Защо всички искат момичета?

  • 5 628
  • 122
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 042
незнам защо, загадка. Е, след като родих момченце pacifier , да не мислите че съм тръгнала да се тръшкам Laughing
Следващият път - момиче stork-girl ! Мъжото се майтапи - ще правим бебета до момиче! preggo  family  1stroller

# 16
  • Мнения: 419
Цитат на: Liorena
Цитат на: Biju1
Лио
нали знаеш приказката, щастлив е онзи баща който има дъщери да го обичат.
Но каквото е да е живо и здраво.


ами, не не я знаех тази приказка.честно.
но разбира се, да е живо и здраво каквото Господ реши.

 При първата ми бременност, на улицата ме спря много възрастен мъж и ми пожела да имам момиче. Цитирам по памет: " Майче, пожелавам ти да си имаш момиченце, защото то в устата си ще скрие залък и ще ти го донесе, ако имаш нужда. Но с момчетата не е така"

# 17
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Цитат на: Stani
Цитат на: Liorena
Цитат на: Biju1
Лио
нали знаеш приказката, щастлив е онзи баща който има дъщери да го обичат.
Но каквото е да е живо и здраво.


ами, не не я знаех тази приказка.честно.
но разбира се, да е живо и здраво каквото Господ реши.

 При първата ми бременност, на улицата ме спря много възрастен мъж и ми пожела да имам момиче. Цитирам по памет: " Майче, пожелавам ти да си имаш момиченце, защото то в устата си ще скрие залък и ще ти го донесе, ако имаш нужда. Но с момчетата не е така"


виж ти, това са интересни мисли, които научавам тук за първи път, дано да са и истина, дай Боже, ама в днешно време....дали важат? малко съмнително, ама иначе хубаво са казани от възрастни хора.

# 18
  • Мнения: 2 274
Мен ме учудва, че всички ми пожелават момиченце и правят една такава странна физиономия на съжаление, като им кажа, че са видяли момченце Shocked Първото ми дете е момче и  не зная защо на хората им се струва толкова ужасно да си имам още едно момченце....НА мен ми е все тая какво ще е - само да е  живо и здраво....А Наскоро се разминах с три пищящи, облечени в розово  и с барбита момиченца и си помислих, че предпочитам да карам  камиончета! Laughing
ПЪк и друго си е да имаш трима мъже около себе си!!!! Sunglasses

# 19
  • София
  • Мнения: 3 880
здравей Simple Smile
аз искам момче! и го искам от самото начало, разплаках се от радост като го потвърди и Мазнейкова Simple Smile докторите са ми го обещали, но дали е така ще видим, живот и здраве съвсем скоро - термина ми е след 4 дни Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 000
Аз нямах предпочитания и сега си се радвам на сина си. Обаче много ми се иска второто да го направим момиче.

# 21
  • Мнения: 2 567
Аз не исках да знам пола, след няколко дни, живот и здраве ще се изненадаме. Искам само да е живо и здраво.
Но ако трябва да съм честна докрая, мисля, че Стани най-добре е описала и мойте чувства-при момче се изпитва лек страх от неизвестното от страна на майките. Wink

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Винаги съм искала момичета да имам. В нашата рода от страна на майка ми все женски се раждат - от баба ми нататък момчета нямаме. Моето мнение е, че момичетата се гледат малко по-лесно, защото са по-кротки поне донякъде. Освен това ми е познато - аз съм женска, и сестра ми и прочие - по ми е ясно. И още - не на последно място - момичетата помагат повече по дома  hang  1ironing  1dishes  wash . И определено повече гледат родителите си някой ден - това всеки по-възрастен го твърди, а и аз го виждам както при мен, така и при всички познати мъже/жени.
Не, че ще го върна в родилния дом, ако е момче  Laughing  Laughing  Laughing
А и мъжете компенсират - те пък в по-голямата си част искат първото да е мъжко, защо - и те не знаят Simple Smile

# 23
  • Мнения: 2 489
Цитат на: 6o6i
Аз не исках да знам пола, след няколко дни, живот и здраве ще се изненадаме. Искам само да е живо и здраво.
Но ако трябва да съм честна докрая, мисля, че Стани най-добре е описала и мойте чувства-при момче се изпитва лек страх от неизвестното от страна на майките. Wink


Кое му е неизвестното? Жена, която не е гледала нито момиче, нито момче все ще й е неизвестно.

На теб ти пожелавам едно здраво и красиво бебче, независимо какъв пол е!

# 24
  • Мнения: 3 777
Цитат на: Stani
Първия път исках момиче по няколко причини. Първо, защото като физиология е като мен и всичко ще ми бъде познато. Второ, защото ми се искаше да мога за купувам роклички, да слагам панделки, шнолки и т.н., да се радвам на дълги къдрици. Трето- знам как се играе с кукли  Laughing  Laughing  Laughing .


Същото изпитвам и аз, но този път ще е момченце. Да ми е живо и здраво, другото няма значение. То си е наше и няма да го обичам по малко.

# 25
  • Мнения: 212
Az si imam momchence i da vi kaja niamam predpochitania za vtoroto,samo me iadosva fakta che tatkoto i svekurva mi vse za momiche opiavat.V petuk doctora mi kaza, che eventualno pak shte e momchence,no vse pak e oshte rano da se kaje,tatkoto ne beshe v osoben vuztorg i chestno da vi kaja tova me iadosa mnogo

# 26
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Цитат на: boo
... И още - не на последно място - момичетата помагат повече по дома  hang  1ironing  1dishes  wash . И определено повече гледат родителите си някой ден...


Именно. Това бе разковничето. Момичетата са по-грижовни, състрадателни, отговорни към семейството и се очаква, когато родителите остареят да могат да разчитат на дъщерите си. Какво по-хубаво за една майка от помощта на детето й?
Малко мъже се сещат да попитат старата си майка стигат ли й средствата, има ли нужда от нещо, да я изслушат колко хиляди болежки има и прочее... Това си е женска работа по принцип.
Така си мисля.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 272
Аз исках първото ми дете да е момче и такова се роди. Сега искам момиченце за разнообразие.

# 28
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
О, аз исках момче! Ама много исках да е момче, не знам защо  Grinning  и ето - момче е! Сега живот и здраве, да мине една година и ще работим за момиче  Wink .

# 29
  • Мнения: 3 634
При нас първия път за мене беше все едно какво ще е... Татито искаше момче, за да е първия който ще продължи рода. И момченце се роди. Сега обаче и двамата сме се надъхали за момиченце, но се опитваме да си кажем, че си е божа работа и дори и момченце да е ще си го гледаме и обичаме, няма да го връщаме, я.
А защо искам момиченце? Ами другите са го казали вече... Първо, защото вече си имам момченцето (което като гледам ще бъде един много добър батко, да ми е жив и здрав) и второ, за да купувам фибички и шнолки и панделки и дантелки и розови роклички и полички... да реша дълги къдрици и да купувам кукли от магазините (малко егоистично е, някак си). Но, в края на краищата, живо и здраво да е беби, пък за пола все някой ден ще го изкараме до момиче!

Общи условия

Активация на акаунт