Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

се променя - разгледайте новостите и споделете с нас впечатленията си Включете се
Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
15-20 от 20 отговора

Здравейте! Имам ли повод за притеснение, че дъщеря ми има само пет зъбчета, а е на година и четири месеца? Първото зъбче излезе след годинката.
Не. Зъбоникненето е строго индивидуално. Няма нищо, което да направите, за по-бързо или по-бявно никнене. За мен лично като са по-големи, по-лесно понасят процеса  Peace
Цитирай

Здравейте. Бебка е на почти 4 месеца и става все по нервна и неспокойна през деня. Постоянно си лапа пръстчетата и й тече слюнка на поразия. Възможно ли е да я сърбят венците или е много рано? Опитвам се да открия причината за неспокойствието й, но все още не успявам.
Цитирай

Варна/София

Здравейте. Бебка е на почти 4 месеца и става все по нервна и неспокойна през деня. Постоянно си лапа пръстчетата и й тече слюнка на поразия. Възможно ли е да я сърбят венците или е много рано? Опитвам се да открия причината за неспокойствието й, но все още не успявам.
Не е рано. Напълно възможно е. Педиатърът да прегледа устата и да ви изпише нещо, което да облекчава дискомфорта.
Цитирай

Благодаря. Ще вземем мерки.
Цитирай

София

Зъбките създават дискомфорт още от както са много навътре във венците, т.е. може бебето да има признаци на зъбоникнене дълго време преди да избият реално зъбите. По венците дори няма как да се познае.

Според мен не прекалявайте с препаратите за зъби - не давайте на бебето повече от минимално нужната му химия, пък била тя и на "хомеопатична" и "билкова" основа.
Повечко гушкане и здрави нерви... и това ще мине  bouquet
Цитирай

Здравейте! Имам ли повод за притеснение, че дъщеря ми има само пет зъбчета, а е на година и четири месеца? Първото зъбче излезе след годинката.
Не. Зъбоникненето е строго индивидуално. Няма нищо, което да направите, за по-бързо или по-бявно никнене. За мен лично като са по-големи, по-лесно понасят процеса  Peace

Много благодаря Smile и аз така го чуствам, но реших да питам, да не би пък да не пропускам нещо Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
15-20 от 20 отговора