Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 28 апр. 2006, 21:04 ч.

Как да науча бебка да дъвче?

• 539
  • 14
  •   1
Отговори
Вече Гери е на 7 мес и още не дъвче храната си, а направо я гълта. Пробвала съм с по-гъста храна или попара /без да я пасирам/, но тя постоянно се дави и често това води до повръщане на храната. Как сте научили бебчовците си да дъвчат храната? Имам позната с бебе на същата възраст, която вече дава парчета банан!!!
Помогнете със съвет  Simple Smile

# 1
  • Шумен
Боже, ама за какво се шашкаш newsm78 Моята маймуна и сега има периоди, когато не иска непасирана храна, а какъв е голям вече Simple Smile На 7 месеца си ядеше само гладки-гладки пюрета. Има време за дъвкане. А зъби имате ли ? Щото с 1 или 2 малко зор, не мислиш ли? А това за бебето на приятелката ти само потвърждава за пореден път колко са различни всички деца Mr. Green

# 2
  • Айтос
Покажи как се прави, хранете се семейството с детето, макар че рядко има ефект. Дъщеря ми едва сега (1.6г)  започва да дъвче.

# 3
  • София
Предполагам,че от самосебеси ще започне да дъвче,когато е готова за това.Ще си стане съвсем естествено.Дотогава пасирай.Давай гумени играчки,дъвкалки,с които да си чешка зъбките.Може би това ще и даде някакви дъвкателни умения. PeaceПо мое мнение не трябва да се травмира излишно детето за нещо,за което не е готово Simple Smile

# 4
Дай и коричка хляб....веднага ще се светне  Grinning

# 5
Ако даваш с лъжица, бебетата се объркват, защото са свикнали с лъжицата да получават готова за гълтане храна. Пробвай да и даваш с ръка и да оставяш пред нея малки парченца храна, за да може и тя да рови и да хваща сама. Но може и да е още рано за това, като за начало пробваш да и поставяш малки парченца в бузката.

Децата могат да дъвчат и без зъби- само с венците. Моето бебе много рано започна да предпочита храната да е по-едра и да има какво да примлясква.

На 7 месеца не сте закъсняли, спокойно. Тъкмо е време да предлагаш сварени плодове, зеленчуци на малки кубчета, банан, авокадо. После и други неща като по- едро гранулиран сириъл, за да може детето да го хваща, пилешко на малки хапки, хлебец, сирене, малки макарони.

Последна редакция: сб, 29 апр 2006, 01:17 от LiveJazz

# 6
  • София

Ще се светне ама не.  Laughing
Моят проблем е същият, а вече сме на 11 месеца и половина. Коричка хляб, бисквита, парче банан или нещо друго, от което сам да си гризне - няма проблем. Храната от детската кухня или нещо, което специално съм му сготвила трябва да се пасира и ако е течна да се сгъсти със сухар, за да я яде. Така че и аз не зная какво да правя, за да почне да дъвче и готвено.

# 7
Твоето дете кога се светна? Simple Smile

# 8
Не си спомням, но май не ми се е налагало да го подтиквам към дъвкане, мисля, че като започнат зъбките, дечицата си ги почесват с дъвкане и се научават....измислила го е природата........Имаше един момент, когато отказа да яде изобщо и аз се пробвах да му дам по - едро парченце....оказа се, че много му хареса...и минахме на по- едро раздробена храна......но това беше вече по- късно сякаш

# 9
  • CA- AB
....Вече Гери е на 7 мес и още не дъвче храната си, а направо я гълта. ...
Любомира, според мен още дълго ще е така. Приучаването към дъвчене става доста бавно и постепенно. И при нас с Дана има моменти на отказване от непасирано, както и при Мери, въпреки че е вече 19месечна. Дай му време на детенце и то само ще ти покаже, но ти си опитвай с по едри парченца от време на време и ако не мине номера, пасирай. Това е моят опит. Hug

# 10
  • София
На мен ми се струва, че е рано още newsm78 Кико започна да дъвче към 9-10 месец, започнах да му давам малки парченца хляб и бисквити - отначало трохи, после по-едри. Но то ще си покаже детето, наблюдавай го кога ще започне да примлясква и му предлагай по-едри парченца Peace

# 11
  • София
 Наистина децата са различни, но също така моите наблюдения са, че много неща зависят и от стимулацията. Като мама още не съм се сблъсквала с лъжицата и дъвкането, защото бебка е само на 2 месеца, но искам да споделя информация за научаване на дъвкателни движения от бебето. Лъжицата с храна не се дава в средата на устата и не се забърсва на небцето, а се изсипва встрани, така че храната да попаден на венците. В началото е малко неудобно но бързо се свиква, може да се започне само с няколко лъжици в началото на храненето и постепено да се увеличава т.нар. Странично хранене. идеята е че бебето все още може би не знае как да върти храната с езика и да я слага на венците. Може пък и да пробвате. Успех Heart Eyes

# 12
Благодаря Ви! При предложена коричка Гери дъвче, но с по-гъста храна не става. Но ще се заредя с търпение и ще пробвам постепенно. Утре ще опитам и "страничното" дъвкане

# 13
  • София
Това със страничното изсипване на лъжичката ми звучи много хитро - ще пробваме, че као по прочетох мисля и ние имаме проблем  Mr. Green

# 14
  • Някъде там...........
Абе и аз имам този проблем! На 1.4г. е!
Покажи как се прави, хранете се семейството с детето, макар че рядко има ефект. Дъщеря ми едва сега (1.6г)  започва да дъвче.
Но как да стане като не вижда?  newsm12

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт