Парфюмни размисли и страсти - 207

  • 115 233
  • 729
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30 864
Ylang-Ylang




Харесвате ли Ylang-Ylang в парфюми?


Въпроси за мнения и пазаруване от сайтове, моля, тук: Изпитани сайтове за парфюми

ВНИМАНИЕ!
Ако искаш да спестиш пари не е препоръчително да четеш тук!
Тази тема води до сериозно пристрастяване към придобиването на парфюми и до много високи, често непредвидени разходи!

Парфюмен пътеводител

Лекциите на Натали Никол за начинаещи и не толкова начинаещи парфюмани:

лекция 1
лекция 2

Данни за теглото на пълни и празни флакони.

Формула на Бижу за съотношението мл - грам: 1мл. парфюм = 0,73 гр.

"Номинации на Мадам Оче - 2012 г."

"Номинации на Мадам Оче - 2011 г."

Предишната тема.

# 1
  • Мнения: 813
Не харесвам иланг и винаги ми бърка картинката когато е наличен. Видя ли го в пирамидата почти е сигурно, че аромата не е за мен.

Мимс  bouquet То до лятото има време Grinning Прекрасна лавандула е Синия чай  спор няма.

Денси  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 849
Денси  Hug

По темата.. със сигурност харесвам чистата нотка (ползвам олио за арома терапия) и само на първо четене се сещам за две големи любови, където е главно действащо лице - By Killian Voulez-Vous Coucher Avec Moi и Estee Lauder Amber Ylang Ylang  Heart Eyes

Но пък като разгледах във фрагрантика, в списъка с парфюми с иланг има (освен много, които изобщо не познавам) и такива, които харесвам по-скоро умерено, и такива, които не понасям изобщо. Та явно както обикновено зависи с какво е съчетано.

# 3
  • Мнения: 211
Много харесвам иланг-иланг! Това е една от любимите ми нотки.

# 4
  • Мнения: 9 980
Благодаря за темата! bouquet

Избухнах в смях като видях иланга на снимката. Много капризна съставка за мен. В голямо количество е понякога невъзможна- Бандит. af, друг път развратна като в Хабанита, но попадне ли правилното количество в подходяща комбинация мога да я нося. Много я харесвам в Songes, например.

Много искам да пробвам Ylang in Gold, ще поръчам проба.
http://www.fragrantica.com/perfume/M-Micallef/Ylang-in-Gold-14409.html.

Като заговорихте за разминаване между посочените пирамиди и възприятията, още се чудя как да опиша
Quelques Fleurs Royale. Tова което усещам аз в пирамидата няма нищо общо с посочените ноти.
http://www.fragrantica.com/perfume/Houbigant/Quelques-Fleurs-Royale-5357.html

Не усещам нито мед, нито роза. Изобщо. За мен това е люляк, ирис и кайсия, аромат на пудриера, или луксозен бутик за козметика. Има нещо генерично в него. От муска е, винаги ми мирише perfumey, но докато почти винаги това ме е дразнело, сега точно обратното. Ароматът е много добре направен, ухае на безбрежно благоденствие. Цветен е, а аз от такива аромати обикновено бягам....
Първата ми реакция беше силно емоционална. Умилих се, разнежих, разтрепериха ми се ръцете....Чак седмица след като беше у нас се сетих! Oriflame Volare, още в старата бутилка, майка ми ми го подари за първия ми студентски празник.  Heart Eyes Много го обичах тогава. След години повторих по сантиментални причини, но усещането не беше същото.
Приликата е наистина голяма (не говоря, че са близнаци, все пак седмица не можех да се сетя на какво ми прилича...), като Quelques Fleurs Royale е с аристократична визия. Много красив аромат, наистина. С нетърпение ще се разучаваме постепенно. Не съм го носила много. Толкова много спомени изплуваха....стари любови, драми и какво ли още не. Но пък си направих равносметка за пътя който съм извървяла, и в каква жена се е превърнало момичето което бях някога. Доволна съм. Заслужавам да извадя бутилка шампанско.  newsm24

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 660
Благодаря за темата, Денси bouquet
Не познавам аромата на иланг иланг  Blush може и да е присъствал в някой от парфюмите ми, но да не съм запомнила. С интерес ще следя вашите любимци  Hug
Аз напоследък съм скучна в ползваните аромати - от месец само въртя произведенията на г-н Форд Wink Noir, Tobacco Vanille, Velvet Orhid... Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 261
Денси, благодаря за темата  Grinning
отивам да чета за иланг-иланг

не зная как ухае
виждам, че има в Самсара едп, много носех този парфюм преди

Шуши,
за мен Champs Elysees edp е липа, липа ранното лято в Берлин, или нощна София ухаеща на липа - в нощите с липа направо не се прибираме  Heart Eyes
имам останал малко, не се парфюмирам, харесва ми аромата зимата, като обещание за нова пролет,
а момини сълзи аз лично не усещам

Последна редакция: чт, 26 яну 2017, 19:41 от alvina_maria

# 7
  • София
  • Мнения: 1 001
И аз не знам какъв е ароматът на иланг иланг. Интересното е, че нямам нито един от парфюмите, които излизат във фрагнантика при търсене, така че съвсем не мога да се изкажа. Но пък ще ви чета с интерес.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 832
Не познавам натуралния аромат на Иланг-Иланг и не мога да го отлича в парфюм. По принцип харесвам цветни парфюми, но не всяко цвете мога да отлича като нотка, а по-скоро това, че е цветен и все пак много зависи от това каква e комбинацията. Единственият парфюм с Иланг-Иланг, който имам е Коко Мадмоазел, харесвам го, но там има и друго. Сега като разгледах във Фрагрантика, видях, че АА Лис Солея и Теракотата на Герлен имат от това цвете. За мен и двата са близки, и с двата се разделих, не си паснахме, нещо мазно и тежко усещам в тях, но не мисля, че е от Иланга, по-скоро комбинацията от съставки ми дава това усещане. Защото и Орхид Солей чувствам подобна на Теракотата, но в нея няма Иланг. Така че не мога да кажа категорично дали ми харесва Иланга, или-не, всичко зависи от комбинацията.

# 9
  • Враца
  • Мнения: 2 552
Аз всъщност не знам точно как мирише иланг, но парфюмите в които го има, хич не са ми любимци, да не кажа друга, по-неприятна дума..  Naughty


densi, страхотна тема!  bouquet


Здравейте, мацки!  Hug Hug Hug

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 5 907
Благодаря за новата тема!  Hug

Като се разрових за парфюми, съдържащи Ylang-Ylang установявам, че съм ползвала доста такива, но изобщо не съм обръщала внимание на тази съставка. Може би защото при повечето не е водеща нотка и изобщо не съм я отразявала. Като цяло не знам как точно мирише това растение, но имах Songes и мисля, че вече придобих някаква представа. Има я и в Diorissimo, който също доста време носих, но там усещах основно момината сълза и не различавах никакви други нотки.
Тази съставка е от групата на жълтите цветя и като съдя по парфюмите, които съм използвала, не ми е докарвала главоболие, за разлика от белите цветя.

# 11
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 438
Благодаря за темата и за темата на темата, Денси! Laughing
И аз не познавам аромата на иланг-иланг, но се разрових за информация и съм имала Агент Провокатор с него. Нямам спомен честно за аромата, а и не знам къде ми е въобще този и още няколко парфюма(един харесван Марк Джейкбс също ми се губи), че да си припомня.

Чакам още няколко нещица да пристигнат и ще се похваля. Peace

# 12
  • Мнения: 6 867
Единственият аромат, който съдържа иланг иланг сред ароматите ми е Coco Mademoiselle Chanel, но не мисля, че там е водеща съставка. Никога не съм имала възможност да подуша иланг иланг, за да кажа харесва ли ми, или не.

# 13
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 162
Благодаря за темата.

И аз не разпознавам иланга, не е от нотите, които ми влияят при избор на парфюм.

Обаче виждам, че в Черната Орхидея присъства Mr. Green

# 14
  • Мнения: 8 787
не я разпознавам или може би не знам, че това е иланг иланг

Общи условия

Активация на акаунт