дори не се чувства точно като убождане. После има една чувствителност на кожата известно време, но не е нещо сериозно като болка, просто сякаш си изгоряла от слънце. Аз правих процедурата в неделя следобяд, вечерта все още усещах кожата на места по-чувствителна, особено по шията. На сутринта вече си бях съвсем добре. Като за първи опит започнах с по-плитки убождания, по-нататък смятам да увелича дълбочината.Най-важното е да не се допусне замърсяване. Аз си взех дезинфектант, с който пръснах лицето преди процедурата, независимо, че го бях почистила преди това. Ползвах и гумени ръкавички, които също напръсках.  След като се приключи с дермапена, се изчаква 20 минути и тогава се нанася серума. Преди нанасянето на серума дезинфекцирах ръкавичките и лицето отново и тогава започнах да разнасям серума по лицето. Иглите за дермапена също може да се ползват еднократно или да се дезинфекцират добре. Аз съм си взела 10 игли, а в комплекта на уреда имаше 2, така че тези ще ми стигнат за доста време.
Дезинфектанта ми е Октенисепт. Има го в няколко сайта, аз го взех от "Двата щъркела".

Някои подходящи продукти:
Стерилни серуми за мезотерапия
Ампули с хиалуронова киселина на CBN (Имам уверението на производителя, ча са подходящи за и безиглена мезотерапия, не съм питала дали са стерилни)


Йонофореза и ултразвук
Подхранване (Благодарение на AVA_67 отново  bouquet)
Става всичко на водна основа, освен ако е на маслена основа, защото просто няма да може да се транспортира във вътрешността на кожата. При йонофорезата слагам само серума и започвам да движа апарата по кожата. Тъй като попива бързо, съм си приготвила спрей с вода /хубаво е да е дестилирана, но може и розова вода да ползваш/ и пръскам.

Някои предложения:
Ако ползвате добри серуми/бустъри няма причина да не ползвате тях с уреда ако не ви се инвестира в специални продукти.
Стерилни серуми за мезотерапия
Ампули с хиалуронова киселина на CBN
Ампули (тук трябва да се внимава, защото някои са на маслена основа, а пише, че са подходящи за ултразвук)
Контактни гелове
Серуми hylamide
Могат да бъдат намерени и тук с променлива наличност:
boots.com
lookfantastic.com
Серуми The Ordinary

Почистване с йонофореза:
За почистване с положителен заряд е необходим който и да е продукт с почистващ повърностен агент - тоалетно мляко, мицеларна вода, разпенен почистващ гел с вода и т.н.


Лифтинг:
Транспортни гелове от аптеки или сайтове, най-често са обявени като гелове за ултразвук.
Контактни гелове

*******************************************************************

Ревюта и инструкции за използване на уредите за домашна грижа


Уред за микродермабразио от Лидл



Ревю от ted.

***
Ултразвукова шпатула(фриматор)-модел LW-006




Как правилно да използваме ултразвуковата шпатула - на руски

***

Последна редакция: пн, 23 яну 2017, 13:50 от bubanka

# 1
  • Мнения: 22
Може ли линк към този уред, които купувате от Лидл да видя какво представлява?

А относно пазаруването от Амазон, къде трябва да търся дали доставят с български пощи? Над каква сума има проблем с митниците и какво става ако продавача е некоректен или пратката не пристигне?

# 2
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
Благодаря за новата тема  bouquet

Ето линк към уреда,не намирам да се предлага в бг сайт.
https://www.lidl.de/de/sanitas-mikrodermabrasionsgeraet-sfc-70/p209369

Ето тук подробно съм писала за него
http://tediata.blogspot.bg/2017/01/sanitas-sfc-70.html

На въпроса в момента ползвам гореспоменатия уред и четка за лице на Ремингтън Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 3 819
Благодаря за новата тема! bouquet

Единственият уред, който ползвам в домашни условия е четката на Клиник за почистване на лице.Имам 2 глави, каня се да купя третата, която е за масаж.Доволна съм много, ползвам я от близо година - свива порите и ако преди имах тук-там някоя черна точка, сега почти не откривам.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
http://tediata.blogspot.bg/2017/01/sanitas-sfc-70.html

и аз съм с лидалския уред от тази тема научих за промоцията  bouquet bouquet bouquet
и много Благодаря

по повод въпрос от предната тема - Минавам с най финната приставка зоната пачи крак и нямам проблем Peace

# 5
  • Мнения: 27
А относно пазаруването от Амазон, къде трябва да търся дали доставят с български пощи? Над каква сума има проблем с митниците и какво става ако продавача е некоректен или пратката не пристигне?
[/quote]
Ако не може да се достави до България (системата го чеква след като въведеш адрес за доставка, т.е. следваш стъпките: регистрация, избор на покупка, добавяш в кошницата, пишеш адрес за доставка) системата ти изписва в червено- "This item does not ship to Bulgaria". Реално не виждам вариант да се объркаш, защото докато не въведеш адрес, на който може да се достави пратката, няма как да завършиш поръчката. Опитах се да направя print svcreen, защото съм си харесала една стъклочистачка, която не се доставя до България и имам пример, но не успявам. Не съм пробвала още с допълнителни доставчици и не знам как става, но едва ли е нещо супер сложно.
Относно коректността- знам, че за да си сигурна трябва да пазаруваш от prime members, те в търсачката май винаги са първи. Освен това, често продавачът е Амазон при prime members, което пък вече трябва да е съвсем сигурно.

