Дискова херния - 15

  • 148 765
  • 754
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 19 253
Много ходя и йога редовно.

+ 1 за йога. Помага ми дори при сериозни болки. На мен един индийски лекар ми направи индивидуален комплекс с оглед на състоянието ми. Правя всекидневно пози от хатха йога, при мен най-добре проработиха асаните "скакалец", "кобра", "полу-мост", "воин" и детските пози. Все пак, всичко е много индивидуално. При проблеми с гърба има категорично забранени пози, затова най-добре първо да се направи консултация. Моя приятелка беше пред инвалидна количка с множество дискови хернии, но с йога не само отърва операциите, ами днес просто лети. Simple Smile
Да, наистина всичко е индивидуално. На мен са ми казали да огранича упражнения с извиване назад, а тези повечето са такива. Обратното - трябва да правя детска поза , крокодилски и т.н., които разтягат гърба напред и настрани.

# 751
  • Мнения: 47
Така е. Аз правя основно еректорни мускули, за да държат изправен гръбначния стълб. Правя и за мускулите на краката, за да се разпределя правилно тежестта на тялото. За седалищния нерв и ишиас ме оправя само позата "скакалец".

# 752
  • София
  • Мнения: 2 017
Заповядайте в новата тема:

Дискова херния - 16

# 753
  • Мнения: 47
А този лекар преглежда ли в БГ, малко повече подробности може ли?
Лекарят ме прегледа в София. Казва се д-р Авишек Мишра. Работи и с пулсова диагностика и аюрведични практики - билки, диети и т.н. Всичко, което ми препоръча, ми действа много добре. Допадна ми холистичния му подход. Сега ми предстои курс по дихателни практики, за да управлявам стреса. А той ми действа най-зле на всичко.

# 754
  • Мнения: 4 231
А този лекар преглежда ли в БГ, малко повече подробности може ли?
Лекарят ме прегледа в София. Казва се д-р Авишек Мишра. Работи и с пулсова диагностика и аюрведични практики - билки, диети и т.н. Всичко, което ми препоръча, ми действа много добре. Допадна ми холистичния му подход. Сега ми предстои курс по дихателни практики, за да управлявам стреса. А той ми действа най-зле на всичко.
             


ПП - Редактирам -   публикувах въпроса си в новата тема.

Последна редакция: нд, 03 сеп 2017, 22:01 от tetka_the_best

Общи условия

Активация на акаунт