Има ли нехранително АМ?

  • 4 475
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте мами! Виктор е почти на два месеца - още седмица и ще ги направи . Храня го главно с АМ на Фризолак ( доволна съм- няма запек) , не изключвам и кърмата от менюто- изцеждам но е малко и смесвам доза между 110-120мл на хранене. След като доволно хапне, най-много след два часа почва да плаче, да смуче жадна ту пръсти, ту биба. Давам му вода, чайче Вики пие малко жадно плюе биберона и пак плач и смучене на пръсти. Понякога по време на хранене заспива та го будя и така докато си хапне всичко. Коликите при нас са много леки не мисля че е от тях. Та въпроса ми е нормално ли е да огладнява час и половина, два след хранене, като навсякъде пише че АМ се усвоява за три часа? Възможно ли е Фризолак 1 да не задоволява хранителните нужди на Виктор? Трябва ли да го сменя за да опитам? Или просто дозата не му стига, въпреки че заспива по време на хранене? Ще съм ви благодарна да споделите вашия опит Hug

# 1
  • Мнения: 11 234
Дали храната му стига се разбира по това колко наддава.

Поведенито, което описвате не е задължително да се дължи на глад. Понякога е дискомфорт след хранене, темперамент, неспособност да изрази емоции и целания.

А бе мъж - все врещи за пиене и женско внимание Mr. Green

# 2
  • Мнения: 11 552
На три часа ли хапва? А дозата за двумесечно не беше ли по- малка?

# 3
  • Мнения: 8
На килограми наддава добре, пълни памперсите Blush На кутията Фризолак пише 2-3 месеца: 150мл вода, 5бр мерителни лъжички,170мл общо количество, 5 хранения. Старая се да му давам в 6,9,12,15,18,21,00 часа, т е 7 хранения по 110-120мл, защото след седмица ще направи два месеца, а за тази възраст пише: 4-8 седмица, 120мл вода,4лъжички,130мл общо количество , 5-6 хранения.

# 4
  • Мнения: 11 552
Хм, не яде през нощта ли? Аз затова попитах, защото доколкото си спомням доста време давах на сина ми по 120 мл. през 3 часа- 8 хранения.
А ако ревеше между храненията вместо вода /той не пиеше/ давах една лъжичка АМ, разредена със 100 мл. вода. Според мен е гладничко мъничето.

# 5
  • Мнения: 46 403
Махни всички часовници и се води по детето. Т.е. като видиш признаци за глад - дай мляко. Наблюдавай друг бозайник как храни малките си, природата го е измислила, не се гледа час.
Ако продължава да показва, че нещо не е наред, тогава търси други причини. Но според мен просто минава през различните фази на растеж, при които интервалите м/у храненията са различни.

# 6
  • Мнения: 8
Махни всички часовници и се води по детето. Т.е. като видиш признаци за глад - дай мляко. Наблюдавай друг бозайник как храни малките си, природата го е измислила, не се гледа час.
Ако продължава да показва, че нещо не е наред, тогава търси други причини. Но според мен просто минава през различните фази на растеж, при които интервалите м/у храненията са различни.


До 40 дена така го храних, но повръщаше и педиатърката каза че му трябва време-три часа между всяко хранене и шест часа през ноща.

# 7
  • Мнения: 11 552
За през нощта не съм съгласна, ама щом така са ти казали.
Човечето е права. Peace

# 8
  • Мнения: 46 403
Как повръщаше? На фонтан или просто връщаше малко мляко?
Ако е имало здравословен проблем повръщането щеше да се запази.

Опитай, нищо не губиш, така е при децата - проба-грешка, докато видиш за твоето конкретно кое е решението Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 700
Моя син беше така с Фризолака.Имах чувството,че не го наяждаше.Не можеше и килограм да качи.Смених ам и се оправи.Пробвай да  смениш с друго мляко.

# 10
  • Лондон
  • Мнения: 839
Здравей Pepi,при моето момче ситуацията е абсолютно същата.Храня моето почти двумесрчно бебе на 2 часа-2 часа и половина,откакто се е родил.Прави пауза от 5 часа през нощта.Ако не му дам на 2 часа започва смучене на пръсти и плач-сигурен знак,че е гладен.След като му дам АМ ,се успокоява.Аз го отдавам на това,че някои бебенца са по-лакоми,както и при възрастните-хората не са под калъп Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 30 079
Зачетох се в темата, защото скоро ми предстои захранване. Нямала съм никога изобилие от кърма, но се мъча да удържа положението.
Загледах се и в различните марки АМ, за да сверя часовника си. Съставът им горе-долу е един и същ, но някои ст-ти на 100мл готова храна са доста различни.
Въпросът е, че не съм много наясно, доколко това оказва влияние на хранителните ст-ти на млякото.

Няма да споменавам марки, но съм избрала 2 млека от висок ценови клас и едно от среден ценови клас.

Белтъци
1,25-> 1,5-> 1,4

захари:
7,2-> 6.0-> 5,4

В12:
0,15 -> 0,23->0,22

Натрий:
0,02-> 25,3->23,8

и т.н.

Има незначителни разлики, но има и доста големи.

Общи условия

Активация на акаунт