Отговори
  • Русе
  • Мнения: 1 155
    Здравейте Simple Smile От миналата седмица ме тревожат няколко неща, за които бих искала някой да ми поразясни как стоят нещата. Знам че като цяло тези неща са обсъждани, но с риск да ме  #2gunfire - пак не ми е ясно  Blush

    На последната консултация миналата седмица (34-та седмица) док каза, че бебо е доста голям - на килограми излезе 2800, главичката 9,2 см (като за 35-та с-ца), а бедрото 7,4 см (като за 37-ма...). Това, което ми обясни е, че ако продължава да расте така може да се наложи секцио. Първо, че ще е голямо, второ, че главичката също ще е голяма (каза, че ще е проблем ако мине 10 см, а това значи още само 8 милиметра) и трето - проблем е, че е дългичък с тоя бедър манекенски и може скоро да му стане доста тесничко... От друга страна, ако му е тясно може сам да реши по-раничко да излезе и да не е наддал още много, и май до колкото разбрах, решаващо за секциото ще е главичката. Но каза, че ако се роди навреме, според него ще е поне 54 см и определено над 4 кг, нищо чудно и 4,500. Хич няма да се учудя, тъй като съпругът ми, баща му, чичо му и всички останали по бащина линия са се родили над 4 кг.  Whistling На мен лично тези 2 кг и 800 гр ми звучат много  Rolling Eyes Естествено, разбирам, че не може съвсем точно да се определят килограмите, но пак се притеснявам.
    Решила съм да раждам в Св. София. Интересува ме дали ако моят лекар (той не работи там) препоръча секцио, това ще се смята като секцио по медицински показания и изобщо ще уважат ли неговото мнение, защото чух, че не винаги се съгласявали с това, което е написал лекар, който не е от техните. И ако лекарят ми каже да е секцио, защото е голямо бебето и т.н. ще ме накарат ли да плащам? Прочетох за много мами, които в хода на раждането се оказало, че бебето е по-голямо, от колкото са мислели и са ги убеждавали, че е по-добре секцио, но са ги карали да си плащат. Което съвсем ме обърка - хем заради това може да се препоръча секцио, хем ако се случи по време на раждането ги карат да плащат. И като не мога да го платя това секцио, ще ме оставят ли да се мъча да родя нормално бебо, ако главата му е доста по-голяма от входа на влагалището. Все пак надали мога да съм с 15 см разкритие (без разкъсвания, недай Боже). 
    По този повод влязох във форума на Св. София и там видях, че има въпроси относно заплащането на секциото. От болницата са отговорили, че НЕ се заплаща.
    Също така имаше и въпроси за епидуралната упойка и за нея също бяха отговорили, че не се заплаща  newsm78 А всъщност всички казват, че са плащали по 100 или 150 лева за нея.... Кое е вярното? Има ли някоя от вас, която да не е плащала тази "екстра"? Там пишеше нещо подобно на това, че се поставя винаги, когато има нужда. Интересно ми е как определят кога има нужда? Как разбират колко ме боли мен? А трябва ли да съм си направила предварително тест дали съм алергична (знам, че и това е писано 1000 пъти, но сега се сетих да питам  Blush )
    И последният ми въпрос е свързан с хемоглобина. Преди повече от месец при изследване на кръвта ми се оказа, че хемоглобинът ми е 95. Започнах да пия Малтофер. Трябваше по 2 пъти на ден, но ми се отразяваше много кофти и го пиех по 1 път. И така вместо 2 седмици го пих 1 месец. Док каза, че така ефектът няма да е търсеният, защото това било профилактична доза, а не терапефтична. Но просто нямаше как да пия по 2. След това той не ми е пускал нови изследвания на кръвта. А тук прочетох, че ниският хемоглобин може да повлияе на снабдяването с кислород на бебчо. Другата седмица ще искам да ми пусне изследвания, но там, все се оплакват, че им свършили направленията и т.н. Имам ли място за притеснение с този нисък хемоглобин?  Rolling Eyes
    Много съжалявам, че за пореден път се улях в писането и задаването на въпроси, но толкова неизвестни са ми в главата... Мисля, че ще ме разберете  Blush Плаши ме това, че не знам какво да очаквам и какво ще се случи, затова ви моля поне по тези "технически" въпроси за заплащане и т.н. да ме осветлите. За другото е ясно, че никой не може да каже какво ще става...
Благодаря!
    bouquet 

# 1
  • Мнения: 137
Не знам как си финансово,на при мен се наложи секцио(не заради големината).А моя приятелка и двете бебета си роди секцио -големи бебета над 4кг.И двете ро до хме в "Св.София",при един лекар.Ако те интересува на лични ще ти дам координати(той взима най-евтино и те гледа докрай-всеки ден).
Така,че ако е голямо не рискувай нормално и като платиш 500лв. си спокойна.Аз поне така мисля и така направих.Не,че имам пари в изобилие,но за сигурността на бебо го направих.
Наистина,ако решат те самите само тогава правят секцио,а не по препоръки.Има много случаи започва нормално и накрая пак секцио.Така се мъчат и по двата начина(мамите).
За хемоглобина не се притеснявай.Дори да спадне в болницата ще ти го изследват пак и ще ти дадат лекарство.
Успех каквото и да решиш  bouquet

# 2
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Не знам как си финансово,на при мен се наложи секцио(не заради големината...