# 6
  • Мнения: 1 336
Ползвам лидълското микродермабразио, в предната тема писах.
Носът ми почна да се бели Simple Smile
За лидълското дермабразио пише, че е сапфирено, докато за Silknrevit - диамантено. Това поне видях като разлика.

# 7
  • Мнения: 27
Аз използвам следните уреди:
1. Четка Remington- нея я ползвам най-дълго, почти година. Харесва ми много как почиства кожата, разширените ми пори значително намаляха, кожата се усеща много по-нежна при допир. От нея използвам основно и ежедневно приставката за нормална кожа, по-рядко масажната глава и тази за ексфолиране (през седмица например, тай като имам и уред за дермабразио). За мен е добра инвестиция, но за основна и ежедневна употреба, без важен антиейджинг ефект е;
2. Дарсонвал- ползвам го от септември 2016 г. и като във всяко начало-първите седмици много упорито, сега почти не Simple Smile Просто се снабдих и с други уреди, а и счупих приставката за лице, но могат да се ползват другите. От него най ми допадна приставката за коса, косопадът ми почти спря, което аз го отдавам предимно на този уред. За лице също е добре, но като допълваща терапия, може би, или пък аз не можах да открия правилната сила, на която да го включвам и не се справям добре;
3. Silk'n Revit (микродермабразио)- имам го заедно с дарсонвала, почиствам през седмица, така бях прочела, че е правилно. Много ми харесва тази процедура, след като се приключи се вижда значително количество мъртва кожа на филтъра. Кожата е доста освежена;
4.Silk'n FaceTite- имам го от 2-3 седмици и съм направила 5 процедури, а се препоръчват 20. Това ми е "тежката артилерия", то вече трябва да има не само освежаващ, но и подмладяващ, лифтинг ефект. От тези 5 процедури (правят се по 2 на седмица в продължение на 10 седмици) след процедурата кожата е видимо по-стегната, има след нея осезаем ефект, но за дългосрочен още не мога да кажа.

# 8
  • софия
  • Мнения: 1 707
Alex_jp много искам да си покажеш уредите ,моляя.

# 9
  • Мнения: 7 106
Добавих няколко неща в първия пост, ако някой има или се сеща за нещо друго полезно, което бих могла да добавя, да ми пише  Peace

Аз да се похваля, че днес ми пристигна ултразвуковата шпатула, този модел



и преди малко беше изпробвана. Има 4 функции - пилинг, тон, почистване и лифтинг. На първо четене почиства перфектно, много се чудих как се справя и малко с недоверие я поръчах, но сега съм доволна.
Чакам в края на месеца и безиглена мезотерапия  Peace

# 10
  • Мнения: 1 024
Sepulina,  колко е живота на silk'n face tite. Аз се интересувам от silk'n facefx, но да се ориентирам колко време могат да се използват.

# 11
  • Мнения: 22
От лидл-ския уред остава ли толкова мъртва кожа във филтера както н това клипче?
https://www.youtube.com/watch?v=ZtdeOepLB9Q (4:55 - 5:05мин)??

Също така двата уреда изглеждат доста идентично, ако лидл-ския не сваля толкова мъртва кожа най-вероятно би било, защото е със сапфири, а не с диаманти?

Как точно става лющеното на кожата, когато пуснете уреда обрача се завърта и така шкури лицето или не се върти и само при движенията, които правите се отделя мъртвата кожа?  newsm78

# 12
  • Мнения: 3 018
Благодаря за новата тема, от скоро следя и ми е много интересно  bouquet
Имам четнака на Ремингтон и безиглена мезотерапия, но ползвам от скоро и още не мога да дам отзиви  Laughing

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 465
Аз имам четката на ремингтон и съм супер доволна. Използвам всеки ден четката за нормална кожа.

# 14
  • Мнения: 1 421
Благодаря за новата тема bouquet
Аз използвам само четката на Ремингтън.В топ 3 ми е на нещата,които си купих миналата година.Много си я харесвам,ползвам я всяка вечер с приставката за нормална кожа.Всяка събота ползвам ексфолиращата,а два-три пъти седмично масажиращата Peace

Общи условия

Активация на акаунт