Аиде малко да коментираме първите зъбки....

  • 5 599
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 723
Здравейте! Имам ли повод за притеснение, че дъщеря ми има само пет зъбчета, а е на година и четири месеца? Първото зъбче излезе след годинката.
Не. Зъбоникненето е строго индивидуално. Няма нищо, което да направите, за по-бързо или по-бявно никнене. За мен лично като са по-големи, по-лесно понасят процеса  Peace

# 16
  • Мнения: 5 468
Здравейте. Бебка е на почти 4 месеца и става все по нервна и неспокойна през деня. Постоянно си лапа пръстчетата и й тече слюнка на поразия. Възможно ли е да я сърбят венците или е много рано? Опитвам се да открия причината за неспокойствието й, но все още не успявам.

# 17
  • София
  • Мнения: 30 079
Здравейте. Бебка е на почти 4 месеца и става все по нервна и неспокойна през деня. Постоянно си лапа пръстчетата и й тече слюнка на поразия. Възможно ли е да я сърбят венците или е много рано? Опитвам се да открия причината за неспокойствието й, но все още не успявам.
Не е рано. Напълно възможно е. Педиатърът да прегледа устата и да ви изпише нещо, което да облекчава дискомфорта.

# 18
  • Мнения: 5 468
Благодаря. Ще вземем мерки.

# 19
  • София
  • Мнения: 860
Зъбките създават дискомфорт още от както са много навътре във венците, т.е. може бебето да има признаци на зъбоникнене дълго време преди да избият реално зъбите. По венците дори няма как да се познае.

Според мен не прекалявайте с препаратите за зъби - не давайте на бебето повече от минимално нужната му химия, пък била тя и на "хомеопатична" и "билкова" основа.
Повечко гушкане и здрави нерви... и това ще мине  bouquet

# 20
  • Мнения: 189

Здравейте! Имам ли повод за притеснение, че дъщеря ми има само пет зъбчета, а е на година и четири месеца? Първото зъбче излезе след годинката.
Не. Зъбоникненето е строго индивидуално. Няма нищо, което да направите, за по-бързо или по-бявно никнене. За мен лично като са по-големи, по-лесно понасят процеса  Peace

Много благодаря Simple Smile и аз така го чуствам, но реших да питам, да не би пък да не пропускам нещо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт