Как се справяте с прекрасните си хъркащи мъже?

  • 13 151
  • 108
  •   1
Отговори
  • Мнения: 711
Привет на всички  Simple Smile Наскоро моят безценен мъж започна да хърка, като постепенно нещата се влошават. Отначало беше тихичко и търпимо, но сега на моменти чак се стряскам. Когато пък реши, че ще си хърка продължително, е абсурд да заспя  Naughty Аз го отдавам на факта, че за последните две години качи около 10 кг, но определено не е дебел, та не знам дали е от това и въобще килограмите имат ли нещо общо с хъркането. Приемам всякакви съвети!

Последна редакция: пт, 27 яну 2017, 04:57 от Йоана*

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Възможно е да е от килограмите,може и нещо друго да има.Някои се подлагат на операция,аз не бих дала на мъжа ми.Гледам да заспя първа,а ако стане нетърпимо одеалцето и в другата стая.

# 2
  • Мнения: 11 566
Опитайте да смените възглавницата, за което едва ли не сте се сетили. Тапи за уши...

# 3
  • Мнения: 711
За смяна на възглавницата не съм се сещала поради простата причина, че ММ заспива където легне и с възглавница, и без възглавница, все хърка  Crossing Arms

Много пъти съм била на косъм да се изместя, но сме в едностаен апартамент и на дивана няма да ми е по-удобно със сигурност. За операция въобще не се и замислям, не е вариант. А тапи не знам дали бих изтърпяла. Въобще не е лесно и май единственото спасение е да заспя първа.

# 4
  • Мнения: 11 566
Ами, сръчкване / честичко/ му е майката, но наистина не е изключено да е и медицински проблемът. Tired

# 5
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Ръчкам го здраво и грам не ми пука дали ще се събуди. Понякога съм се местила в хола на дивана. При нас аз винаги заспивам първа, такава си ми е кокошата природа, но и това не ме спасява, ако започне да хърка. Спя много леко и се събуждам веднага. Добре, че моят рядко хърка и след сръчкване се обръща в друга поза и спира. Между другото съм забелязала, че повече хърка като се събере вечер с приятели и попрекалят с бирата. За щастие и това се случва рядко.

# 6
  • Мнения: 2 998
Радко му се случва, най-вече когато има хрема, запушен нос или е легнал неудобно. Побутвам го и обикновено помага. Понякога ми се налага да го побутна и няколко пъти нощем.
Йоана, не разбрах всяка нощ ли хърка или само понякога?
Цитат
Между другото съм забелязала, че повече хърка като се събере вечер с приятели и попрекалят с бирата. За щастие и това се случва рядко.
Алкохолът е честа причина за хъркането.

# 7
  • Мнения: 711
Не бих казала, че хърка всяка нощ, но се случва, особено когато не ми се спи и съм легнала насила, е тогава няма заспиване. Чета из нета разни трикове и се замислям какво можем да променим. Например пише, че ако не спи достатъчно и се преуморява е възможно да хърка. ММ спи по 5 часа на нощ, и то ако има късмет. Не че нещо, просто не иска да си ляга. Определено трябва да въведа някакви промени  Naughty

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Със сигурност килограмите имат общо с хъркането. Алкохолът също. Моят хъркаше много навремето. От както спи на ортопедична възглавница не хърка грам.
Ей такава:
https://jysk.bg/spalnya/vzglavnici/razlichni-vzglavnici/basic/vz … jellet-30x50x10-7
Материалът не е важен. Нашите са най-обикновени дунапренени. Важна е формата.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Възглавницата е страхотна, ние също ползваме дунапренови с такава форма. Спи се много удобно на тях, изчезнаха ми болките във врата. Чакам детето да порасне още малко и ще й купя и на нея. Никак не бих се учудила и хъркането да повлиява.

# 10
  • Мнения: X
Как се справям? С тапи за уши и ритници в задника. Веднъж така го изшутирах, че клетникът падна от спалнята. Не че спря да хърка от тази терапия, но някак по-леко заспивам като знам, че съм отмъстена. Laughing

# 11
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Аз го отдавам на факта, че за последните две години качи около 10 кг, но определено не е дебел, та не знам дали е от това и въобще килограмите имат ли нещо общо с хъркането.
Имат, имат. Моят мъж беше същата работа, като се запознахме почти не хъркаше. С годините качи някое и друго кило и започна да хърка ужасно. Последните 2-3 години започна да ходи на фитнес, отслабна много и в момента не хърка изобщо.

# 12
  • Мнения: 2 681
Не се справям.
Заспиването първа не помага - будя се от дъскорезницата.
Тапи за уши ползвам, но пак се чува.
На ортопедична възглавница спи.
Спи достатъчно и през нощта, и след обяд.
Бутам, блъскам - уж спира за малко и после пак почва.
Като направя забележка ми отговаря, че и аз съм хъркала.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 10 493

Като направя забележка ми отговаря, че и аз съм хъркала.

Ха-ха да Laughing

# 14
  • София
  • Мнения: 19 249
Тапи за уши - силиконови, не дунапрен. Подрусване на леглото, докато се поразсъни и обърне настрани.
Напоследък поради ред причини, вкл. и надебеляване, явно и аз похърквам. Сега ММ видя като как е и защо от 10 години спя с тапи за уши, защото в един момент мърмореше и заради тапите.
Ако ще избирам между двамата - избирам съня. Joy

Общи условия

Активация на акаунт