Нашите орхидеи - ТЕМА 20 Юбилейна

  • 66 308
  • 768
  •   1
Отговори
# 555
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Според мен просто местоположението не провокира образуването на цветонос. За да цъфти и трябва светло място, много светло, без пряко слънце през лятото. Моите са на източен прозорец и цъфтят. Но напоследък не са добре с листата, доста от тях жълтеят и ме дразнят. Чакам да прецъфтяват вече, че да почнат да пускат нови листа.

# 556
  • Мнения: 910
Моите образуват цветоноси само на прозореца в спалнята.Според мен е заради разликите в температурите денем и нощем през различните сезони.Само в спалнята включвам климатика през декември и го спирам февруари.В другите стаи температурата е 20-22 градуса от август до май. Rolling Eyes

# 557
  • София
  • Мнения: 1 877
Сложи я до прозорец, югоизточен е супер, да не я грее цял ден е въпроса.
Ако е далеч от светлина, няма да цъфне.
И търпение.

# 558
  • Мнения: 132
Сложи я до прозорец, югоизточен е супер, да не я грее цял ден е въпроса.
Ако е далеч от светлина, няма да цъфне.
И търпение.
Точно до такъв прозорец се намира. Улучила съм без да знам Simple Smile, но пак нищо  newsm78

# 559
  • Мнения: 772
Здравейте!Имам два въпроса към вас ,момичета.
Вчера си купих отдавна мечтания дендробиум нобиле -бял.Попрочетох и разбрах,че се гледал в кори,а почвата,в която го купих определено не са кори,нз как да ви обясня каква е.Ситна е като нормална почва.Као да го правя,да го присаждам ли?И поливането как става?Става ли с киснене като фаленопсиса?
Другия въпрос ми е относно вредителите.Имам памуклийки по орхидеите.Не съм сигурна ,но май така се казват белите продълговатите,дето имат вид на  малки пашкули.Също така видях и на две от орхите едни супер микроскопични черни рахитични животини приличащи на нещо м/у мравка и паяк.Какво е поред вас и с какво да ги третирам?

# 560
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 035
моите нобилета не са в кори. и трите са в нещо като субстрат за земни орхидеи с една идея по-коричест вид  Blush
не съм ги пресаждала, растат, цъфтят и сега (три до 4 години след купуването) смятам да ги разделя и пресадя, защото имат повече корени отколкото листа  Blush представяла съм ви "Косматко" Hug

за памуклийките съм писала и преди -  Confused заразавят всичко наоколо, трудно се изчистват, Confused ако препарта за памуклийки попадне в "гушката" на листото може да загние цялата орхидея Confused

# 561
  • София
  • Мнения: 1 871
Здравейте! От днес съм при вас, защото ми подариха орхидея. От години харесвам тези цветя, но не смеех да си купя, за да не я уморя. Кажете ми какво да правя с това цвете? Нищо не знам, четох доста днес от темата, но често да си призная - имам нужда от напътствия стъпка по стъпка.
http://prikachi.com/images.php?images/426/9109426f.jpg

# 562
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 035
Simple Smile честито

първо  от мен - светло място, но не пряка слънчева светлина;
умерено до слабо поливане;
може да пулверизираш, но се старай да не пръска на цветовете

и последно - не се престаравай   Peace
Blush от преобгрижване са ми умрели повече орхидеи, отколкото от неглижиране  Blush

# 563
  • Мнения: 7 028
Момичета, много ще се радвам, ако някоя от вас приюти моите седем орхидеи. Едната е дендробиум, останалите са фаленопсис. В добро състояние са, не са болни от нищо, едната цъфти в момента, три са с изкарали цветоноси. Налага се да замина, а няма кой да се грижи за тях, приятелките ми не проявиха интерес към предложението ми. От Враца съм, ако има някоя от региона, нека се обади на лично съобщение. Подарявам ги, не ги продавам. Ето ги:

Скрит текст:

# 564
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 035
Момичета, много ще се радвам, ако някоя от вас приюти моите седем орхидеи. Едната е дендробиум, останалите са фаленопсис. В добро състояние са, не са болни от нищо, едната цъфти в момента, три са с изкарали цветоноси. Налага се да замина, а няма кой да се грижи за тях, приятелките ми не проявиха интерес към предложението ми. От Враца съм, ако има някоя от региона, нека се обади на лично съобщение. Подарявам ги, не ги продавам. Ето ги:

Скрит текст:

не съм от Враца, но ако не се яви желаещ свирни  Hug където 11 там и 18 Blush

# 565
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Еее, Pipi_, далечко съм, но с кеф бих ги взела.  bouquet

# 566
  • Мнения: 7 028
Момичета, много ще се радвам, ако някоя от вас приюти моите седем орхидеи. Едната е дендробиум, останалите са фаленопсис. В добро състояние са, не са болни от нищо, едната цъфти в момента, три са с изкарали цветоноси. Налага се да замина, а няма кой да се грижи за тях, приятелките ми не проявиха интерес към предложението ми. От Враца съм, ако има някоя от региона, нека се обади на лично съобщение. Подарявам ги, не ги продавам. Ето ги:

Скрит текст:

не съм от Враца, но ако не се яви желаещ свирни  Hug където 11 там и 18 Blush

Вече ги обещах, днес пътуват.  Peace

# 567
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 035
 Hug свирни като се върнеш   Hug
пак ще те задомим с орхидейки  Mr. Green

# 568
  • Мнения: 7 028
Hug свирни като се върнеш   Hug
пак ще те задомим с орхидейки  Mr. Green

Не знам кога ще е връщането, планираме да не е много скоро, но ще свирна, обещавам  Hug
На всичкото отгоре, днес имам имен ден и ми подариха още една орхидея, но ще я върна в магазина и ще взема някакви мушкатовци за майка ми на същата цена. Сърцето ми се къса, толкова е красива! С два огромни цветоноса.  Cry

# 569
  • Мнения: 6 387
Pipi_
Честит имен ден! И успех на новото място Hug ! Сигурна съм, че ще отглеждаш някоя и друга красавица и там.

Настръхнах при мисълта какво ли бих правила аз със 100+ саксии, ако ни се наложи да се местим отново Crazy .

Общи условия

Активация на акаунт