Частни училища - информативна тема 16

  • 106 332
  • 742
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: X
Олив, тенис корта се ползва както знаеш по заявка от външни и то само във времето в което е годен за игра. Което от своя страна е не повече от 2 месеца през цялата учебна година. В момента вече от тази учебна година цялостния достъп до двора(и сградата) се осъществява само с електронни карти(и от ученици и от родители) през въртележките, контролирани пряко от охраната. Та във връзка с това нямам абсолютно никакви притеснения относно достъпа на външни лица. Имам безброй други забележки към училището, но това е последното, което би било повод за недоволството ми.
Отделно от това аз лично предпочитам все пак наличието на двор, площадки за игри и игрища, и нормални салони за физическо, пред класна стая за 25 деца, при условие, че децата в клас са 16-17. Peace Стаите не са широки като в старото строителство, но са напълно достатъчни за бройката ученици в класовете. Имам забележка по отношение пространството при гардеробчетата.

Последна редакция: пн, 13 мар 2017, 15:14 от Анонимен

# 736
  • София
  • Мнения: 6 603
Два пъти публикувах, без да искам.

Последна редакция: пн, 13 мар 2017, 18:03 от Olive

# 737
  • София
  • Мнения: 6 603
Блис, аз предпочитам стая, която е за не повече от 10 деца, да не се използва от 16-17, а именно това се получи със стаята на моето дете в ПБ. Пак казвам - те по моему имаха най-лошата стая, има и по-хубави стаи, но какво ме топли това, ако моето дете е точно в тази. .. Другото лошо беше, че прозорците са отзад, и ако за тези на първите чинове светлината никога не стигаше, то тези на последните чинове яко ги напичаше (ама светлината пак им беше отзад). Иначе, аз към ПБ имах далеч по-съществени забележки, но споменахте, че са пример за добра база, а това не е съвсем така. Понапудрено е на пръв поглед и затова създава такова впечатление.

# 738
  • София
  • Мнения: 2 756
Да,в Петър Берон има и хубави, и неподходящи стаи. Лично за мен стаите на първия етаж, които гледат към малките вътрешни дворчета са прекалено тъмни и редно да бъдат използвани само за допълнителни занимания или за часове от рода на музика, ИТ, изобразително изкуство, кабинет по химия и т.н. Тоест не за основни класни стаи. Напливът явно поради големите набори е оказал своето влияние. Проблемът е, че не знаеш предварително в коя стая ще се падне да е детето. Знам, че и в някои ДУ имат този проблем-преустроили са някакви кабинети, за да поемат големия брой първокласници. Лошото е, че подобен род компромиси са за сметка на здравето на децата.

# 739
  • Мнения: X
Моето мнение сравнено с базите на доста от ЧУ е, че тази на ПБ е далеч напред. Има недостатъци за конкретни стаи, а и на последния етаж също, но като общо обобщение базата е далеч напред. Просто няма база за сравнение с цитираното от теб Прогресивно. Била съм на място и в още 4 училища. И изобщо не е понапудрено, нито е някакъв лукс. Напротив, съвсем нормално училище, каквито според мен трябва да бъдат ако не всички, поне повечето. До скоро Питагор го коментирахме тук като липса на двор и място за спорт, като държа да отбележа, че за мен мазето не е място за училищен салон. Но дори и то има много по-добри условия за храна и спорт от Прогресивното и ЕСПА примерно.
До тук сме сменили 2 стаи. И двете достатъчно широки за 17 чина + още толкова място за килим за игра. Стаите са по-широки от тези, които съм видяла например и в СС, и в ЕСПА(салон и стол за хранене в пригодени помещения в мазето, без място дори от 2 кв. м. за двор).
И държа да отбележа, че след 2 години в тази месомелачка базата на училището всъщност ми е последен критерии, но държа на черното да не се казва бяло. Но когато освен база, липсва и обучителен процес...е това училище съвсем е аут за мен, в случая училището в което сте в момента.

Последна редакция: пн, 13 мар 2017, 19:23 от Анонимен

# 740
  • Мнения: 8 147
Прогресивното може и да не е правено за училище, но с много мисъл създадоха стаите.
Да си призная честно много неща мога за преглътна в името на знанията които ще получи детето.
В Питагор почти няма двор и е в най-голямат смрад на София. Но за сметка на това има 3 салона. И се оказа че във времето септември-май,  се играе най-често вътре. За разлика от много хубави ДУ, като 138. Където 1 клас не стига до салона, а играе на вън в хубаво време.

# 741
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 287
Прогресивното може и да не е правено за училище, но с много мисъл създадоха стаите...
Напълно съм съгласна. Стаите отговаряха на концепцията. Дано започнат да ги използват с тази мисъл...

# 742

Общи условия

Активация на акаунт