Нямаме възможност да намерим 500 лева. Именно заради това се притеснявам и задавам този въпрос. Знам, че някой от вас ще кажат, че щом е за бебето винаги ще се намерят и сигурно са прави. Но в момента наистина няма как. Нито от родителите ни, нито от който и да е друг. Недай Боже, ако се наложи, сигурно ще успеем със заеми от тук и от там да ги вземем, но и това не е сигурно. И всъщност какво се прави? Няма да направят секциото, докато не им се дадат парите ли? Или обещаваш? Или подписваш нещо? Че на мъжът ми ако кажат дай сега 500 (700, 1000) лева, за да й е добре на жена ти, той какво да прави. Да ме остави да се мъча? Да каже нямам? Какво??? Не ми се смейте, моля ви. Наистина не ми го побира това главата! Как? Как ще накарат един изплашен човек, който наистина няма какво да направи? Ни да си остави жената или детето да страда, ни пари може да вземе от някъде... Именно за това питам Ако се наложи, какво се прави?
Ето, дори самата ти казваш, че при теб се е наложило и си си платила. Как така? Аз под наложило разбирам риск за детето или майката. Защо си играят в такъв случай с живота на хората и искат пари?

# 3
Здрасти, Деб!Със сигурност знам,че щом си здравно осигурена са длъжни да направят всичко, което е необходимо за да приключи раждането успешно.Можеш да им занесеш препоръката от твоя доктор, само че един месец преди термина.Най-вероятно ще те приемат в болница , за да направят необходимите изследвания и да решат дали ще планират секцио.В никакъв случай не чакай самото раждане, защото тогава със сигурност ще ви изнудват за пари, независимо от мнението на колегата им.Това се отнася за всички АГ-болници.От сърце желая успешно раждане!

# 4
  • София
  • Мнения: 626
Здравей, аз родих в Св. София със секцио. Плащат се 500лв ако искаш да те изроди точно определен лекар по твой избор (аз раждах така). Ако раждаш при който се е паднал на смяна не се заплаща. На направлението ти за раждане трябва да пише, че се препоръчва секцио и причините за това. Но все пак е най-добре да попиташ и в самата болница. http://www.bg-mamma.com/site/content/view/54/
Епидуралната упойка не се плаща.
Преди секцио задължително се правят пълни изледвания, така че ще се види и хемоглобина. За упойката също се правят изследвания и консултация с анестезиолог, защотонякой може да има алергия към упойката.

# 5
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
За хемоглобина - Малтофер ли пиеш или Малтофер Фол?

Сироп или хапчета за дъвчене?

Аз вече 3 месеца пия сиропа по 2-3 пъти по 20 мл на ден, че иначе стойностите ми падат под 70. Действа ми идеално. Сега съм намалила дозата на 1 път по 20 мл, защото се пооправих. Сиропът щади стомаха и при мен поне не е имало проблем.

Ниският хемоглобин е лош, защото не достига достатъчно кислород до бебето, а под 100 си направо много зле. Не го подценявай.

# 6
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Епидуралната упойка не се плаща.
А защо всички казват, че плащат? 80-100-150 лева... Ето и в съседната тема (за епидуралната) пишат, че са плащали. И много пъти съм чувала "Ако можеш да си го позволиш ти препоръчвам да раждаш с упойка" и все в този дух неща...  Confused

И благодаря за информацията. Следващата или по-следващата седмица ще видим пак как е бебчо и ще видим какво ще правим...


