MЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - ТЕМА 10

  • 63 723
  • 752
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11
ТАТ и МАТ не съм изследвал и ехограф не съм правил. Преди години съм изследвал тестостерона беше 7.82 ng/ml в норма за възрастта ми сега 5.44 ng/ml като на 50- 60 годишен. Нещо се случва тука . От това хашимото не се ли напълнява,защото аз съм 65 кг на 174 ръст. Това тромбокрит ми е много завишено  норма 0.0020 - 0.45 моя е 1.8 4-ри пъти повече  newsm78

# 46
  • Мнения: 1 592
7evan,

Тестостеронът ти е ОК. При реф. 2-7 , твоят е 5.

И да е високо ТСХ  не ти е повлияло на тестостерона чувствително.
Виж се с ендокринолог и не си измисляй болести.

Морфологията е ниска, но това не значи , че си болен от нещо.
Моят мъж е с 2% също и не е болен.

Хашимотото при жени води до серизно напълняване, запек и безплодие. За мъже не знам, предполагам е подобно.

# 47
  • Мнения: 123
Здравейте!
Ние сме с тежък мъжки фактор, като под тежък имам предвид обикновенно под 4000бр живи сперматозоиди в еякулат, понякога подвижни, понякога по-малко...всеки път е различен резултата. Причината според др Кацарски е малък размер на тестисите. Правили сме доста други изследвания (днк, хормони и тн) и всичко изглежда нормално. Някой може ли да се похвали с успешен опит при подобна ситуация? Андролозите твърдят че морфологията е ок (коментари след икси/имси). Чакам да се видя с док след неуспешния ни първи опит, но ще се радвам ако някой сподели опит с подобни показатели. След неуспешен опит чувството наистина е отвратително...

# 48
  • Варна
  • Мнения: 698
Кураж, Koki12  Hug Малкия брой се преодолява с Инвитро/ИКСИ, защото 1 е достатъчен да оплоди яйцеклетката! Горе главата и само напред  bouquet

# 49
  • Мнения: 4 097
Коки, ние сме с подобен на вашия случай, резултатът е в подписа ми. Така че не се отчайвай! Знам какво е да правиш опит с такъв резултат, но не спирай да вярваш, че ще е успешен и ще бъде!

# 50
  • София, Надежда1
  • Мнения: 323
Здравейте на всички момичета, които вървят по дългия и тежък път към мечтаното дете! Днес след консултация с д-р. Калчев в клиника Малинов, обсъждахме резултатите на мм от спермограмата. Имаме астенозооспермия  обясни , каквото обясни.......... не е много добре положението и изписа за 3 месеца Ортомол фертил плюс. Някоя от вас има ли опит с тези витамини...? Добри ли са? Много ми е тъпо............. цял ден съм със зверско главоболие.......... тъпо ми е... страх ме е, че ако не се повлияе от лечението и ако не могат да се случат нещата... какво правим. Коя е следващата стъпка? С такава диагноза ин-витро и икси възможни ли са?  Confused

# 51
  • Мнения: 582
ЕленаЖ с Астенозооспермия може не само Икси и инвитро, но в някои случаи дори инсеминация. Зависи и от останалите показатели на спермограмата. Спокойно, ще си имате дете  Hug.

# 52
  • Мнения: 6 305
Момичета, аз от много ровене из нета прочетох че витамините и добавките, ако се приемат едновременно с някаква храна или сок, които съдържат някоя от съставките им, организмът ги абсорбирал максимално, и съответно и влиянието им е значително по-голямо.  newsm78
     ПС- Ние след като излекувахме инфекциите , най-после пуснахме контролна СГ, и разлика няма  никаква  Twisted Evil.  Сега ме е яд че не го накарах да пие и добавки. Ама нищо, борбата продължава, сега ще пие Профертил пък да видим защо толкова го хвалят  Thinking

# 53
  • Мнения: 1 401
ЕленаЖ,
Отговорът на твоите въпроси спи до мен и е вече на две години  Hug Peace Heart Eyes
Сега ни предстои второ ИКСИ. С мъжки фактор сме - хем ги няма сперматозоидите, хем ако има няколко,  са неподвижни. За нашето първо и успешно ИКСИ се наложи ембриолог да избере ръчно най-подвижния и добър сперматозоид от няколкото броя, които мъжа ми произведе тогава. За целта тогава пи много витамини, минерали и добавки, които сега са обединени в този Ортомол, за който питаш. Сега мъжът ми пие въпросния Ортомол, отделно вит. Е, отделно фолиева киселина. На него му поставят и инжекции Прегнил 5000 единици два пъти в седмицата и към тях пие Агапурин за разреждане на кръвта. Но това му е предписано след изследване на хормони и т.н. И миналият път беше така. Надявам се да успеем и този път, защото спермограмата му последния път беше много зле - нула сперматозоиди  Sad Дано това е била моментна картина, както се е случвало и друг път.

