5 г.с. и докторката не можа да потвърди бременност на 100% рано ли е?

  • 7 220
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте момичета. Моят случей е следния. Последна менструация на 22.12.16 , закъснението е 14 дни. На 26.01 имам два положителни теста (макар и с леко бледички чертички) .ДНес беше първият ми АГ преглед.Гледаха ме първо на коремен ехограф- нищо. С вагиналния лекарката не можа да потвърди бременност на 100%. Показа ми на ехографията, се вижда съвсем мъничко кръгче и ми назначи повторен преглед след 10 дни. Изписа ми Дуфастон . Според калкулацията съм в 5г.с и 6 дни... Възможно ли е да е рано да се види сакчето? много съм отчаяна.. Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 8 041
Кръвният резултат какво показа? Каква е стойността на чхг-то?

# 2
  • Мнения: 10
Не са ми назначавали кръвен тест . Но съм с абсолютно точен цикъл.. и това закъснениее... и тези тестове при положение че не приемам хормонални препарати.. всичко адски ме обърква

# 3
  • Мнения: 89
Аз бих си направила кръвен тест.   Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 8 041
Да, това е най-сигурния начин. Иди в някоя лаборатория и си направи изследването. Струва около 15 лева.

# 5
  • Мнения: X
От отчаяние няа смисъл, посети лекар след 2 седмици поне, тогава ще се види със сигурност, дори можете да чуете пулс, Дуфастона е прогестеронов препарат и се изписва за даръжнае, пий си го и отиди на прегелд поне след 2 седмици, мисля че е още доста рано, всичко ще е наред, отчаянието не върши работа  Peace

# 6
  • Мнения: 10 121
Рано е, да, възможно е и да не се види.
След 7-8 седмици за да си сигурна какво се случва..
Дуфастон няма никакъв смисъл към момента... да се тъпчиш излишно с хормони...
Много доктори се презастраховат ей така за всеки случай  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 10
Благодаря ви за вниманието. Почетох доста и се поуспокоих малко... след 10 дни ще стане ясно има ли бебо или ще трябва да се поработи още за него  Blush за сега съм оптимистично настроена все пак.. доста мами споделят ,че при тях също малко по късничко се е видяло сакчето! Simple Smile целувки и хубав ден  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 3 014
Според мен върви на друг лекар.На мен в 4г.с. и 3 дни ми казаха, че има сакче.
Дуфастонът е излишен, той е за задържане, и са го дали за презастраховане.

# 9
  • Мнения: 1 492
Може да е рано ако е по-късна овулация или техниката не е много добра.
Или кръвен тест ако не ти се чака или в някой добър център с добра техника.

# 10
  • София
  • Мнения: 22 852
Бих те посъветвала освен кръвният тест да отидеш при друг лекар. Самият факт, че е почнала първо да те преглежда с коремен ехограф ме кара да нямам много доверие в този лекар.

# 11
  • Мнения: 2 560
Някои лекари потвърждават бременност едва при наличието на сърдечен ритъм на ембриона, защото наличието на плоден сак не означава задължително, че в него ще се развие ембрион и този ембрион ще оцелее. В пета седмица все още не може да се установи сърдечен ритъм, защото е много рано.

Пожелавам ти успех, но трябва да потърпиш още някоя друга седмица за да чуеш сърчицето Hug Peace Praynig

# 12
  • Мнения: X
Моето го видяха с най-обикновената древна техника в поликлиниката още при по-малко от седмица закъснение на цикъла. Пих Дуфастон, защото имах зацапване, а толкова рано май още не е сигурно, че ще се задържи.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 609
Пусни кръвен тест и повтори след 48 часа - ако ЧХГ се удвоява, значи всичко е наред (пожелавам ти го).

Можеш да отидеш и при друг лекар, и мен ме съмнява този преглед през корема за установяване на толкова ранна бременност.

При мен на тези седмици се видя плоден сак, но не се виждаше нищо вътре. 1 седмица по-късно се видя и ембриончето. Само да кажа, че аз съм с къс цикъл и ранна овулация - доказано на 11 ден в цикъла, в който забременях. При по-дълъг цикъл и по-късна овулация може и по-късно да се види.

# 14
  • Мнения: 11 234
Пусни кръвен тест и повтори след 48 часа - ако ЧХГ се удвоява, значи всичко е наред (пожелавам ти го).


 Peace Два кръвни теста през ден и ще знаеш има ли бременност и добре ли се развива.

Общи условия

Активация на акаунт