Нашите кухни - 67

  • 108 745
  • 759
  •   2
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 341
В представите си виждах кухня, голям диван разтегателен с висока маса, телевизор.
Ето една много аматьорска скица  Embarassedhttp://prikachi.com/images.php?images/690/9041690w.jpg
Има комин до вратата.
,

Последна редакция: вт, 14 фев 2017, 22:07 от Шефът Антонио

# 196
  • Мнения: 1 403
Да си прехвърля питането и тук Simple Smile
Не мога да избера подходяща настилка за дневна с кухня. Стаята е почти квадратна, 24.5 кв.м.
Подходящо ли е изцяло ламинат (какъв)? Трябва ли много пазене от мокрене?
Предвид, че стаята е почти квадратна, не ми изглежда удобно да има 2 настилки - с теракота в кухнята..
В същото време само теракота ми е грозно (освен и студено), но пък видях такъв тип
http://dekoraty.com/index.php?go=view_product&ID=1219&category=T
теракота - имитация на дърво. Добре ли стои, не съм виждала на живо такава стая?
Та това е моето чудене - дали така,  само ламинат или нещо комбинирано...
Благодаря за мненията

# 197
  • Мнения: 6 268
Да си прехвърля питането и тук Simple Smile
Не мога да избера подходяща настилка за дневна с кухня. Стаята е почти квадратна, 24.5 кв.м.
Подходящо ли е изцяло ламинат (какъв)? Трябва ли много пазене от мокрене?
Предвид, че стаята е почти квадратна, не ми изглежда удобно да има 2 настилки - с теракота в кухнята..
В същото време само теракота ми е грозно (освен и студено), но пък видях такъв тип
http://dekoraty.com/index.php?go=view_product&ID=1219&category=T
теракота - имитация на дърво. Добре ли стои, не съм виждала на живо такава стая?
Та това е моето чудене - дали така,  само ламинат или нещо комбинирано...
Благодаря за мненията

Теракот имитация на дърво за мен е грозно. Размерът също не ми харесва и не имитира истинско редено дърво. Теракотът е крехък. По-добре е гранитогрес имитация на дърво. Ако се изпусне нещо твърдо шансовете да не се счупи или отлюспи парченце е доста по-голям, а иначе отдолу ще блесне червената основа. Има един немски ламинат, който се предлага в Килимия. С отлични показатели при намокряне и, минимално раздуване при киснене 24 часа във вода. Бих ви посъветвала да видите него. Малко хора го знаят, а е уникален.

Последна редакция: ср, 15 фев 2017, 17:51 от drago_2008

# 198
  • София
  • Мнения: 1 641
А дюшемето след омасляване, как ще се държи при намокряне?

# 199
  • Раковски
  • Мнения: 2 166
А дюшемето след омасляване, как ще се държи при намокряне?

Дюшемето след циклене и лакиране е добре един месец и после се започва с дупките и надраскванията по него.

# 200
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
А дюшемето след омасляване, как ще се държи при намокряне?

Дюшемето след циклене и лакиране е добре един месец и после се започва с дупките и надраскванията по него.

Много зависи от използвания лак, от начина на нанасяне, както и от употребата.  Peace

Отзиви за омаслен паркет ще мога да дам поне след около месец, защото не живеем в апартамента все още. Интересно ми е какво ще се случи с котка и двегодишно момиче, което има енергия като за поне 2 деца.  Mr. Green

# 201
  • София
  • Мнения: 2 437
Здравейте,
искам да ви попитам какво ви е мнението за тези два аспиратора - единият е на Eurolux, другият е Тека. Много ме съблазнява цената, защото ми предстои обзавеждане на цял апартамент и цената е доста добра, а май и не са много шумни. Изчислих, че ща са ми необходимо 630 куб. м., а тези двата са мощни.
 
1. Eurolux http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=22&pid=1279

2. Тека https://electron.bg/teka-gft-800-e3108in-p-154379.html

Малко ме притеснява, качествени ли са абсорбаторите за пълно вграждане, тъй като не покриват изцяло плота, а и фурната ще е в колона. За предпочитане ли са телескопичните пред тези за пълно вграждане. Не искам да мирише, така че ако считате, че тези двата не са качествени предложете ми друг моля - склонна съм и на повече пари ако е необходимо. Все някак ще ги преглътна  Laughing
 

# 202
  • космополитно
  • Мнения: 941
Привет! Моля Ви, да ме ориентирате как върви средната цена за изготвяне на проект за кухня във вариант скица/чертеж с  външни размери+ скица/чертеж с вътрешно разпределение (размери междурафтия)!? БЕЗ 3Dпроект!
Предварително  ви Благодаря за отговорите!

# 203
  • Мнения: 40 338
Да си прехвърля питането и тук Simple Smile
Не мога да избера подходяща настилка за дневна с кухня. Стаята е почти квадратна, 24.5 кв.м.
Подходящо ли е изцяло ламинат (какъв)? Трябва ли много пазене от мокрене?
Предвид, че стаята е почти квадратна, не ми изглежда удобно да има 2 настилки - с теракота в кухнята..
В същото време само теракота ми е грозно (освен и студено), но пък видях такъв тип
http://dekoraty.com/index.php?go=view_product&ID=1219&category=T
теракота - имитация на дърво. Добре ли стои, не съм виждала на живо такава стая?
Та това е моето чудене - дали така,  само ламинат или нещо комбинирано...
Благодаря за мненията


Теракот според мен става само за бани, но за кухня никога. Намери си гранитогрес, има много с "дървесен вид".

# 204
  • Раковски
  • Мнения: 2 166
А дюшемето след омасляване, как ще се държи при намокряне?

Дюшемето след циклене и лакиране е добре един месец и после се започва с дупките и надраскванията по него.

Много зависи от използвания лак, от начина на нанасяне, както и от употребата.  Peace

Отзиви за омаслен паркет ще мога да дам поне след около месец, защото не живеем в апартамента все още. Интересно ми е какво ще се случи с котка и двегодишно момиче, което има енергия като за поне 2 деца.  Mr. Green

Под дюшеме разбирам под от иглолистен материал, които е много мек и се влияе много от температурата. Когато е циклен и лакиран изглежда много добре, но лесно се наранява от падащ предмет или от местене на мебели, няма лак който да спаси това. Лятото ако е много топло се отварят фугите, зимата се позатваря. Смятам, че ако е омаслено пак ще е същото.

# 205
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Сега разбирам защо сме на различни мнения.  Peace

# 206
  • Раковски
  • Мнения: 2 166
Привет! Моля Ви, да ме ориентирате как върви средната цена за изготвяне на проект за кухня във вариант скица/чертеж с  външни размери+ скица/чертеж с вътрешно разпределение (размери междурафтия)!? БЕЗ 3Dпроект!
Предварително  ви Благодаря за отговорите!

Давай размери и ще почерпиш на някоя чужда сватба.

# 207
  • София
  • Мнения: 2 437
Да си прехвърля питането и тук Simple Smile
Не мога да избера подходяща настилка за дневна с кухня. Стаята е почти квадратна, 24.5 кв.м.
Подходящо ли е изцяло ламинат (какъв)? Трябва ли много пазене от мокрене?
Предвид, че стаята е почти квадратна, не ми изглежда удобно да има 2 настилки .....


Теракот според мен става само за бани, но за кухня никога. Намери си гранитогрес, има много с "дървесен вид".

Нашето помещение е същите размери и е квадратно. На мен също ми се стори, че ще е грозно с две настилки и сложихме само ламинат. Времето ще покаже дали не сме сбъркали.

# 208
  • Мнения: 447
А дюшемето след омасляване, как ще се държи при намокряне?

Дюшемето след циклене и лакиране е добре един месец и после се започва с дупките и надраскванията по него.

Много зависи от използвания лак, от начина на нанасяне, както и от употребата.  Peace

Отзиви за омаслен паркет ще мога да дам поне след около месец, защото не живеем в апартамента все още. Интересно ми е какво ще се случи с котка и двегодишно момиче, което има енергия като за поне 2 деца.  Mr. Green

Под дюшеме разбирам под от иглолистен материал, които е много мек и се влияе много от температурата. Когато е циклен и лакиран изглежда много добре, но лесно се наранява от падащ предмет или от местене на мебели, няма лак който да спаси това. Лятото ако е много топло се отварят фугите, зимата се позатваря. Смятам, че ако е омаслено пак ще е същото.

Леле изтрепаха шараните

# 209
  • Мнения: 15
При нас стаята е 36м2 но въпреки това някакси на плановете всем и се струва че като се оформи кухненската част и след нея кухненската маса и пространстовото за диван или каквото там се слага ще доиде много малко. Затова и отидах на варианта с острова вместо П-образната кухня

Общи условия

Активация на акаунт