Нашите кухни - 67

  • 108 743
  • 759
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 82
borka01 , благодаря. Не предполагах, че има чак такива лиготии  Grinning

Ето така го правим ние с двата чучура....



филтърът е под мивката и готово...

# 16
  • Мнения: 88
Искам да попитам горните шкафове на тази кухня с клапващ механизъм ли са?Ако е така,когато се отварят и вратичката се сгъва и отива нагоре не опира ли в тавана.Аз също смятам горните ми шкафове да са до тавана и се интересувам има ли някакъв стандарт на какво разстояние да са шкафовете от тавана,когато се слага клапващ механизъм на"Блум" например.

# 17
  • Раковски
  • Мнения: 2 166
Ако са с клапващ механизъм и шкафа е до тавана то вратите ще се спират в него а с други механизъм даже няма да се отварят, единствено ще се отварят с авентос хк без проблем, но нещата са различи. Мисля, че едни 25 см празно до тавана ще решат задачата ако има клапващ механизъм.

# 18
  • Мнения: 2 640
Magikos, може ли да споделиш по вече за пречиствателната система за вода? Каква е вашата?

# 19
  • Мнения: 447
Искам да попитам горните шкафове на тази кухня с клапващ механизъм ли са?Ако е така,когато се отварят и вратичката се сгъва и отива нагоре не опира ли в тавана.Аз също смятам горните ми шкафове да са до тавана и се интересувам има ли някакъв стандарт на какво разстояние да са шкафовете от тавана,когато се слага клапващ механизъм на"Блум" например.
Ето формулата за пресмятане
https://postimg.org/image/qoho3v3u3/
Ето монтажните схеми
http://www.blum.com/bg/bg/01/10/10/index.php

Последна редакция: пн, 06 фев 2017, 07:35 от 4efits

# 20
  • София
  • Мнения: 82
Механизмите са Блум и се слагат ограничители на ъгъла на отваряне, за да не се удрят в тавана. Ако шкафовете са до тавана пак може да се напраави с тия механизми, но за мен е грозно с такива шкафове. Затваря помещението и ги пълниш с всякакви боклуци които никога не ползваш после. Слага се една бленда 5-10см над горния ред на нивото на вратите и стават нещата.

За пречиствателната станция е най-обикновена комбинация от филтри понеже водата в София е хубава, но има твърди частици и стара водопроводна мрежа. Монтирал съм такива на доста кухни, които съм правил особено на старите блокове и къщи със стари водопроводи

# 21
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 328
Силно се надявам в тази тема да мога да се похваля с монтирана кухня! Готова е за монтаж от края на ноември, но нямаме достъп до апартамента все още Sad

И един въпрос имам: как се захващат вградените диспенсъри за сапун? Контейнерът се държи само от горната част ли или има и друго?

# 22
  • Раковски
  • Мнения: 2 166
Пробива се отвор на мивката и се захваща там.

# 23
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 328
Да, де, имам предвид само на винта ли се държи контейнерът и си виси под плота?

# 24
  • Раковски
  • Мнения: 2 166
Само на винта и се зарежда със препарат отгоре, не се сваля контейнера.

# 25
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 328
Много благодаря, shadowman Simple Smile

# 26
  • Мнения: 6 256
Нашият дозатор е на Тека и се сваля тубичката за да се зареди/напълни  Peace .

# 27
  • Варна
  • Мнения: 6 849
Мнее, и моя е на Тека и се пълни от горе.
Този













# 28
  • Мнения: 6 256
Грешката е моя,сега проверих,и отгоре става  Embarassed .При монтажа имахме проблем,контейнерчето не се събираше в предвиденото разстояние между мивката и шкафа,та се наложи мъжът ми да му прави стойка  Crazy .И понеже шишенцето имаше винт мислехме че само отдолу става пълненето  Peace .

# 29
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 328
Добре де, като се отвие горната част, за да се напълни, контейнерчето не пада ли? Какво го държи?

Общи условия

Активация на акаунт