Детската градина – всичко, което ни вълнува – 18

  • 50 463
  • 757
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 68 583
Разбрах те...благодаря.
При нас е неплатен, което е по-лошия вариант, струва ми се...

# 256
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 311
Вчера имахте ли тържество за деня на бащата?

Казаха ли си стихчетата мъниците? Моят имаше точно 1 изречение и го повтори след госпожата,но пак съм доволна Mr. Green

На нас ни събираха по 2лв за вчерашното и по 3лв за осмомартенското тържество,за почерпка естествено,да не стояли децата да се ослушват без нищо...Ама викам си бактън от тия сладкотии ,десертчета,торти и бонбони.....втръснали са ми до откат и само като ги видя .. Sick

# 257
  • shumen
  • Мнения: 17 991
Нашите не са имали тържество.При нас отколкото разбрах от госпожата за Баба Марта,за осми март и за пролетта ще са на едно,но още не са казали кога.Само се моля да съм 1 смяна тогава и да е здрав,че да мога да отида да го гледам.

# 258
  • Мнения: 6 689
Не знам за тържество за деня на бащата, че нашата е болна и е в къщи. Но ще имат за майките на първи март в.... 8.30 ч.  Mr. Green Тази година, обаче, явно няма да имат всички думички. А и нашата не пее никакви песнички за мама, само за Баба Марта, та ще видим.
Ние събирахме по 5 лв за учителките.  Peace

п.п. Миналата година имаха много мило мини-тържество за мама на Осми март (бяха в карантина и бяха само десетина деца). Всички си казаха стихчетата. На пролет правиха по-голямо тържество, но тогава децата се притесниха и не се представиха толкова добре (дали защото имаше и фотограф, камера или пък защото докато се събираха родителите децата бяха "скрити" в спалното и като влязоха започна едно оглеждане къде е мама, някои се натъжиха, че не я виждат. А на мини-тържеството децата бяха в стаята докато пристигахме).

# 259
  • shumen
  • Мнения: 17 991
Ние пари за госпожите не сме събирали.Аз мисля да ги питам в Понеделник като го заведа дали ще събират нещо.

# 260
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 789
Обожавам тържествата, но...... ТЕТЕ нямаш ли вариант да го водиш пак на логопед, само че извън градината, пак да е безплатно?

# 261
  • Мнения: 68 583
Извън-само на частно, тоест платено си мисля. Трябва да разпитам...

# 262
  • Мнения: X
Извън-само на частно, тоест платено си мисля. Трябва да разпитам...

Виж в сайта на общината, в нашата има центрове за социални услуги с психолози/рехабилитатори/логопеди,  напълно безплатни. Ползвах психолог за дреб и съм много доволна - детето още се сеща за какичката и пита кога пак ще можем да отидем, а беше преди повече от година.

# 263
  • Мнения: 68 583
Ще проверя, да...
Преди време се рових, но сякаш не намерих при нас такива центрове... Rolling Eyes

# 264
  • Мнения: X
Много им куца разгласяването и на нашите, добре, че се сещат веднъж в годината да лепнат по някоя бележка из ДГ. Попитай директорката, може и да знае. Или някоя позната майка на дете с увреждане.

# 265
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 789
ТЕТЕ, останала съм с убеждение, че си от по-голям град.

# 266
  • Мнения: 68 583
Голям, голям...колко да е голям Laughing Беше едно време...
Те хората се изнесоха от БГ... Mr. Green

# 267
  • Мнения: 440
Здравейте, не знам дали съм в правилната тема, но имам следното питане. В яслата на малката имаше карантина заради скарлатина, която вече е вдигната. През това време я гледахме в къщи, но тя взе, че се разболя от вирус, който след това премина в бактериална инфекция. Пи 8 дни антибиотик, а след това я задържах още 8 дни, за да съм сигурна, че е Ок. Сега е жизнена, върна си апетита, играе и дивее по цял ден. Но, за да тръгне пак на ясла искаха гърлен секрет с отрицателен резултат. От изследването, което и направиха, обаче, излезе наличието на една бактерия в гърления секрет- pseudomonas aeruginosa. В интернет инфото за тази бактерия е мнг. противоречиво, от това, че може само да е носител и не е заразна, от това, че може да е заразна и опасна за детето. Утре сме на лекар, за да видим дали ще се лекува.Но все пак искам да попитам случвало ли Ви се в гърлен секрет на детето да е имало такава бактерия, дали сте я лекували и дали може да тръгне на ясла с този резултат?

# 268
  • shumen
  • Мнения: 17 991
За тази бактерия не съм чувала.Но дете с каквато и да е бактерия аз не бих пуснала на ясла.

# 269
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Определено има случаи на бактериално носителство, което може да не се лекува, всички сме носители на някакви бактерии, гърлото не е стерилна среда. Педиатърът ще прецени дали да провежда лечение. Тази бактерия конкретно не съм я чувала.

Общи условия

Активация на акаунт