захранване на 4 месеца

  • 10 944
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
С какви пюрета почнахте да давате на вашите бебета,трябва ли всички плодове да се варят за да се направят на пюре,купих си пюрета на Ганчев за 4+ и е с кайсии мога ли да давам на бебето от него защото знам че не е хубаво да се дават мъхести плодове отначало

# 1
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 659
Много рано мислиш да започнеш да захранваш.Изчакай поне още месец.Захранването започва на шест месеца. Peace Иначе да мъхестите на по късен етап се дават.

# 2
  • Мнения: 5 060
Ако детето се храни с кърма е добре да се изчака със захранването.
Ако е на АМ би могло да се започне в 4 месец, но пак е добре да изчакате поне до петия.
Всички плодове и зеленчуци трябва да минават термична обработка в началото. Мъхестите са на по-късен етап.
Като старт в захранването е добре да се предложат зеленчуци преди плодовете, за да не привикне детето към сладкия им вкус. След това ще бъде трудно да приема зеленчуците.
Зеленчуци препоръчителни за началото са тиква, пащърнак, картоф. От плодовете слива, банан, круша, ябълка.

# 3
  • Мнения: 11 658
Здравей,
Първите пюрета и на моето бебе бяха плодови - ябълка, кайсия, шипка, праскова /нея не я хареса/... Това с мъхестите плодове важи за ягоди, малини, къпини, които не се дават до годинката, но сурови /алергенни са/. Малкият беше на 5м, когато педиатърката ми каза, че мога да му давам сезонни плодове /роден е март месец/. На 6 месеца си изяждаше с удоволствие четвърт круша и банан.
Даваш 2-3 лъжички в продължение на 3-4 дни и наблюдаваш за реакция. Ако всичко е наред постепенно увеличаваш дозата. След това въвеждаш следващия плод и така ...

# 4
  • София
  • Мнения: 420
Аз почнах на навършени 4 месеца. Вече повече от седмица си хапваме пюренца. Но ние сме на АМ.

+1 глас за захранване първо със зеленчуци.

Всяка майка си преценя кога и как да захране бебето, според мен няма нужда да се казва може, ама не е препоръчително - щото еди кво си.

Момичето е преценило, че ще захранва - ние й помагме в избора на храна. Това е.

Аз почнах с картоф. Пюренцата сама си ги правя. Задължително термична обработка.

# 5
  • Мнения: 112
Аз почнах на навършени 4 месеца. Вече повече от седмица си хапваме пюренца. Но ние сме на АМ.

+1 глас за захранване първо със зеленчуци.

Всяка майка си преценя кога и как да захране бебето, според мен няма нужда да се казва може, ама не е препоръчително - щото еди кво си.

Момичето е преценило, че ще захранва - ние й помагме в избора на храна. Това е.

Аз почнах с картоф. Пюренцата сама си ги правя. Задължително термична обработка.
ние сме на 4  месеца и половина

# 6
  • Мнения: X
И двете ми деца са захранени от 4-ти месец и са кърмени. Започнах с плодов сок, сезонен плод. После с домашно приготвени пюрета, отново само от сезонни плодове и зеленчуци. И двамата имаха интерес към храната и опитваха от всичко с удоволствие. Ако се изпусне този момент, когато детето следи с влажен поглед как големите се хранят и ако на него не му се даде да опита, после трудно да се въвеждат нови храни, особено със "странни цветове" (зелено - фасул, броколи, грах, лилаво- цвекло..).
В купените бурканчета има нишестета, което не го приемам и затова съм давала само домашна храна. Произходът на продуктите също не е ясен при тях, Пробвала съм на по-късен етап с готови пюрета - и двамата не ги ядяха. Към 8-9ти месец вече  бяха на обща храна. Цокаха си мляко преди заспиване до малко след година.

# 7
  • Мнения: 112
И двете ми деца са захранени от 4-ти месец и са кърмени. Започнах с плодов сок, сезонен плод. После с домашно приготвени пюрета, отново само от сезонни плодове и зеленчуци. И двамата имаха интерес към храната и опитваха от всичко с удоволствие. Ако се изпусне този момент, когато детето следи с влажен поглед как големите се хранят и ако на него не му се даде да опита, после трудно да се въвеждат нови храни, особено със "странни цветове" (зелено - фасул, броколи, грах, лилаво- цвекло..).
В купените бурканчета има нишестета, което не го приемам и затова съм давала само домашна храна. Произходът на продуктите също не е ясен при тях, Пробвала съм на по-късен етап с готови пюрета - и двамата не ги ядяха. Към 8-9ти месец вече  бяха на обща храна. Цокаха си мляко преди заспиване до малко след година.
а мога ли да попитам до кога трябва да давам само на обед,кога да разбера че мога да им давам сутрин обед следобед и вечер,влизах в много сайтове в интернет но не мога да определя

# 8
  • София
  • Мнения: 420
И двете ми деца са захранени от 4-ти месец и са кърмени. Започнах с плодов сок, сезонен плод. После с домашно приготвени пюрета, отново само от сезонни плодове и зеленчуци. И двамата имаха интерес към храната и опитваха от всичко с удоволствие. Ако се изпусне този момент, когато детето следи с влажен поглед как големите се хранят и ако на него не му се даде да опита, после трудно да се въвеждат нови храни, особено със "странни цветове" (зелено - фасул, броколи, грах, лилаво- цвекло..).
В купените бурканчета има нишестета, което не го приемам и затова съм давала само домашна храна. Произходът на продуктите също не е ясен при тях, Пробвала съм на по-късен етап с готови пюрета - и двамата не ги ядяха. Към 8-9ти месец вече  бяха на обща храна. Цокаха си мляко преди заспиване до малко след година.
а мога ли да попитам до кога трябва да давам само на обед,кога да разбера че мога да им давам сутрин обед следобед и вечер,влизах в много сайтове в интернет но не мога да определя
Моята докторка ми каза - до три седмици да съм въвела зеленчуците, след което ще почнем с пюрета следобяд. Simple Smile

# 9
  • Мнения: X
   На три-четири седмици се замества едно хранене с ядене. След като се заместят две хранения с пюрета (зеленчуково и плодово) се въвеждат и кашите - зърнени, оризови. После яйца и месо. После сирене и др. млечни продукти. Дали със следобедното или сутрешното хранене ще започнеш - зависи от режима на детето и как на теб ще ти е по-удобно. Обедът се замества чак като трето хранене, когато и въведените храни са повече.
    Имай предвид, че в началото ядат по няколко лъжички от "новото" ядене и после си дояждат с мляко Simple Smile Не очаквай, че за седмица ще си изяжда бурканчето. Постепенно свикват и хапват по повече, докато останат само с храната, без да се кърмят после. Важното е веднъж като се въведе хранене в режима то да се спазва и да се предлага разнообразна храна. Така ще разбереш и какво предпочита твоето дете - по-гъсто, по-течно ..... всяко дете си има вкус. Дъщеря ми например не ядеше зеленчуково пюре без да сложа малко масло и сол вътре, така че да ми е вкусно и на мен. Без значение от зеленчуците. Синът ми не ядеше картофи до втората си година. Всичко друго ядеше, но усети ли картоф - отказваше.
   Опитвай - детето ще ти покаже кое как му харесва  chef Гледай реакциите и предлагай различни вкусове и различни консистенции. Ако нещо откаже категорично сега - опитай пак след 2-3 седмици.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 25 199
До годинката не се замества хранене, основната храна трябва да бъде мляко, все едно дали кърма или адаптирано. Никаква логика няма в това кърмените да се захранват на 5-6, а тези на АМ на 4. Стомасите им са едни и същи, организмите са едни и същи и се нуждаят единствено от мляко през първите 6 месеца от живота и предимно от мляко през първите 12.
Да се захранва със сок пък е ужасно, вече се отричат ползите му и се набляга на вредите му дори и при възрастните, за бебета да не говорим.

# 11
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 659
Въздухарка би ли споделила колко са ти големи децата?

# 12
  • Мнения: X
Синът ми е на 4,5г, а малката сега ще прави 1г, нея още я кърмя.

# 13
  • Мнения: 5 060
Никаква логика няма в това кърмените да се захранват на 5-6, а тези на АМ на 4. Стомасите им са едни и същи, организмите са едни и същи и се нуждаят единствено от мляко през първите 6 месеца от живота и предимно от мляко през първите 12.

Да де, ама млеката не са едни и същи. Няма място за сравнение на кърма с АМ.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 25 199
А има ли място за сравнение между кърма и пюре? Смятам, че АМ е много по-близко до кърмата, отколкото пюретата, нали така? Каква е логиката на 4 месеца детето да е или на кърма или на пюре, но не и на АМ?

Общи условия

Активация на акаунт