Iggiberry, Малтофер Фол (за дъвчене). Бяха ми казали 2 пъти на ден в продължение на 2 седмици. Което правеше около 3 блистерчета. Не вземах по толкова, но все пак ги свърших всичките. Само дето никой не се сеща да провери дали е имало ефект. (Аз и преди съм писала как сама си прося изследванията от лекаря ми, но това е друга тема  Tired)

# 7
  • Мнения: 3 447
Деб, да ти кажа за хемоглобина - моя в началото на 9 месец падна до 90. Успях за 20-тина дни да го вдигна до 100 - пих Сорбифер (хапчета) и фолиева киселина. Добре е да го вдигнеш, особено ако си със секцио (там се губи повече кръв), за да избегнеш кръвопреливане. Освен това наистина има риск за бебето. Настоявай си за изследвания и ако Малтофера не ти понася, смени го с друг желязосъдържащ препарат. Успех  bouquet

# 8
  • Мнения: 2 274
   Чувала съм че чаят от коприва повишава хемоглобина. Пие се вместо вода - без захар!

     Стискам палци  Praynig

# 9
  • Мнения: 2 100
 за хемоглобина само мога да се изкажа по твоите въпроси.....
 и аз имах хемоглобин 95 и пих някакъв сироп.. сега не се сещам как се казва и ми се качи на 112, но като родих ми го мериха щото ми се виеше свят и загубих кръв и беше пак много нисък .... всичко се оправя-не се притеснявай.... бебето ми се роди по нормален начин и беше 3 800 и 53 см и си расте едър и до сега-няма проблем според мен

# 10
  • София
  • Мнения: 626
Епидуралната упойка не се плаща.
А защо всички казват, че плащат? 80-100-150 лева...
Не знам. Аз не съм плащала за упойка и никоя моя позната не е за това ти писах така. Ако раждаш секцио упойката (спинална или пълна) не се плаща. Най-добре попитай в болницата, за да не те подлъже някой без да иска  EmbarassedВсяка болница си има политика. В Св. София са направили ценоразпис и общо взето не може всеки доктор да си иска, колкото той прецени. Успех!

# 11
  • Мнения: 1 329
Здравей!

Мойта информация е малко стара  - отпреди четири години , но искам да те успокоя.както те бяха посъветвали по-горе вземи становището от твоят лекар и отиди в Света София месец по рано.Виж на кой ще попаднеш там, те със сигурност ще те прегледат и ще разберат дали бебето е толкова голямо в действителност.
Аз така съм раждала секцио в Св.София, много едро бебе, не съм имала уговорка с лекаря, имах с друг , но той замина да празнува Коледа и Нова Година.Другият лекар ми следи тоновете 6 дена и седмия ден след преносването реши да ме приеме.След това ме гледаха на ехограф 3-ма лекари от болницата и решиха да ми направят секцио заради голям плод.Счетоха че няма да успея да родя нормално, нямах нито контракции , нито разкритие, нищо.казаха че не могат да поемат такъв риск да ми предизвикат раждане.И ми направиха операция.
Упойката не съм плащала, никой не ми е искал пари , нито на мене, нито на съпруга ми.Ние после го почерпихме доктора, чак след това ми стана ясно колко ми е спестил човека.
Ако наистина е голямо бебето мисля че ще вземат правилното решение.И не би трябвало да ти отказват секцио.Доста добри специалисти има в тази болница.
Успех, леко раждане и не се притеснявай, всичко ще мине нормално.

# 12
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Благодаря! Понякога си казвам точно това... няма да оставят човек да се мъчи... Друг път се сещам как всеки вече прави всичко за пари и се отчайвам...
Аз за упойката при секцио знам, че не се плаща. То оставаше и за това да искат пари. Питах за епидуралната по време на нормално раждане, защото там е много субективно това с болката. И като казват, че е безплатна, се сещам колко много жени са раждали без нея... защото не могат да си я позволят  Laughing

# 13
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Чакай сега! Епидурална упойка за секцио не се прави, прави се спинална - различни са. И не се плаща!

А за размерите на бебо не се тревожи, моето беше с такава глава още от 32 седмица, ама до сега почти не е порастнала, нормализира се, просто накрая по-едрите първоначално бебета забавят растежа си. Та да не те плаши това сега.

Не знам как е в Св София и дали ще ти приемат препоръката от твоя док, просто трябва да питаш предварително.

Ако все пак остане секцио, не е зле да си презаредиш хемоглобина със сиропа на Малтофер - по една или две дозички на ден. Не вярвам да не ти понесе той. На мен също хапчета ми баха по-гадни.

Има и един друг сироп - по-силен е, но е адски гаден и на вкус и само до разстройство ме докарваше - Легофер. Ама си е въпрос на вкус.... Simple Smile

# 14
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Чакай сега! Епидурална упойка за секцио не се прави, прави се спинална - различни са. И не се плаща!

Точно заради това в предишното си мнение уточних, че питам за епидурална упойка. Просто искам да знам дали ако раждам нормално ще мога да ползвам тази екстра Wink Защото видях, че и ralinikol, и Biskara са писали, че упойките им са били безплатни, но те са раждали секцио. Може и малко объркано да съм го написала де...  Blush Ама ми е простено  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт