MЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - ТЕМА 10

  • 63 597
  • 752
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 226
Привет на всички! Моя мъж ще започва прием на трибестан, но в момента се чудим на коя фирма да закупим продукта? На Софарма или NOW? Искаме бебче, но трябва да минем по трудния път с хранителни добавки и дано успеем с тях, без оперативни намеси... Има ли семейства вече минали по този път и използвали продукта?  На коя фирма сте използвали?
И на нас ни казаха, че е за операция, но предписаха профертил. След 3 месеца пак ще правим спермограма.

# 466
  • Мнения: 161
Karastoyanova-Maya, благодаря ти много за информацията. Страх ме е да не се окаже, че и моят мъж е със лошо качество на спермата. В крайна сметка остана да направим спермограмата в понеделник. Вече съм се насочила към клиника по репродуктивност и се надявам да ми помогнат. А относно пилешкото знам, че е много вредно и че е натъпкано с хормони.

# 467
  • Мнения: 1 592
И да е така за пилешкото , едва ли ще помогне спирането му.
И мъжете с нормални спермограми ядат пиле. То всичко вече е бъкано с химии.

# 468
  • Мнения: 17
Maya Bee напълно съм съгласна, но нищо не пречи да се набляга на здравословна храна, ядки, зеленчуци и най-вече пилешкото да се ограничи, все пак постоянно се генерира нов материал, така да го наречем и със сигурност правилното хранене има значение.

# 469
  • Мнения: 1 592
Maya Bee напълно съм съгласна, но нищо не пречи да се набляга на здравословна храна, ядки, зеленчуци и най-вече пилешкото да се ограничи, все пак постоянно се генерира нов материал, така да го наречем и със сигурност правилното хранене има значение.

Така е , но явно ние сме толкова зле, че изобщо не са ни казвали такива неща  Rolling Eyes.
С 2% морфология и бавни ... и да вдигне до 4% , пак сме за ИКСИ.
Само витамини пие моя. Колкото да се каже , че нещо правиме.

# 470
  • Мнения: 17
Не искам да правя реклама, аз самата само един път бях при Доктор Явор Малинов в Малинка клиника  Simple Smile и съм много доволна, нов е там и ако имаш нерви, тъй като знам колко такива изисква ходене по лекари, можеш да отидеш за една консултация да видиш какво ще ти каже, много е изчерпателен и дава мн информация. За протокола за първото ми дете (надявам се и не единствено) ми помогнаха в Щерев, но сега ще се доверя на Малинов. Надявам се не бъркам.

# 471
  • Мнения: 1 592
Аз мисля да съм при Калчев от Малинов. Той ме оперира миналия месец.

Иначе знам, че е бизнес - тоя момент хич не ми е убегнал, какво да се обиждам.
Аз затова не искам да се занимавам с андролози- ще  почнат хормони да му дават.

Иначе , не мерси за многото деца- аз за едно се боря !  Wink

А вие с мъжки фактор ли сте - колко  е морфологията ?

# 472
  • Мнения: 17
при нас в мен има проблеми, за сестра ми питах тогава тъй като те са със мъжки фактор - морфология 3 процента и питах дали има как без хапчета да се оправят нещатата и той ми каза това, което вече написах. Каза ни че с това хранене и избягване на застоял начин на живот могли да ги вдигнат до 6, та аз затова и на вас ви го написах. Иначе добре, хайде едно ти пожелавам и то възможно най-скоро  bouquet

# 473
  • Мнения: 1 592
Мерси, Адаш Simple Smile
Успех и на теб !  bouquet И на сестра ти !  Simple Smile

# 474
  • Мнения: 127
Момичета, грип дали може да окаже много негативно влияние върху сперматогенезата? Ще започваме този месец стимулация за ИКСИ заради мъжки фактор, но мъжът ми се разболя преди два дни. Няма температура, но доста кашля. За сега пие само фервекс и сироп, но ако се влоши сигурно ще мине и на антибиотици. Хич не ми се отлага процедурата за пореден път, но много ме притеснява да не влоши съвсем и без това недоброто ни количество.

# 475
  • Мнения: 6 284
Ако няма наистина висока температура, няма да е проблем. Не знам само дали самите лекарства няма да окажат някакъв временен ефект.

# 476
  • Мнения: 4 097
За съжаление, дори дребна настинка оказва влияние. Поговорете с лекаря си как да постъпите.

# 477
  • Мнения: 127
Благодаря момичета за отговорите  Hug Според лекарката ми не е страшно, ако не пие антибиотици и не вдигне температура над 37.5. Но ние сме с доста тежък мъжки фактор и затова ме притеснява. Сега четох, че това може да влоши нещата до 3 месеца. Опредено не мога да си позволя да отложим опита толкова много, така че май ще го пратя на една контролна спермограма като се пооправи и ще си почваме, пък каквото стане. От доста време отлагаме все поради някакви неща, които изкачат и си мисля, че перфектен момент няма и да дойде Simple Smile 

# 478
  • Мнения: 177
Здравейте момичета.Отдавна не съм писала в темата,но я следя постоянно.Ние сме с мъжки фактор 2% морфология (олиго...) не помня цялото название.След 4 месечен прием на един куп добавки (андрозитол, спимен ,тристен,л карнитин,л аргинин,охсибио,витамин ц,селен,цинк)  + бърканицата с мед без особенна промяна.Сега сме в предподготовка за ин витро по фонда и доктора предписа на половинката нов препарат -Профертил 180  caps.Някой ползвал ли го е.Дали има резултат от него.Ще съм ви благодарна за отзиви.Пожелавам на всички успех и дано всички постигнем така желаната мечта Peace

# 479
  • Мнения: 6 284
На нас също ни го препоръчаха, но тепърва предстои да видим какъв ще бъде резултата.
    Но попаднах на един чуждестранен форум където много го коментираха, и в болшинството от постовете се казваше че е имало доста добър ефект от лечението.
    Дано наистина е така... Praynig

Общи условия

Активация на акаунт