Стрептококус пиугенес-хомеопатия?

  • 1 265
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Не открих точно това,което търся и затова пускам нова тема.На детето ми,което е на 5 години по повод единичен налеп направихме гърлен секрет.Други симптоми нямаше(освен лош дъх ,но не постоянно)-никакви,нито температура,нито отказ да се храни,казва,че нищо не я боли.И преди време на няколко пъти аз съм и виждала пак налепи по сливиците,пак без симптоми и личната лекарка казваше,че това може да са детритни тапи щом няма симптоми.Сега обаче на гърления секрет излезе  С.пиугенес .Даде ни направление за УНГ.,който изписа Клацид за 10 дни.Аз обаче не съм сигурна трябваше ли да пием антибиотик или можеше да минем и без него?Специалистът УНГ ни наплаши ,че тази бактерия е патогенна и не трябва да я има,защото можела да доведе до артрит и проблеми със сърцето.Съответно аз не възразих за антибиотика.Търсих информация ,но не открих талъв случай като нашия.Попадам само на такива,които имат бактерията,но съответно тази бактерия е причинила ангина,скарлатина или друга болест.Та въпросът ми е,дали е трябвалп да пием антибиотик и дали след преключването му мога да давам някаква хомеопатия ,за да не я лепнем пак тази гад?А ако се окаже ,че антибиотика не я изчистил-какво правим?

# 1
  • Мнения: 18 575
Бактериите само с антибиотик се унищожават, няма с какво да го заместиш. Важното е антибиотикът да е правилно подбран и дозиран и да не се прекратява приемът на антибиотик преди края на лечението.

# 2
  • Мнения: 67
Бактериите само с антибиотик се унищожават, няма с какво да го заместиш. Важното е антибиотикът да е правилно подбран и дозиран и да не се прекратява приемът на антибиотик преди края на лечението.
Ами надявам се,че е правилният антибиотик.Дозировката е точно като на листовката.Казаха ни 10 дни да го пием-това и ще направим.....и след около 7 дни ще вземем секрет да видим дали е имало полза

Общи условия

Активация на акаунт