Електронна цигара - алтернатива на тютюнопушенето тема 7

  • 65 986
  • 754
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: leet
Леле айде пък и рязане под 45г. Хихи е това ми идва в повече JoyМомичета за колко време идват нещата от фаста,аз гледах на обявите им за срок ,но не видях.В смисъл то ясно,че когато дойдат,но какъв срок дават жълтурите.

# 76
  • Мнения: 18 542
При поръчката ти дава опции за доставка и на всяка пише срок.

# 77
  • Мнения: leet
Мерси Миоки,че те там сроковете не са големи,като в али тогава newsm78И какво правим,ако стоката я няма в срок,сори че спамя,но не съм наясно ,нито с пейпал,нито с сайта.Пазарувам си от али и там плащания,диспути и тн,са ми ясни,но това е опита ми с чужди сайтове.Поръчах преди около месец от фаста разни дребни неща,намотки,калъфчета ,дрипки и тн.за проба и ги чакам.

# 78
  • Мнения: 18 542
Ем те сроковете са ориентировъчни, особено за Българиял Понякога се замотават с месец и повече. Ако не си получила нищо повече от месец, пиши им.

# 79
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
И аз преди малко си поръчах от Китай клонче на Goon 24 mm RDA ( в комплектчето си има и пробито пинче за Скуонк и съм много щастлива, че го има, защото при оригинала липсва и ако реша някой ден да си взема скуонк ще си имам и рда за него ). А на всичкото отгоре ми излезе само 12,77 лева с доставката.  Mr. Green

# 80
  • Мнения: 62
Здравейте.Преди малко написах един дъъългичък пост,в който обяснявам за пътя ми от спирането на обикновените цигари,до решението ми за електронна и т.н. Но компютърът ми май реши,че постът е прекалено скучен и дълъг и  заби. Та,цялата ми история се изтри и се налага да пиша от тел.Grinning Ще бъда максимално кратка. Мисля да си купя ел.цигара,но четох различни мнения относно вредите и ползите. Вие като по-опитни,бихте ли споделили дали според вас ел.цигарите са по-вредни или не от обикновените? Защото изчетох всякакви мнения- от това,че течностите били вредни или по-скоро съставките им,до това,че на всеки 2-3 месеца батерията трябва да се сменя,защото започвала да отделя разни отровни вещества.Не знам на кое да вярвам и ще се радвам някой по-компетентен да ми обясни за какво иде реч и дали си струва да се присъединя към "изпарителите". Благодаря предварително Simple Smile

Последна редакция: пн, 13 фев 2017, 03:35 от diabora

# 81
  • Варна
  • Мнения: 7 690
 Здравей diabora, първо ще ти задам въпроса пушиш ли? Ако отговорът е не просто не ти трябва ел.цигара. Това,не е някакво хоби,а средство помагащо ни да НЕ пушим.
 За ползите и вредите от ел.цигарите е говорено и спекулирано адски много. Смея да твърдя,че съм чела много глупости и повечето от тях са некомпетентни инсинуации на тютюневото лоби,което няма полза ние да се откачим от смръдливките,защото това му носи загуби. Спираме да даваме всеки ден по 5-10 евра за цигари на ден,което генерира огромни загуби на тютюневата промишленост.
 Дали са вредни ел.цигарите? Първо те са порок и като всеки порок са вредни,но в пъти по-малко от смръдливките. В моите течности аз знам точно какво има,а именно глицерин и пропилен с фармакопейна чистота и никотин. Няма ги останалите над 4000 отрови съдържащи се в обикновените цигари.
 Батерията не отделя нищо,което ти да поглъщаш. Все едно да твърди някой,че батерията на телефона му го трови  Laughing. Ел цигарата е устройство.
  Пак ще повторя....ако си пушач ДА вземи си ел.цигара и зарежи смръдливките,но ако не си просто не ти трябва още един порок  bouquet.
 

# 82
  • Мнения: 62
Здравей diabora, първо ще ти задам въпроса пушиш ли? Ако отговорът е не просто не ти трябва ел.цигара. Това,не е някакво хоби,а средство помагащо ни да НЕ пушим.
 За ползите и вредите от ел.цигарите е говорено и спекулирано адски много. Смея да твърдя,че съм чела много глупости и повечето от тях са некомпетентни инсинуации на тютюневото лоби,което няма полза ние да се откачим от смръдливките,защото това му носи загуби. Спираме да даваме всеки ден по 5-10 евра за цигари на ден,което генерира огромни загуби на тютюневата промишленост.
 Дали са вредни ел.цигарите? Първо те са порок и като всеки порок са вредни,но в пъти по-малко от смръдливките. В моите течности аз знам точно какво има,а именно глицерин и пропилен с фармакопейна чистота и никотин. Няма ги останалите над 4000 отрови съдържащи се в обикновените цигари.
 Батерията не отделя нищо,което ти да поглъщаш. Все едно да твърди някой,че батерията на телефона му го трови  Laughing. Ел цигарата е устройство.
  Пак ще повторя....ако си пушач ДА вземи си ел.цигара и зарежи смръдливките,но ако не си просто не ти трябва още един порок  bouquet.
 
 

Благодаря ти много за отговора. За жалост съм пушач,доста малка ги пропуших от глупост.Но започнах да усещам негативите с пълна сила и реших да ги откажа. Но желанието си остана. Иска ми се да си купя електронна,поне малко от малко да не ме човърка,че никога повече няма да пипна цигара. Ти от колко време пушиш твоята и как се чувстваш? Усетила ли си някаква кашлица,замайване и т.н последствия,които ги има при тютюнките? Simple Smile

# 83
  • Варна
  • Мнения: 7 690
 Аз съм с електричка от 4 + години. С точност 17.08.2012г.  Laughing. Много хора ме питат защо не откажа и нея.....защо ли,просто обичам да пуша и това си е  Laughing Laughing Laughing.
 Кашлицата я има в началото когато преминаваш от аналожки на електричка. Реално и буквално е същото все едно отказваш цигарите без помощни средства. Организмът започва да чисти отровите натрупвани с години. Тегаво е и неприятно,но отминава за десетина дни. Замайване имах първите дни. Буквално ходех като напушена калинка  Laughing просто защото препушвах. Твърдо и категорично бях решила,че повече няма да пуша и електричката я карах като биберон.
 Естествено и това отмина. После идват хубавите неща. Вече не миришеш на мангал,пръстите на ръцете ти и маникюра не са жълти. Възстановява се обонянието и вкусът години наред тровени от тютюна.
  Като цяло се чувствам преродена и свободна. Свободна от един гнусен порок.
 

# 84
  • Мнения: leet
Здравей diabora ,Принцесата те е въвела чудесно.Аз лично не съм наясно колко е вредна електронната,но откакто не пуша се чуствам чудесно.Не кашлям още  от самото начало,забравих за гадния дъх,не се задъхвам от две стълби,не мириша на пепелник,спестявам добра сума месечно,и си пуша където си пойскам без да трвя никой и мога и още да редя.Ако трябва да бъда,честна освен главоболие първите дни,което не е безпричинно(постоянно дърпане на течност с 24никотин)друго нищо не съм усетила.И съвет от мен,не си налагай ,че повече никога няма да пипнеш цигара,мисълта за никога е много коварна.Аз в началото си препалвах аналожки,бих си препалила и сега ако ми се допуши,но вече са ми толкова гадни,и не откривам познатия и търсен вкус,че да си призная нямам никакво желание за тях.Последния път,като запалих ми се догади и зави свят.Така,че не го мисли много,ми скачай при нас,убедена съм,че само позитиви ще имаш от решението си.Колкото до вреда от отделяно нещо от батерията,абсурд та ти не я пушиш нея,абе това пък как са го измислили.

Последна редакция: пн, 13 фев 2017, 15:40 от renji

# 85
  • Мнения: 62
Определено ме навихте и още утре се присъединявам към вас. А това за батерията ме изуми и мен,звучи абсурдно наистина.Grinning Благодаря ви много момичета,ще се засичаме занапред в темата Simple Smile

# 86
  • Варна
  • Мнения: 7 690
 Силно те съветвам да НЕ влизаш в първия изпречил ти се магазин и да НЕ купуваш нещото предложено от супер компетентна продавачка пушеща смръдливки  Laughing. 99% от разочарованията идват от калпаво устройство купено точно от такъв магазин.

# 87
  • Мнения: 18 542
diabora, добре дошла!
Аз изпарявам от юни 2012г. Събират ми се общо 19 години пушене, от които сигурно 16г твърдо по кутия на ден. Отказах ги без да искам - просто изпаряването ми допадна повече. Потърсих алтернатива когато вкараха забраната за пушене на обществени места за да си "пуша" в заведения, а навън да си пуша обикновени цигарки. То пък взе че ми хареса повече.

До сега виждам само ползи. Не знам дали си въобразявам, но респираторните ми проблеми протичат много по-леко от преди. Иначе аз не съм кашляла нито докато пушех, нито след това. Вече обаче нямам гаден вкус в устата и не смърдя на пепелник. Изпарявам си пред компютъра и не се чудя как да проветря, къде да си изгася фаса, дали няма да ми свършат цигарите. Нямам определено количество което трябва да изпуша и да не ме е яд, че ако не изпуша цялата цигара, трябва да я хвърля. Дръпвам веднъж, два 5, 10 пъти колкото ми се иска. Ако искам изпарявам тютюн/аромат/ ако искам изпарявам пасти  Mr. Green

Със сигурност са по-малко вредни от тютюнките поне на този етап от изследванията и който твърди обратното без солидна обосновка от научни изследвания е или пълен невежа или агент на тютюневите компании  Laughing

А бе с две думи един негативен ефект не видях с изпаряването в сравнение с пушенето. Естествено е най-добре да не се вдишва нищо друго освен чист планински въздух, ама пък си ми харесва и не смятам да се лишавам от това си удоволствие както и от кафето  Joy

Понякога поради социални подбуди паля и цигара, но са ми толкова гадни, че цяла не мога да изпуша. Не си налагам да спазвам някакви ограничения и да се вманиячавам в НИКОГА няма да запаля цигара или че ако се случи е нещо фатално - просто не ми се пуши и толкова. Не изпитвам необходимост да запаля цигара.

Единстветана причина поради която няма да запаля цигара повече е заради тъпите забрани и ограничения които вкарват при изпаряването тютюневите лобита. На пук на тях няма да им пусна и стотинка в джоба повече.

# 88
  • Мнения: 325
Да добавя и аз, макар че моят опит не се различава кой знае колко от другите. Имах късмета да ми ги преоръча една приятелка, която беше може би най-върлият пушач - в един момент бивш пушач - който познавам. Това ми спести и лутанията, защото в момента, в който проявих интерес, тя ми даде една от нейните машинки, течности и първия месец бях на отговорно отглеждане - сменяше ми памука, намотките, опитвах нови неща и превключих абсолютно без проблем и безвъвратно. Не съм имал и кризи, освен от време на време носталгично желание да подържа хартиена цигара - просто ми харесва миризмата, преди запалване. Затова и досега - повече от година - съм на тютюневи течности, сладкарските не ме влекат.

Изключително важно е да си избереш читав стартов изпарител и мод. Бих те посъветвала преди да купуваш, да питаш тук - много сме се парили. Аз накупих куп глупости в един момент, понеже ми дойде муза за шопинг, но поне знаех, че имам стабилен план Б. Успех с отказването на аналожките!

# 89
  • Мнения: 18 542
Да ви кажа аз какво ми се случи.
Поръчах си още едно китайче, щото оригинала много ме нерви, че за да не сърба трябва да е с много отворен въздух и така не ме кефи. Та реших да си поръчам още един китаец и да мисля какво да правя с оригинала, щото се оказа, имала съм само 14 дни да го върна... так както и да е.
Идва втория китаец и какво се оказва - на комина няма отвори за течност... иначе лого си има и сериен номер на капачката отдолу има... Разбира се в сравнение с оригинала доста по-нескопосано /логото де/, обаче базата взе че се завъртя на оригинала. Сега с китайската база и останалото на оригинала всичко бачка на 6  Joy hahaha

Общи условия

Активация на акаунт