Непослушно дете на 2 години

  • 12 095
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Оф и ние имахме такъв период и също го къпехме на чешмата известно време. Подобни дейности е добре да се случват с преговори, а не с рев. Около година и половина синът ми не даваше да му режа ноктите на краката   Rolling Eyes. Беше му станало като фобия, но днес един нокът, утре два, съумявах да го докарам в приличен вид. На ръцете усърдно си ги гризеше почти 2 години. Сега престана и съм му казала, че на всяко рязане на нокти ще получава количка. Дано се мотивирам да престане, че е много гаден навик.

# 31
  • Мнения: 115
Пробвах да го оставям сам в стаята като почне да се инати и да плаче. Оставям го и отивам до кухнята и си готвя той след 10 Мин рев идва и ми казва "мамииии бичкам те виж не плача вече смея се" и почва да се смее на глас все едно не е плакал 😀

# 32
  • Мнения: X

Тръшкай се и ти ( в буквалният смисъл )  Laughing  После се обърни и го остави да помисли.  Peace


Чудесен съвет! Това ги изненадва и изпадат в пълно вцепенение  Shocked.
Като се успокояха моите им предлагах да играем на размяна на роли. Аз почвам да капризнича, а те да ме уговарят и умилостивяват и да ми предлагат разни неща. След две-три такива игри имаше голям ефект. От една страна се учат да се поставят на мястото на другия. От друга - мислят се за важни, защото за малко и те са "мама" и командват парада.
Беше много смешно, защото ми отговаряха със същите думи, които са чували от мен: "Стига си се лигавила!", "Марш в стаята!", "Изяж си обяда или няма десерт".  hahaha

# 33
  • Мнения: X
Те ако разбират вече нещата са съвсем различни. Но докато са малки и не могат да се контролират истериите са си изпитание.

# 34
  • Мнения: 4 708

Тръшкай се и ти ( в буквалният смисъл )  Laughing  После се обърни и го остави да помисли.  Peace


Чудесен съвет! Това ги изненадва и изпадат в пълно вцепенение  Shocked.

Не е добър, защото си нямах друга работа, ами реших да тествам, оказа се, че има обратен ефект. Не ми стига, че се тръшка за още детски филми, ами и почна да се тръшка, защото майката й не се държи по обичайният начин, рев до откат, крещене "Ти не трябва да правиш така, престани". Просто пълна лудница.  Поне магариите навън разредиха, вече са само у нас. Поне да не се излагаме публично Whistling

# 35
  • постоянно
  • Мнения: 7 123

Тръшкай се и ти ( в буквалният смисъл )  Laughing  После се обърни и го остави да помисли.  Peace


Чудесен съвет! Това ги изненадва и изпадат в пълно вцепенение  Shocked.

Не е добър, защото си нямах друга работа, ами реших да тествам, оказа се, че има обратен ефект. Не ми стига, че се тръшка за още детски филми, ами и почна да се тръшка, защото майката й не се държи по обичайният начин, рев до откат, крещене "Ти не трябва да правиш така, престани". Просто пълна лудница.  Поне магариите навън разредиха, вече са само у нас. Поне да не се излагаме публично Whistling

Продължаваш да се тръшкат и и казваш "Да, може би не трябва да правя така , но ще го правя всеки път когато ти го правиш  и докато не  спреш и ме помолиш да спра и аз !  Stop

# 36
  • Мнения: 8 944
Направо лошо ми става като си спомня какъв бебешки пубертет преживяхме с малката ми дъщеря. Около 2 годинки и малко. Ей, не спираше да реве това дете. Не до лудост и истерия ме докарваше, ами ...

Не помня нещо да е помагало. Ни добро, ни лошо.
Май само израстването е спасението.

Чудното е, че с голямата не сме минавали през такъв период.  Rolling Eyes Явно не е задължително за всички деца или пък е минало незабележимо.

Може би отвличане на вниманието да пробвате! Дано сработи!

