коя количка ......?

  • 3 604
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 878
момичета дайте мнение ,коя количка ви е фаворит и с какво ,без значение от цената.....
незнам как се пуска анкета ,за което се извинявам ,но мисля че не е проблем ,нали?
  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 936
аз имам QUINNY Speedi sx-много съм доволна тежи към 9кг. и е доста маневрена.гумите са големи,помпащи се изобщо не друса на беба,а също така и не скърца въпреки че всеки ден качвам и слизам 10-те стъпала на входа на блока,а когато не работи асансьора стигам сама и до третия етаж,заедно с бебчо в нея.струва си парите за всеки който може да си я позволи  Peace

# 2
  • Габрово
  • Мнения: 336
Доста колички ми харесват, но нито една не отговаряше на всичките ми изисквания. Та затова си взехме Лола на Чиполино. Трябва да търсиш количка, която е лека(макс. 12 кг), с големи колелета, предните от които въртящи, коша да се обръща,да е широк, коша за пазаруване да е на достатъчно разстояние от земята, с една цяла дръжка, а не с две отделни, да има кошница за колата, покривало, чанта и дъждобран. И на всичко отгоре да ти харесат и цветовете. Сложна работа! Grinning

# 3
  • Мнения: 7 474

Чиполино!

# 4
  • Мнения: 175
От първия си опит с количките знам , че държа на няколко неща:
1. дръжката да се прехвърля , защото понякога духа вятър или грее слънцето директно в очите на бебо ;
2. да е достатъчно широка , защото на chicco са доста тесни и като поотрасне бебо - няма място ;
3. да е с големи гуми - по-маневрени са ;
4. да имам прозорче отгоре , за да наблюдавам бебо ;
5. да е лека !
 До този момент всички тези екстри , както и много приятни цветове са събрани в MAG .Не бях чувала за тези колички , но определено това ще е моделът на моето бебе. Освен това ги предлагат с летен и зимен кош , зимния е двойно ватиран така че на бебо ще му е топло дори и ако вали сняг .Всички елементи се свалят и се перат в пералня , не избеляват ( от водонепромокаема материя ) , има си термо чанта , което е важно , защото можеш да си носиш топлот мляко поне 3 часа преди да изтине . Продавачът ми твърдеше , че количките са с бутикови цветове- т.е. всеки цвят е уникален и няма друга такава количка , но аз точно за това не му повярвах Simple Smile . Все ми е тая , дали нчкой ще има като моята , но аз ще си купя  MAG .

# 5
Ние сме с Бертони. Само суперлативи мога да споделя. По отношение на ходовата част-грешка няма.Минавали сме през кал, която стигаше до коша за багаж; минавали сме по калдаръмена настилка (благодарение на тате) и какви ли не още изпитания и тестове за издръжливост.Резултатът е:все още върви. Има летен и зимен вариант, предните гуми се въртят и това улеснява маневреността. Тежи 11кг. Успех в избора!

# 6
  • Мнения: 379
аз имам QUINNY Speedi sx-много съм доволна тежи към 9кг. и е доста маневрена.гумите са големи,помпащи се изобщо не друса на беба,а също така и не скърца въпреки че всеки ден качвам и слизам 10-те стъпала на входа на блока,а когато не работи асансьора стигам сама и до третия етаж,заедно с бебчо в нея.струва си парите за всеки който може да си я позволи  Peace

И ние сме с този модел, много съм доволна  Heart Eyes

# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Маг Ингланд с въртящи гуми  Peace

# 8
  • Мнения: 962
Kiara na beibimax  Party

# 9
  • Мнения: 2 663
Ползвам Quinny buzz,но фаворит ми е Bebeconfort
Дори мислех да си продам моята и да си купя тази....

# 10
  • Мнения: 46 510
Фен съм на колички, които са с 4 гуми, невъртящи и с кош, в който ми се ще и аз да легна  Mr. Green

"Pepino" на "Arti"  Grinning

На по-маневрено и лесно за управление чудо не съм попадала  Peace

# 11
  • Мнения: 5 370
Да се присъединя към отбора на Куинитата-моята е стар модел-ФЕШЪН-обаче е желязно танкерче просто!! Писах и в другата тема-обира луфтове, не друса, превзема кал/сняг/лед/бабунки......тротоари, бордюри. Има толкова плътно чувалче, че зимно време не ми се е налагало да вземам одеало-буквално съм го мушвала вътре само с едно якенце.

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Фаворит ми е триото на Чико-но на мен ми е скъпа 1200лева!

# 13
  • Мнения: 962
Nie vse o6te samo razglejadame.No iskame da e sas golemi gumi-vartq6ti se,drajkata da se smenq i v dvete posoki,da e udobna za bebo,da ima udoben ko6 za bagaja,da e leki4ka po vazmojnost i sa6to ako moje ko64eto deto e bebo da se lulee,materiqta da ne propuska voda.Ob6to vzeto tova e.Zasega kiara-beibimax-180lv.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 380
ние сме с триото на Chicco- много съм доволна,не ме е подвела досега  Simple Smile само дето не върви по пясъка...

# 15
  • Мнения: X
Тази която ми е фаворит не се продава в БГ (Red Castle Sport), но харесвам също и някои модели на Bebe Confort.

Мога да кажа обаче коя количка не ми е фаворит, ама изобщо.
Първата ми количка беше Маг Инглънд, ползвах я 6 месеца и се родих като си взех другата количка. Толкова съжалявам за покупката и...и че карах мъжът ми да я мъкне дотук.
Единствения и плюс е че е широка и гази лесно при сняг и големи неравности. Но...иначе е трудно маневрена, тежка , неудобна . Дръжката която се мести е неизползваема в летен вариант (бебето да гледа напред), защото тогава количката става невъзможна за маневриране (вероятно нещо свързано с изместване на центъра на тежестта, просто не е сметнато добре). Колана прикрепващ бебето е подигравка направо - невъзможно е да бъде задържано с него мърдащо 7-8 месечно човече. Колелетата  се откачат лесно и няколко пъти са ми падали сами в ужасно неудобни моменти - например ревящо бебе и натоварена до горе кошница с покупки. Огромна е като габарити и влизането с тази количка в градски транспорт е голямо приключение. Сгъва се трудно и е огромна и в сгънато положение.
Сега се чудя какво да я правя. Не мога да я продам, не я искат, макар че тук има страшно много магазини за бебешки стоки 2-ра ръка и се продава почти всичко . Само като и видят колелата и казват не. вече мисля да я оставя до кофите за боклук, толкова я мразя тая количка.

# 16
# 17
  • Мнения: 2 309
Аз съм маниачка на колички.Смених три модела.Да ти кажа,най-важното е или коша да се върти или дръжката.Да е с големи гуми,защото вози комфортно и меко.Такива модели има Куини и Бебе конфорт.

# 18
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Фен съм на колички, които са с 4 гуми, невъртящи и с кош, в който ми се ще и аз да легна  Mr. Green

"Pepino" на "Arti"  Grinning

На по-маневрено и лесно за управление чудо не съм попадала  Peace



Никол, маневрена количка не е ли такава с въртящи гуми  Thinking
Как взимаш завоите с такава количка, къде и е маневреността в случая ?
Не се заяждам  Naughty, просто си питам  Grinning

# 19
  • Мнения: 5 140
ДониБони не е толкова сложно за управление.
Първата ни беше Маг Ингланд но с 4-ри гуми. Беше си проходима, с голями гуми.
Лятната ни беше с въртящи и докато и свикна бая зор видях.
Всяко нещо има предимства и недостатъци, нали знаеш. Peace

# 20
  • Мнения: 46 510
DoniBoni, тази е с невероятни амортисьори, управлявам я буквално с една ръка  Crazy
Лятото бях на гости при майка ми и една съседка с бебе реши да побута малко моята количка,  на първия бордюр щеше да я обърне, защото натисна както беше свикнала с нейната Маг Ингланд   Joy
За въртящите се предни не съм съгласна, лятната ми е такава и ги застопорявам, иначе си ходи, на където си иска  Crazy

# 21
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Никол, нали я повдигаш за да вземеш завоя, не тежи ли примерно със 7 месечно бебе вътре
Не знам, аз съм 53кг. и не бих могла да бутам такава количка, бая зор ще видя с нея, дори и с новородено бебе вътре  Rolling Eyes, затова предпочитам с въртящи гуми, та да не ми се налага да повдигам на завои.

Но в края на краищата моя съвет към авторката на темата е да прецени дали ще може да се справи с количка с големи /не въртящи/ гуми  Grinning, понеже тези въртящите може да застопори, но не въртящите няма как да накара да се въртят  Grinning

# 22
  • Мнения: 46 510
Никол, нали я повдигаш за да вземеш завоя, не тежи ли примерно със 7 месечно бебе вътре ...

Ами точно за това са амортисьорите, не усещаш въобще усилието, без значение колко тежи бебето Peace

# 23
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Никол, нали я повдигаш за да вземеш завоя, не тежи ли примерно със 7 месечно бебе вътре ...

Ами точно за това са амортисьорите, не усещаш въобще усилието, без значение колко тежи бебето Peace



Ще дойда аз да проверя  Mr. Green, майтапче  Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 36
...ние чакаме бебче юли месец и сега обикаляме да търсим количка.
Искам да ти кажа,че няма такава количка като ПЕПИНО - невероятни амортисьори, невероятно управление, дори на НИКОЛ и досаждам в Кю-то да ми разказва как се справя с този модел..... Grinning Grinning Grinning

Има обаче един проблем, който ме притеснява - повече няма да се внася като модел и свършват бройките, а ние не искаме да бързаме с покупката докато се реди БЕБУНА........и ако свършат ще ми е  много гадно, защото следващия модел на тази фирма струва 366  лв.......

Поздрав от мен.....

Последна редакция: пн, 01 май 2006, 14:59 от al_bulgaria

# 25
  • Мнения: 195
Още един глас за Quinny.

# 26
  • Мнения: 46 510

Ще дойда аз да проверя  Mr. Green, майтапче  Heart Eyes


Идвай  Simple Smile (без майтапче Flutter)

# 27
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367

Ще дойда аз да проверя  Mr. Green, майтапче  Heart Eyes


Идвай  Simple Smile (без майтапче Flutter)


Ако имам път към София ще се възползвам от поканата  Flutter, без преспиване,  не се шашкай  Mr. Green

# 28
  • София
  • Мнения: 98
 И аз давам своя глас за Quinny. Макар, че сега имам и още една - Джордани. Доволона съм и от двете.













# 29
  • Мнения: 2 768
И аз за Quinny!

# 30
  • Мнения: 6 039
2 гласа за Quinny / имам Buzz и Zapp/

# 31
  • Мнения: 5 255
NeoNato Peace


Лека /8кг./, компактна и маневрена  Peace

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 380
jujolinka здравей ! чак сега видях че е твоя темата! скоро значи ще се засичаме по разходките Simple Smile както преди писах аз имам Chicco 3 в 1 , много добри отзиви от форума има за Куини но в Бс аз като купувах имаше само до Краснодар в един детски някакъв стар модел,а и  без зимен кош,не рискувах да поръчам без да съм ги видяла. Иначе ми харесва модела бъз,а също лола на бебе комфорт - сега бих се спряла на една от тези(между другото те така и не се намират в Бс  Rolling Eyes ). Но и моята не ме е подвеждала досега!

# 33
  • Мнения: 878
az si kupih we`e Venecija na Peg Perego ....za neja kakvo shte kajete?

# 34
  • Мнения: 89
Моя позната ползва Венеция на Пег Прего и е супер доволна. И на мене ми харесва.

# 35
# 36
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
ПегПерего, Pramette.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 936
az si kupih we`e Venecija na Peg Perego ....za neja kakvo shte kajete?


От къде я купи? Търсих в Интернет да видя каква е, но не намерих, дай някакъв линк да я видя

# 38
# 39
  • София
  • Мнения: 293
Да се присъединя към отбора на Куинитата-моята е стар модел-ФЕШЪН-обаче е желязно танкерче просто!! Писах и в другата тема-обира луфтове, не друса, превзема кал/сняг/лед/бабунки......тротоари, бордюри. Има толкова плътно чувалче, че зимно време не ми се е налагало да вземам одеало-буквално съм го мушвала вътре само с едно якенце.

 newsm10

Стара "чанта", но лачена  Wink

# 40
  • Мнения: 5 255
Venecija na Peg Perego .... дай някакъв линк да я видя

   Arrow подробно...

# 41
  • Мнения: 5 228
az si kupih we`e Venecija na Peg Perego ....za neja kakvo shte kajete?


Много добър избор. Изобщо количките от тази марка са страхотни.

# 42
  • Мнения: 111
Триколката на Cangaroo! Супер е!

# 43
  • София
  • Мнения: 8 280
аз си харесвам моята, амa явно вече са демоде спряха го от производство Simple Smile - Pick Up
иначе Loola на BebeConfort (7 kg)

# 44
Здравейте,

и аз съм в положение на търсеща количка бъдеща мама, направо съм се замаяла вече от информация!!! Засега само в нета ровя, не съм гледала нищо наживо, но много ми хареса от сайта на Бебе Конфорт дето Констанс го е пуснала модела High Trek, какво ще кажете за нея и има ли магазин в София, където да ги има тези модели, че като гледам сайта не ми става ясно?

И имате ли представа горе-долу за цени на тази марка?

Благодаря

# 45
  • Мнения: 5 255
модела High Trek, какво ще кажете за нея и има ли магазин в София, където да ги има тези модели

Тук ги има, а това е адреса на магазина, където можеш да я видиш на живо.
Успех в избора   bouquet

# 46
  • Мнения: 5 103
Ползваме Куини, бъзз

# 47
  • Мнения: 878
охххх,момичета ,незнам каква количка е най-добрата ,но току що се вруща, от разходка и уж трябаше да е приятна ,а се превурна в ад.Ужасно е - навсякъде дупки и коли по тротоарите ,няма къде да вървиш.Да не говорим че на бебчо му се размъти мозъка от друскане. #Cussing out #2gunfire

# 48
  • Мнения: 878
....хехе сега видях какви глупости съм написала ...ужас ...извинявам се за грешките  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 878
totelly ,izchisti si kutijata ......... Hug

# 50
  • Мнения: 878
продавам си количката....чисто нова е (на 3 разходки само ),ако някой се интересува ,да ми пише на лични ...ще пращам и снимки

# 51
  • Мнения: 113
Засега само в нета ровя, не съм гледала нищо наживо, но много ми хареса от сайта на Бебе Конфорт дето Констанс го е пуснала модела High Trek, какво ще кажете за нея и има ли магазин в София, където да ги има тези модели, че като гледам сайта не ми става ясно?

И имате ли представа горе-долу за цени на тази марка?

Благодаря

Още един глас за Bebe Confort High Trek.  newsm10

totelly, High Trek в "Малечко" е на цена 770 лв. само за количката в т.нар. летен вариант. Чантите са 100-120 лв. (два вида са). Зимният кош е към 400 лв. Вместо зимен кош ползвахме столче за кола Creatis - 300 лв. Зимното чувалче - 120 лв. Дъждобранът беше към 50-на лв. На нас всичко от изброените без зимния кош ни излезе 1350 лв.

# 52
  • Мнения: 109
Здравейте!!Пишете ми ако някой е доволен от Чиполино/ не се сещам за модела/,но все пак цените са от 170-350...все пак !!1200 лева е безбожна цена....;-(

# 53
  • Мнения: 56

Мога да кажа обаче коя количка не ми е фаворит, ама изобщо.
Първата ми количка беше Маг Инглънд, ползвах я 6 месеца и се родих като си взех другата количка. Толкова съжалявам за покупката и...и че карах мъжът ми да я мъкне дотук.
Единствения и плюс е че е широка и гази лесно при сняг и големи неравности. Но...иначе е трудно маневрена, тежка , неудобна . Дръжката която се мести е неизползваема в летен вариант (бебето да гледа напред), защото тогава количката става невъзможна за маневриране (вероятно нещо свързано с изместване на центъра на тежестта, просто не е сметнато добре). Колана прикрепващ бебето е подигравка направо - невъзможно е да бъде задържано с него мърдащо 7-8 месечно човече. Колелетата  се откачат лесно и няколко пъти са ми падали сами в ужасно неудобни моменти - например ревящо бебе и натоварена до горе кошница с покупки. Огромна е като габарити и влизането с тази количка в градски транспорт е голямо приключение. Сгъва се трудно и е огромна и в сгънато положение.


 newsm10

# 54
  • Мнения: 3 457
Чико пикъп-стахотно леко върви,направо тичам след нея Joy

# 55
  • София
  • Мнения: 250
А знаете ли къде в София мога да видя моделите на Пег Перего?

# 56
  • Габрово
  • Мнения: 336
Здравейте!!Пишете ми ако някой е доволен от Чиполино/ не се сещам за модела/,

аз си харесвам моята, амa явно вече са демоде спряха го от производство Simple Smile - Pick Up


Лола на Чиполино е по лиценз на  Чико Pick Up  newsm10

# 57
  • Мнения: 346

Мога да кажа обаче коя количка не ми е фаворит, ама изобщо.
Първата ми количка беше Маг Инглънд, ползвах я 6 месеца и се родих като си взех другата количка. Толкова съжалявам за покупката и...и че карах мъжът ми да я мъкне дотук.
Единствения и плюс е че е широка и гази лесно при сняг и големи неравности. Но...иначе е трудно маневрена, тежка , неудобна . Дръжката която се мести е неизползваема в летен вариант (бебето да гледа напред), защото тогава количката става невъзможна за маневриране (вероятно нещо свързано с изместване на центъра на тежестта, просто не е сметнато добре). Колана прикрепващ бебето е подигравка направо - невъзможно е да бъде задържано с него мърдащо 7-8 месечно човече. Колелетата  се откачат лесно и няколко пъти са ми падали сами в ужасно неудобни моменти - например ревящо бебе и натоварена до горе кошница с покупки. Огромна е като габарити и влизането с тази количка в градски транспорт е голямо приключение. Сгъва се трудно и е огромна и в сгънато положение.


 newsm10
newsm10 newsm10 newsm10
и аз си скубах косата от маг енгланд-а  smile3511

# 58
  • Мнения: 3 457
Да чиполиното е правено по модела на чико ,но е по-тежка с 6 кг. и не е така маневрена smile3521

# 59
  • Габрово
  • Мнения: 336
Да чиполиното е правено по модела на чико ,но е по-тежка с 6 кг. и не е така маневрена smile3521

Абсолютно вярно!  smile3521 Но за разликата в цената тези компромиси си заслужават. Лола - та също е доста маневрена, управлявам я и с една ръка.
Аз съм "За" скъпите колички не само с две ръце, но и с два крака. Но факт е, че много хора търсят добра количка на по-ниска цена както се питаше по-горе  Grinning

# 60
  • Мнения: 3 457
E да ама тя разликата направо не си заслужава-аз съм за коли4ки до 300лв.,смятам 4е това са достатъ4но пари за една коли4ка,та разликата е 50 лв.и съответно предпо4етох чико и не съжалявам Heart Eyes

# 61
  • Мнения: 2 214
аз имам QUINNY Speedi sx-много съм доволна тежи към 9кг. и е доста маневрена.гумите са големи,помпащи се изобщо не друса на беба,а също така и не скърца въпреки че всеки ден качвам и слизам 10-те стъпала на входа на блока,а когато не работи асансьора стигам сама и до третия етаж,заедно с бебчо в нея.струва си парите за всеки който може да си я позволи  Peace

И аз съм на същото мнение ако имам второ никога нищо не бих си потърсила.
Имам много приятелки с други колички и знам как се мъчат.
Това е моята много съм доволна newsm10
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=678337

# 62
  • Мнения: 334

Това е моята количка на Чиполино.

Последна редакция: пт, 19 май 2006, 00:54 от мари ан

# 63
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Cam.
От скъпия ценови клас са, но нямат равни.
Ето два примерни модела, и двата чудесни.

Горната снимка-линк погледни  Grinning Отлична количка.


Моята беше такава. Зимен и летен кош, 2 сенника, чанта, разкошни амортисьори (за оф-роуд, както казва мъжът ми), влиза във всякакви релси на подлези (което не е за подценяване), изобщо - без колебание гласувам за нея. Цената е ок. 600-800 лв.

Лятната ми също беше САМ - Прити. Просто чудесни колички са.

Общи условия

Активация на акаунт