Име за момиче - кое ви допада?

  • 4 284
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Рая  Peace

# 16
  • Мнения: 46 510
Категорично Рая  Peace

# 17
  • Мнения: 2 069
Нито едно.

# 18
  • Мнения: 11 994
Амира ми харесва най-много. Но ако нямате турско-арабска връзка в Бг явно няма да се приеме добре. Какво ще кажеш за Мира?

# 19
  • Мнения: 3 534
Вместо Мариам - Мириам. Другите две не ми харесват

# 20
  • София
  • Мнения: 7 990
Принципно нито едно от трите, но ако трябва да избера, то ще е Рая.

# 21
# 22
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Амира!
Без значение каква връзка имате.
Опита ми показва, че колкото и да е "странно" едно име при първо чуване, след няколко повторения се приема.

Амира е звучно и красиво.

Мириам ще води до въпроси "а или я?",
А очарованието на Рая за мен се загуби в последните години.

# 23
  • Мнения: 3 480
Внимавайте как ще се върже с фамилията и бащиното. На мен ми харесва Амира, но наистина не е Европейско и детето Ви ще бъде възприемано така ако примерно един ден отиде в чужбина.
Имам приятели които кръстиха децата си с необичайни имена. Всички свикват наистина, но винаги остава чуденката в главата като "защо са го кръстили така?" Такива са Дейвид, Патрик, Изабел, Никол. Избора на типично небългарско име говори и за скрито чуждопоклоничество.
Дъщерята на моя приятелка е с подобно име и винаги я питат в България ли е родена, защото името и сочи към Близкия Изток. Тя лично много се дразни.

В чужбина, където живея горе долу може да се разбере и расовата принадлежност според името.

Но всеки е свободен да избере каквото име иска.

# 24
# 25
  • Мнения: 6 992
и Амира, и Мариам ми харесват много повече от Рая, въпреки чужбинското звучене.
Ако се съчетават добре с фамилията, няма проблеми Simple Smile

# 26
  • Мнения: 4 008
Ако се съчетават добре с фамилията, няма проблеми Simple Smile
Може ли пример на добре съчетана българска фамилия (и бащино име) с името Мариам? Мариам Иванова Петкова? Мариам Даниелова Груйова? Мариам Стоянова Денкова? Или да си представим, че бащата е някой Марио или Стивън? Мариам Мариова или Мариам Стивън?

# 27
  • Мнения: 3 480
Там е работата. Мириам не се съчетава добре. Както и останалите. Звучат нелепо.

Рая Стоянова Денкова звучи много по-добре от Мириам Стоян Денкова. Нали така записват децата в България. 

Или Иса-Белла Димитрова Кючукова. Патрик Йорданов Божидаров. Памела Петкова Хаджигенова.
Леонсио Груев Стоичков.

Познавам дете което е кръстено от родителите си Велимара (комбинация от баба Вили и Мара) и я е срам да си каже името.

В класа на дъщеря ми имаше черно детенце с първо име Ейнджъл. Детето било обект на подигравки заради  това, че било най-проблемното в класа.

Мислете добре.  Hug

# 28
  • Мнения: 8
Мерси много за мненията на всички!
Фамилията на бащата не е българска, така че това донякъде може би отговаря на въпросите ви. Иначе и на мен най-много ми допадат Амира и Мариам, но не съм сигурна как ще се приемат.  ooooh!

# 29
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Ако бащата е арабин ще се приемат нормално.

Общи условия

Активация на акаунт