Прием в детски ясли гp. Варна 2017

  • 44 004
  • 219
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 4
Благодаря много за бързия отговор Simple Smile Сега вече ми е ясно - трудовото правоотношение си продължава, просто се ползва полагаемия платен отпуск по майчинство. Мерси много за разяснението Simple Smile

# 106
  • Варна
  • Мнения: 7 146
За да имаш право на майчинство е задължително към момента да си на ТД...
или самоосигуряващо се лице, което се е осигурявало за болнични и майчински.

# 107
  • Варна
  • Мнения: 457
Аз да попитам ако ни приемат на ясла, като отида да го записвам, трябва ли да нося някакви изследвания и др неща или като отида ще ми кажат какво да нося после

# 108
  • Варна
  • Мнения: 469
Аз да попитам ако ни приемат на ясла, като отида да го записвам, трябва ли да нося някакви изследвания и др неща или като отида ще ми кажат какво да нося после
Нищо не се носи.Директорката ще ви каже какво е необходимо.Документите се представят в деня на тръгването на ясла на детето.

# 109
  • Варна
  • Мнения: 261
Когато отивате да потвърдите класирането, се носят:
* копие (първа и последна страница) и оригинали (за сверка) от трудовите книжки на родителите
* служебни бележки от работодателите на двамата родители (или съответно от бюро по труда)
* копие и оригинал на акта за раждане на детето
На място Ви проверяват данъчните задължения към общината.
С тези документи удостоверявате точките от предимства, които сте попълнили при кандидатстването.
След това директорката Ви казва кога точно да занесете останалите документи (от изследвания и прегледи) - най-често 1-2 дни преди реалното тръгване или в деня на тръгване на детето на ясла.
Така беше при нас есента, когато дъщеря ми тръгна на ясла. Мисля, че няма промени от тогава.

# 110
  • Варна
  • Мнения: 469
На мен нищо не ми поискаха при потвърждаването на приема-дори и лична карта . Директорката ми обясни какво се изисква  и занесохме всички документи в деня на тръгването.Изглежда има различни изисквания за различните ясли Thinking

# 111
  • Варна
  • Мнения: 457
Потвърждаването на приема записването ли е или след това

# 112
  • Варна
  • Мнения: 469
Потвърждаването на приема записването ли е или след това
Потвърждаването на приема е записването.

# 113
  • Мнения: 26
Здравейте,
подадох документи и за чиста ясла и за ДГ с яслена група. Въпросът ми е, ако сега запиша детето в чиста ясла, възможно ли е другата година детската градина да обяви нулев прием за 1ва група и да си приеме децата от яслата, а другите да останем с пръст в уста? Уж вече не важало това за принципа на ОДЗтата ама знам ли....

# 114
  • Мнения: 245
Искам да попитам,юни ще има ли класиране?

# 115
  • Варна
  • Мнения: 457
Едва ли, те децата от последния прием ще започнат повечето през септември чак

# 116
  • Мнения: 245
А според вас,кога ще е? При положение,че 3м нямаше класиране...и аз пропуснах това..

# 117
  • Мнения: 7
Здравейте, имам няколко въпроса за приема в ясла/детска градина.
1. Малкия е роден 11.04.2017 - трябва ли от сега да подавам документи за ясла?
2. Мога ли да го запиша след като навърши 2 год. т.е. когато свърши майчинството? Как се уточнява това? Искам да си изкарам цялото майчинство.
3. До колко години са в яслите и кога мога да го запиша на детска градина?
4. Къде се подават документите?
5. Детските градини приемат ли от 2 год. или 2+ ?
6. Да ми препоръчате ясла/детска в кв. Възраждане или около?
7. Като цяло мисълта ми е мога ли когато стане на 2 год. т.е. 11.04.2019 да го пусна на ясла и от септември на градина, че нали трябва да се връщаме на работа Sad ?
8. Какви документи се изискват?
Извинявам се за многото въпроси, първо детенце ми е и всичко ми е непознато. Благодаря Ви предварително, и успех с приема на всички.

# 118
  • Мнения: X
Здрасти.На всеки един въпрос можеш да намериш отговор във форума,но ще се опитам да ти отговоря колкото мога:
 т.1 Колкото по-рано подадеш документи за ясла,толкова по-добре.Подават се електронно тук: https://public-one.is-vn.bg:1443/babyvn/index.php. При самото подаване на документи си избираш от кога детето да участва в класиране,тоест можеш да ги подадеш от сега а да започне да участва в класиране от 03.2019 примерно.Колкото по-рано подадеш документи толкова по-голям шанс има да го вземат от първото класиране.
т.2 Както казах в т.1 можеш да го запишеш от когато ти си искаш.
т.3 До 3 годишна възраст са в ясла,след това са в градина.
т.4 В т.1 съм ти дала линк за кандидатстване в ясла.Ако искаш да кандидатстваш в Яслена група в детска градина (бившите ОДЗ) кандидатстваш тук: https://dg.is-vn.bg/ ,като тук нещата са различни от това ,което съм описала в т.1
т.5 Да приемат,ако има останали места от 1 и 2 класиране.
т.6 Не мога да дам съвет.
За всичко останало чети,търси информация и чети,обсъждано е безброй пъти из форума и интернет като цяло .Успех .

# 119
  • Варна
  • Мнения: 261
Да се включа по т. 6. За останалите момичето ти е казала.
Дъщеря ми сега е в ДЯ Русалка (но това е в Младост) и сме доволни, но пак зависи в коя група ще попадне (дъщеря ми е във втора).. Във Възраждане чисти ясли мисля, че няма.. вече ако е ДГ с яслена група, може някой ако има наблюдения, да сподели...

Общи условия

Активация на акаунт