Непослушно дете на 2 години

  • 12 074
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 9 384
И при нас беше така на 2 г. Сега на 3 и почти половина е по-различно. Инатът си е инат - ако реши нещо, вода от 9 кладенеца ще донесе, за да го постигне. Но поне тръшкането е рядкост вече. Пробвала съм и аз с всичко, което е описано вече в темата. В определени случаи действаше един подход, в други случаи - друг подход. Единственото, което забелязах със сигурност, че действа всеки път е да се опитам по никакъв начин да не ми личи, че съм ядосана и да заявя не просто с категоричен тон какво очаквам от нея, а и тялото ми, погледът ми също да излъчват тази категоричност. Трудно ми е да го постигам всеки път, защото понякога наистина ме изкарва от релси, но когато успея, действа. И много внимателно преценявам ситуацията - ако е допустим компромис, правя го, но обяснявам защо правя компромиса и че го правя този път, но това не променя правилото. Не знам дали винаги разбира от всички тези обяснения, но все някога и все нещо ще разбере и запомни.

Както всички преди мен са казали - търпение. Друг съвет не мисля, че може да се даде. Всяко дете е различно и действат различни похвати.  И много любов. Винаги трябва да знаят и чувстват, че ги обичаме, въпреки че не винаги им харесва това, което искаме от тях.

# 46
  • Мнения: 1 740
Определено се изисква смяна на методите, не става само с един. А компромиси аз не правя, ако вече съм заявила нещо, да си знае.

# 47
  • Мнения: 1 565
С крещене пък е абсурд да постигнете каквото и да било

# 48
  • Мнения: 9
Ох! А аз си мислех,че само ние сме така!?

# 49
  • София
  • Мнения: 38 116
Оня ден /2 март/ целия Декатлон беше така - пълен с тръшкащи се деца. Аз само се кръстя наум, бегам и си викам - добре че почти мина при нас.
Ако хванете момента преди бурята, опитайте да го залъжете, да го обърнете на майтап, да предложите сделка - ти така направи, пък аз така и така - късмет.

# 50
  • Мнения: 1 565
Почти всички 2-3 годишни деца са непослушни аз винаги си казвам нека са здрави децата пък всичко друго ще се нареди някак ,иначе когато са грипави е още по зле и от това да се тръшка детенцето .Трябва по малко да се вдълбявате в това и ще стане .Говорене ,говорене и така децата бързо порастват.И плус това през повечето време са на градина вечер все нямам ще се нагодите

Общи условия

Активация на акаунт