Medela Swing не изцежда въобще

  • 5 509
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 121
Здравейте, имам проблем с въпросната помпа. В родилното работеше добре, като за първи изцеждания успявах да събера към 30-40мл и повече от гърда. След което нещо се обърка и помпата изцежда по няколко капки само, а кърма колкото щеш. Има вакуум(поне така си мисля), но кърма не потича и стигам до един момент, в който вече зърната ме болят след  5-10 мин безрезултатно дърпане. Какво опитах досега:
различни фунии - имам и трите вида - 21,24 и 27мм
смених гумената мембрана
основно почистване на помпата с вода - 10мин сапунена и 10мин чиста
няма кърма или конденз в тръбите, не ги прегъвам, винаги използвам на адаптор.

Някакви други съвети преди да я върна? Това, което забелязах, е че като обърна шишето и подкапва. Има ли някой идея дали това е ок или при мен бутилката не пасва качествено и има проблем с резбата?

# 1
  • Мнения: 992
А умееш ли да задействаш рефлекса на потичане на млякото?
Сложи бебето на гърда и като текне сложи помпата.

# 2
  • Мнения: 121
А умееш ли да задействаш рефлекса на потичане на млякото?
Сложи бебето на гърда и като текне сложи помпата.

и двете ми гърди текат сами като ревне бебето, но в бутилката нищо. По време на стимулиращия цикъл няколко капки и дотам. В родилното и първите няколко дни вкъщи проблеми нямаше, така че си мисля че проблемът е в машинката, не в мен

# 3
  • Мнения: 10 901
Пробвай на ръка да видиш ще изкараш ли. Ако имаш нужда, пиши да ти изпратя описания и клипчета на техниката.
Ако на ръка задействаш рефлекса, явно проблемът е в помпата.
Ако не става и така - има вариант за прилагане на окситоцин в носа.

Бебето не суче ли?

# 4
  • Мнения: 121
Пробвай на ръка да видиш ще изкараш ли. Ако имаш нужда, пиши да ти изпратя описания и клипчета на техниката.
Ако на ръка задействаш рефлекса, явно проблемът е в помпата.
Ако не става и така - има вариант за прилагане на окситоцин в носа.

Бебето не суче ли?

На ръка изкарвам да, предоволно количество. Бебето си суче, но имам още и ме наболват гърдите, затова искам да се доизцеждам.

# 5
  • Мнения: 10 901
Тогава изцеждай на ръка до облекчение, явно проблемът е в помпата. Сервизно обслужване Медела нямат ли, да им я занесеш?

# 6
  • Мнения: 121
Някой с такава помпа може ли да ми каже при вас шишето тече ли от резбата като се обърне? Имам предвид както си е свързано към помпата.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 221
Не, свързаното към помпата шише при мен не тече  bouquet

# 8
  • Мнения: 11
Някой с такава помпа може ли да ми каже при вас шишето тече ли от резбата като се обърне? Имам предвид както си е свързано към помпата.

При мен тече, като се наклони шишето. Много неприятно...

# 9
  • Варна
  • Мнения: 25 199
На ръка изкарвам да, предоволно количество. Бебето си суче, но имам още и ме наболват гърдите, затова искам да се доизцеждам.
Късно виждам темата и не отговарям по същество, но това ми привлече вниманието. Не се "доизцеждай", защото ще влошиш нещата и ще си докараш хиперлактация. Колкото повече цедиш толкова повече кърма ще произвеждаш. Цеди се до облекчаване, а не до капка.

# 10
  • Мнения: X
При мен се получаваше този ефект ако са много твърди гърдите, нищо не се получаваше с помпата. Само още болка. Тогава чаках бебето с нетърпение да изсуче гърдата. Спрях да се цедя, защото започнаха много често да се пълнят с мляко. Като спрях да се цедя и само бебето сучеше изчезна и проблемът с твърдите пълни гърди.

# 11
  • София
  • Мнения: 30 079
Да използвам темата, за да попитам, дали Медела Swing има handsfree възможност? В сайта им не пише. Вероятно само Freestyle има тази възможност?

Общи условия

Активация на акаунт