А, да, тези дни ще му правя и т.нар. "бърканица с мед", потърси я така в Гугъл и ще ти излезе рецептата  Simple Smile

Дано съм помогнала с малко инфо. Късмет на всички ни!  Hug

# 54
  • Мнения: 123
Здравейте на всички момичета, които вървят по дългия и тежък път към мечтаното дете! Днес след консултация с д-р. Калчев в клиника Малинов, обсъждахме резултатите на мм от спермограмата. Имаме астенозооспермия  обясни , каквото обясни.......... не е много добре положението и изписа за 3 месеца Ортомол фертил плюс. Някоя от вас има ли опит с тези витамини...? Добри ли са? Много ми е тъпо............. цял ден съм със зверско главоболие.......... тъпо ми е... страх ме е, че ако не се повлияе от лечението и ако не могат да се случат нещата... какво правим. Коя е следващата стъпка? С такава диагноза ин-витро и икси възможни ли са?  Confused
Елена, важно е да се установи и причината за влошената спермограма ако е възможно разбира се. Мм след 3 месеца Ортамол и Клостилбегит от 0 сперматозиди вече произвеждаше над 600 000, разбира се качеството не винаги се подобрява за съжаление но в репродуктивните клиники добре знаят как да "добият" възможно най добрия материал. И на нас ни казват да сме спокойни и че ще имаме дете...трябва търпение и кураж Simple Smile Успех!

# 55
  • Варна
  • Мнения: 698
Казват, че мъжкия фактор е преодолим посредством АР ИКСИ! Когато ни казаха, че това е решението и аз много се стреснах. Какво ли не ми мина през главата, също и на ММ -дори за тях понякога е по-трудно да го преживеят. Целият ни живот се преобрази, но ни направи по-сплотени. Сега сме много ентусиазирани Simple Smile Трябва да приемаме тези неща като уроци и препятствия, които ще направят крайни резултат още по-хубав Simple Smile

# 56
  • София, Надежда1
  • Мнения: 323
Много благодаря момичета, ние сме с 3% по Крюгер................. мм е адски изнервен за пръв път в живота ми го виждам такъв прибирам се преди малко скапана от работа и почва да ми се кара за някакви неща дето нямам капчица вина........ това като стане дума за пари и за мъжкото достойнство мъжете полудяват! Мноооого зле се чувствам............ иска ми се да зася и да си живея в мой си свят!  Cry

# 57
  • Мнения: 123
Много благодаря момичета, ние сме с 3% по Крюгер................. мм е адски изнервен за пръв път в живота ми го виждам такъв прибирам се преди малко скапана от работа и почва да ми се кара за някакви неща дето нямам капчица вина........ това като стане дума за пари и за мъжкото достойнство мъжете полудяват! Мноооого зле се чувствам............ иска ми се да зася и да си живея в мой си свят!  Cry
Имай търпение, мъжете приемат тази диагноза много по-тежко от нас. Ако смяташ, че се чувстваш зле помисли си, че той се чувства още по безпомощен. Но и това ще мине, вярвам, че това е само един от трудните моменти в живота който ще бъде забравен и последван от много положителни емоции Simple Smile

# 58
  • Варна
  • Мнения: 698
ЕленаЖ, защо не позабавите малко топката. Такава новина наистина се приема много трудно от мъжете и си мисля, че той първо трябва да се поуспокои преди да започнете каквото и да било. Например за подаване на документи към Фонда ще ви трябват три спермограми през определен период и в различни клиники ,,,, Нека първо приеме лошите обстоятелства и после да решите как продължавате борбата Sad Не е никак лесно, но на финала ще си е струвало всяка сълза, всяко притеснение и всичко!!! Успокой се и ти и се опитай да му покажеш, че въпреки това вие сте заедно и ако се подкрепяте ЩЕ успеете!  Hug

# 59
  • София
  • Мнения: 7 484
Момичета,
При нас първата спермограма беше с 2% по Крюгер, втората - с 12%. Не знам дали такава разлика е реално възможна за месец и половина, дали е ефект от ортомол, или нещо с изследванията не е ок. При някоя от вас случвало ли се е подобно нещо?

Общи условия

Активация на акаунт