Изключително неспокоен сън на 3месечно бебе

  • 8 200
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 468
M.ss, при нас ту се появяват коликите, ту изчезват, но се надявам скоро да отшумят. И аз все се притеснявам,че ако яде повечко през нощта, ще й стане още по-зле на коремчето, но само на гърда се успокоява. Ще опитам и аз с повиването.

# 16
  • Мнения: 3
Здравейте, и аз пробвах с нощно хапване, но положение, не се подобри, даже напротив. Яде към 4ч, заспа веднага, но след няма и 30 мин, пак започна да се върти и да плаче...още по - "усърдно"?! Е след около 2 часа се успокои...По - лошото което ми се струва, че следващите 2 хранения...не иска да хапва...тоест хапва малко и отказва - ?!Пуснах и секрет, защото започнах доста да се притеснявам! Ще пробвам и аз с повиването, и нашата педиатърът, казва че може да се плаши от ръчичките си! Според вас възможно ли е да е от, чувала, защото от скоро спи с чувал?Да и запарва, въпреки че нощем държа 21 градуса?! Няма колики, вече почти не пръжка, а и се оригва добре?!Не ми изглежда са е стомашен проблем. По принцип и е доста нежна кожата, през 2 часа я овлажавам, доста е суха и и се образуват лишеи, но не мисля че е и това, защото снощи и дадох Фенистил, за сърбежа, а и както споменах я мажа през 2 часа?!?

# 17
  • Мнения: 46 403
...Да и запарва, въпреки че нощем държа 21 градуса?!...
Напълно е възможно. Това е температура за през деня, нощем с 2 градуса надолу.
В чувала облечена ли е с нещо или само по боди? Чувалчето с ръкави ли е?
За кожата - всеки ден ли къпеш?

# 18
  • Мнения: 15
Здравейте, и аз пробвах с нощно хапване, но положение, не се подобри, даже напротив. Яде към 4ч, заспа веднага, но след няма и 30 мин, пак започна да се върти и да плаче...още по - "усърдно"?!

И при нас е така. След хранене се успокоява, заспива за 30 мин и след това се почва борба с ръцете, дърпане за ушите, скубане и прочие. Пробвах с фенистил, тъй като ние сме с дерматит, да не би случайно да я сърби, три дни никакъв ефект. Усещах я, че просто не е спокойна, а не че е гладна. Храня я вечер, повивам я и някакси като усети, че не може да се движи се отпуска и до 10 мин е заспала. Буди се между 4-6 часа за папкане и я гледам цялата се е разповила, но това го отдавам на липсата ми на умение да я повивам като хората.  Laughing Laughing Дано и при Вас да има ефект.

П.П: това което Ви е казал педиатъра за страха от ръцете, аз също съм го чувала и съм склонна да вярвам. че има поне доза истина.

# 19
  • Мнения: 3
Чувала е без ръкави, а отдолу е с тънка пижамка,и боди с къс ръкав. Чувала е памучен, но не мога да открия дали и вътре пълнежа му е памук?!Не е много дебел, средна работа.
За кожата, да всеки ден с последното което ни изписаха - душ олио на нахткерцен...ама вече с тази кожа съм леко полудяла...от Коледа 3 пъти ходихме при дерматолог, вече се чувствам даже неудобно. Мажа я през 2 часа , с 5 мазила - различни, или 6...вече и изгубих бройката, в началото се подобри....но след 1 седмица всичко на нова....и така мажем...и след 5 -6 дни...пак стават червени и така ...не знам до кога...Дерматолога каза че НЕ е атопичендерматит, педиатъра каза да и сменя млякото хипоалергено...ако пак се зачервят?!?! (кърмата спря преди 20 дни - да не влизам в подробности...да не стана досадна).Но още не съм го сменила...това е следващата стъпка...но просто не искам да го караме на експериментално ниво?! Иначе всички тези проблеми с кожата си ги имаше и преди ...иначе е много добро дете...както споменах преди спеше от 21-9ч, сега от 5-6 дни е този проблем..през деня си играе, не плаче...много рядко ...Мен не ми пречи недоспиването....и по цяла нощ мога да стоя с нея...ама усещам че нещо я мъчи...станах  много словоохотлива...Благодаря  Embarassed

# 20
  • Мнения: 46 403
Пижама + боди + чувал + 21 градуса са много. Коригирай температурата с поне 2 градуса надолу и махни бодито.
За къпането - от всекидневното и при моето дете като бебе се получи такъв проблем. Педиатърката каза, че не трябва да се къпе всеки ден, а през 1, дори през 2. За първи път чувах такова нещо, но като разрови се оказа, че в белите страни са такива препоръките, и успешно се избягват именно заради такива проблеми. Колкото и да се опитваме заместим естествения защитен слой, няма по-добро от него.
Нагоре вече, когато детето започне да се въргаля навън и да се цапа, след 1 г., всеки ден. Проблемите при нас изчезнаха като с магическа пръчица Peace

П.П. Ако в тази жега го и повиеш, направо ме му завиждам  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 1
 Здравейте и от мен . Виждам че темата е малко старичка , но и аз да се включа! Моята принцеса е на 4 м.и 10 дни на кърма. От втория месец заспива в 10 и се буди в 8 или 9. Но от скоро в 1 часа заплаква насън и докато не и сложа залъгалката неспира. И така започва до сутринта през час когато си изпуане бибата започва да мрънка докато не я сложа пак. Виждам че сте имали такива случаи ако може споделете как се справихте или кога отмина? Според мен са зъбки, но не съм сигурна.

# 22
  • Мнения: X
По-вероятно е период на интензивен растеж. Бих хранила вместо да давам залъгалка. Моето също към втори месец се хранеше на 3 часа и спеше нощем, около четвърти мина на двучасов интервал денем и 2-3 часа нощем. Извън растежните периоди пропускаше нощно хранене, но не повече от 6 часа.

# 23
  • Мнения: 5 468
Здравейте и от мен . Виждам че темата е малко старичка , но и аз да се включа! Моята принцеса е на 4 м.и 10 дни на кърма. От втория месец заспива в 10 и се буди в 8 или 9. Но от скоро в 1 часа заплаква насън и докато не и сложа залъгалката неспира. И така започва до сутринта през час когато си изпуане бибата започва да мрънка докато не я сложа пак. Виждам че сте имали такива случаи ако може споделете как се справихте или кога отмина? Според мен са зъбки, но не съм сигурна.

И ние, когато навършихме 4 месеца, започна един период, в който цяла нощ се будеше и беше изключително неспокойна. Тогава решението беше да спи при мен и й давах да суче когато стане неспокойна. Периодът продължи около 10 дни и после всичко се върна както беше преди. И аз го отдадох на период на интензивен растеж, тъй като тогава тук и други майки споделиха същото. Най-добре й давай да суче и я гушкай, когато е неспокойна и всичко ще отмине. И аз подкрепям горното мнение,че по-добре да я храниш, вместо залъгалка,тъй като й трябва енергия за този период. И за мен беше учудващ период, тъй като по принцип моето бебе спи много през нощта и прави големи паузи. Хубавото е че бързо отмина.

Общи условия

Активация на акаунт