Кюретаж и забременяване след това - тема 71

  • 37 865
  • 739
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 7 411
Тонс, ако не кървиш, още нищо не е загубено.
Написала съм ти тук кое кога се прави.
 Hug
Изследвания за тромбофилия (генетични) както и имунологични, можеш да направиш по всяко време. Може би е добре след 1—2 цикъла да пуснеш всички женски хормони (на 3 ден от цикъла) както и TSH, TAT MAT - на чист ден. Прогестерон се мери 7 дни след доказана овулация (фоликуметрия или мерене на базална Т).
Гледали ли са те да нямаш полипи, маточни деформации или подобни?
Виж тук https://www.bellybelly.com.au/pregnancy/chemical-pregnancy-sympt … emical-pregnancy/
Според мен е добре да отидеш на репродуктивен специалист, да му разкажеш какво се случва и той да прецени какви изследвания да направиш.
Не се отказвай - всички проблеми са решими, само трябва да ги хванеш какви са  Hug

# 736
  • Мнения: 1 019
В понеделник ще пусна още едно ЧХГ, но щом не расте не знам има ли въобще надежда.

# 737
  • Мнения: 743
Никакви опити преди установяване и коригиране на причината, повторенията на случката, носят повишен процент за следващо повторение и се навлиза в омагьосан кръг.
Дезинтерия, не е вярно, тромбофилията може да запуши финните съдове към бебето и в най-ранна седмица. При мен в 5 седмица и 5 дена запуши и последните.
+1
Ембрионът може да загине още в 5 гс поради проблем с тромбофилия. Затова се назначава терапия с нискомолекулярен хепарин или аспирин  след О или трансфер.

# 738
  • Мнения: 1 633
Или моят доктор ме беше инструктирал да почна тестовете на 8-9 ден след овулация (спонтанно забременяване). На 8-мия ден чертичка нямаше, на 9-тия ден се появи много светла и веднага отидох в лабораторията да пуска прогестерон, ЧХГ и ТСХ. Още на същия ден започнах прогестерон (въпреки че беше към горна граница), бих си първата хепаринова инжекция и изпих първото си хапче Л-тироксин (от нормални нива 1.9 само ден-два след имплантация - тъй като ЧХГ-то беше 24, беше скочило на 6 и нещо). Та дори да сте открили причината за неуспеха, много е важна много бързото започване на терапията. Например, при ТСХ над 10, организмът започва да отхвърля плода и вероятността с такива стойности да не направиш спонтанен аборт май не е много голяма, а дават, че започне ли да скача ТСХ-то се удвоява за 24-48 часа, демек близко бях до 10-тката и ако бях започнала с тестовете за бременност по-късно, вероятно нямаше да имам успешна бременност.
Много ви стискам палци, момичета!

# 739
  • София
  • Мнения: 7 411
Момичета, заповядайте в новата тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=970650

Общи условия

Активация на акаунт