Червени точици по тялото

  • 4 304
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Здравейте!  Simple Smile

На 27 год. съм и от известно време ми излизат такива малки точици по тялото, изглеждат като спукани капилярчета. Като цяло не ме притесняват толкова. По тялото не са много ама на лицето са повечко (точно около носа) и взеха да ме дразнят вече, защото стават по-големи с времето...  Confused

Та някой запознат ли е на какво се дължат, дали изчезват от само себе си и дали могат да се мажат с нещо?  Thinking

Последна редакция: нд, 29 яну 2017, 13:53 от Viksi89

# 1
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Здравейте! Аз имам такива точици по ръцете.Дори когато отидох да раждам преди 7 години, дежурната акушерка ми се разкрещя защото помисли че съм наркоманка.Помисли ги за убождане от игла.И аз се интересувам от темата и ще следя!

# 2
  • Мнения: 131
Хм...интересно  Thinking

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Случайно да имаш Хашимото или някакви други автоимунни проблеми? Тук има интересна информация в тази връзка.
Иначе се срещат и при хора без такива проблеми. Чувала съм какви ли не теории: че е от хормоните, че е от слънцето, от възрастта и какво ли не. Как е точно нямам идея.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Ето и още няколко изречения по темата. Разбира се, не е задължително да са с такива размери, възможно е и съвсем малки да са.

# 5
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Моите са съвсем малки...

# 6
  • Мнения: 5 820
   И при мене се появяват такива червени малки точици като от глава на топлийка по цялото ми тяло от 2-3 години. И аз съм се чудила какво ги провокира тяхната поява.

# 7
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Мисля че бях чела някъде ,че тези червени точки се появяват когато има проблем с черния дроб.но не съм сигурна.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Мисля че бях чела някъде ,че тези червени точки се появяват когато има проблем с черния дроб.
Да, така е, понякога. Далеч не винаги е така обаче, да не се шашне някой излишно.

# 9
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Мон, разбира се.  Peace

# 10
  • Мнения: 612
Аз имах една-единствена ,малко под дясната устна ,голяма колкотото точица /./  Веднъж ме ядоса и я разкървих -тече мнооого много кръв. Изчезна след това .
Но не ти го препоръчвам ,ММ пък има по гърдите и дерматоложката го предупреди да е внимателен с бръсненето .
Мисля ,че му спомена и за премахване с лазер ,скъпичко си е и за човек,който има 20... Peace

Общи условия

Активация на акаунт