Синдрома на Маркус Гън

  • 6 128
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте мами
Искам да попитам, дали някоя от вас има представа от този синдром при бебе? Не можах да намеря много информация в нета за това пускам тема тук.Сложиха такава диагноза на момиченцето ми което е на 4 месеца.Синдрома се изразява в това,че детенцето до като яде или смуче си мърда клепача и окото изпъква.... Моля ви споделете опит ,ако имате или сте чували нещо по въпроса.... всякаква информация ще ми бъде от полза... Sad

Последна редакция: нд, 15 яну 2017, 16:08 от aleksandrova__

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 454
здравейте, моето бебе се роди с този синдром.От специалистите,които обиколих разбрах,че не може да се направи нищо.Водих го на очен,невролог и лицево-челюстен хирург.

# 2
  • Мнения: 1
Здравейте! И нашето момиченце е с тази диагноза.Тя е на 3 месеца. Също както и на вас ни казаха, че няма лечение. Въпросът ми обаче е дали с времето се забелязва по-рядко, тъй като гледам, че коментарите ви са по-стари и децата ви вече трябва да са по-големи. Питам, защото докторите ни успокоиха, че с времето нещата няма как да се влошат, но можели да се подобрят.

# 3
  • Мнения: 4
Моето дете е на 1 година и днес бяхме на доктор и на нас ни каза, че има частично този синдром.Каза, че не е притеснително и вероятно ще го израсне.Това което мога да споделя е че от раждането го има и все още го проявява само като пие от шише с биберон.Ще се радвам яко някой сподели дали с времето наистина ще изчезне.

# 4
  • Мнения: 2
Здравейте
Как се развива при вас синдрома, момичета? Моята кукличка се роди с него и ми е доста притеснено

# 5
  • Мнения: 26
Привет ! И ние сме с този синдром! На 3 месеца е вече малкия ! Тези които сте писали по-рано бихте ли споделили как се развиват при вас нещата ? Има ли подобрение с времето ?

# 6
  • Мнения: 4
Първо да кажа,че нямаме птоза.Дъщеря ми е вече на 4 години и аз забравям,че въобще има синдром на Маркус Гън.Ходи на градина и на логопед и никоя от госпожите не е забелязала,че прави нещо "странно " с окото Simple SmileКогато хапва нещо много вкусно Simple Smile и бърза да го изяде го проявява.Мислех,че ако пие от сламка или дъвче дъвка също ще го прави,но не съм я забелязала Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт