Въпрос относно бенки

  • 1 181
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Здравейте  Simple Smile

Жена на 27 год съм. Та.. напоследък ми излизат доста бенки по тялото и по лицето. И преди съм си имала тук-там, но взе леко да ме притеснява защото за едни кратък период от време се появиха доста навсякъде. И продължават да излизат... По ръцете си имам най-много.
По принцип съм със светла кожа и досега само лятото са ми излизали така повечко, предполагам от слънцето. Но от около месец ми излизат много. Малки са на размер, някои са светли, други малко по-тъмни, не мисля че са от тези които са опасни, но чисто от естетическа гледна точка не изглежда никак добре.

Някой знае ли на какво може да се дължи и нормално ли е да се появяват толкова много? Confused

# 1
  • Мнения: 32
Здравей!

Напълно нормално е! Аз също съм с доста бяла кожа, и имам бенки почти навсякъде. Бенките са характерни предимно за хората с по-бяла кожа, и е напълно нормално. Някои от тях в бъдеще изчезват, други - не, но това не бива да те притеснява. Ако пък толкова искаш да се отървеш от някоя бенка, консултирай се с кожен лекар, но съм чувала, че процедурата е болезнена, пък и не си струва, бенките правят човека да изглежда чаровен. Simple Smile

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 521
На нас със светлите кожи ни излизат повечко бенки. Най-вече на откритите места, които са изложени почти постоянно на слънце. Затова и високия слънцезащитен фактор е задължителен. Ако някоя бенка придобие по-странна и неправилна форма и стане значително по-голяма от другите се консултирай с дерматолог.
Аз имам няколко по-релефни и внимавам да не ги разчопля без да искам и това е.

# 3
  • Мнения: 69
Аз съм със светла кожа и съм покрита от глава до пети с бенки!Имах притеснения относно една и реших да я премахна...не особено приятно решение,доста болезнено и дълбоко изрязана и ..абе като цяло не мисля че ако нямаш други оплаквания освен броят им,че трябва да действаш

Общи условия

Активация на акаунт