# 37
  • Мнения: 30 802
Тия дни се замислих, че едното тръшкане е инат. Но според специалистите има тръшкане, което е нерационално, без да се иска нещо- от претоварване на нервите, превъзбуда. Тогава само го прибираш на безопасно място, докато се успокои.

# 38
  • Мнения: X
Синът ми се тръшкаше от преумора, ако забавим момента на слагането да спи. Затова децата трябва да имат режим, който да се спазва стриктно.

# 39
  • Мнения: 30 802
...освен ако не се ядосат от опитите за спазване на режим, защото точно тогава наистина не им се спи...

# 40
  • Мнения: X
Не го питах аз моя хубостник, Сирен, до третата година. Според баща му все не му се спеше, та се е случвало да не легне в правилния интереал. Какви истерии е правил после да не ти обяснявам. Вече е на четири и режима е по-свободен.
Сега брат му е друга бира, хич не е по спането, та ако не спи не е драма.

# 41
  • MUC
  • Мнения: 297
Две неща помагат много – да им оставяш някакъв избор и да се поставяш на тяхно място. Малки са още и не могат да си контролират емоциите, както е писано и по-горе – изведнъж им отнемаш интересното занимание, без да разбират защо, ти ако си, и ти ще се ядосаш. Simple Smile
Избор – примерно, вадиш два комплекта дрехи, които са подходящи за времето навън и го оставяш да си избере кой от двата комплекта да облече. Това помага, поне в началото.  Laughing После, като порасне още малко, ще отиде и сам да си отвори гардероба, понеже никой от двата комплекта не му харесва... Не го взимай навътре.

Като не иска да се облича сутрин, си знаеш да го вдигаш малко по-рано, че да има време да го оставиш да се посърди и да му мине. Тази сутрин дъщеря ми се скри в ъгъла и отказа да я обличам, понеже не искаше този панталон, а някакъв друг, който не можа да ми посочи. Оставих я по гащи и излязох от стаята, без да викам и да я увещавам. Тя затвори вратата след мене дори.  Crazy След 2 мин почуках, тя отвори (!), попитах може ли да вляза да я облека, тя кимна и дотам беше сръднята.

И ограничаването на не-тата до крайно необходимите помага (ама наистина да се попиташ вътрешно "А защо пък не?"), и предупреждаването ("След 10 мин тръгваме от площадката", после "След 5 мин си тръгваме") – така ограниченията, с които се налага да се съобразяват, не са твърде много и не им идват от изневиделица.
Все ще има тръшкане за нещо, но ще е доста по-малко и с времето казват, че минава.  Laughing

# 42
  • Мнения: 10 596
Значи почти всички деца са като моя дребосък. Успокоихте ме, че не сме само ние така. Той е на 2 годинки и 4 месеца а говори всичко. Брои до 10 на Бг и на немски ( намираме се в Германия) говори 3 езика, познава всеки цвят. И за това се дразня, че ме разбира и знае, че не трябва да прави така и нарочно ме удря или се тръшка.

Тръшкай се и ти ( в буквалният смисъл )  Laughing  После се обърни и го остави да помисли.  Peace
Като му говориш го прави като си на едно ниво с него ( тоест клекни, седни ) Говори със спокоен глас , строг и винаги запазвай самообладания ( колкото и да е трудно ) Аз наказвам като отнемам любими занимания/играчки. Ако каже " Сори " или не повтори - отменям наказанието.
Успех  bouquet


Това с тръшкането в буквалния смисъл аз съм го пробвала. Резултатът е като на голям човек, който се дразни, че някой го имитира и увеличава още повече тръшкането.

# 43
  • Мнения: 67
Послушно дете на две години - няма такова нещо! Приеми го и давай нататък, тук са ти дали някои добри съвети, има и доста техники: емпатично общуване например, подход на ТУР и тн. А и трябва да се вслушваш и в собствените си инстинкти. Успех!

# 44
  • Мнения: 115
Благодаря ви мамчета май нашето тръшкане трябва да се израсте. Всичко пробвах от вашите съвети проработиха само първите пъти, после пак същото. Трябва да имаме здрави нерви и търпение.😊

Общи условия

Активация на акаунт