Бял списък на суплементите за перфектна кожа

  • 8 460
  • 34
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 779
Тъй като в останалите теми за акне, белези, пигментни петна и други напасти добавките рядко се коментират, реших да пусна тема относно това от кои суплементи сме най-доволни и сме видяли видим резултат. Вярвам, че лекуването отвътре е много важно и много пренебрегвано, т.к. всеки иска да реши всички проблеми на секундата и това е нормално, аз не съм изключение. Но също смятам, че с търпение и правилната комбинация от неща според нуждите на организма и кожата могат да се постигнат успехи.

Ще започна със себе си - аз съм на 28 години, с комбинирана кожа, разширени пори, хормонално акне в зоната на челюстта, нередовен стомах покрай овулация, което води до ситни пъпки по кожата. Имам и белези от акне като червени петна и дупчици.

Имайки предвид профила ми и пробване на какво ли не, мога да препоръчам следните неща, като те ми помагат да не се влошавам, но не са довели до перфектна кожа за жалост.

- Пробиотици - ако сте с проблемен стомах или някакви алергии, силно препоръчвам приема на пробиотици. Аз съм доволна от Proviotic, скъпи са, но с тях проблемите от стомаха са ми под контрол що се отнася до ефект върху кожата. Хубаво е човек да се консултира с гастроентеролог преди да пие пробиотици, казвам го защото са ми изписвали всякакви и те самите действат различно, според нуждата. Също е хубаво да се сменят от време на време.

- М2Тон на Хималая - това са билкови хапчета фитоестрогени, на мен лично ми помагат с ПМС и да не ми излизат бруталните дълбоки кисти на хормонална основа.


Тези 2 неща пия всеки ден и като ги спра веднага виждам влошаване. Ще се радвам да споделите и вашия опит.

# 1
  • Мнения: 5 060
Аз разчитам на масло от вечерна иглика.

# 2
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 215
Аз разчитам на масло от вечерна иглика.
+1
Също така по това време на годината започвам да пия Астаксантин.
Като цяло от около 2 години постоянно пия нещо, като ги редувам нещата, защото повече от 2-3 вида ми идват множко. Тази година навършвам 40 и от време на време пия колаген, омега7, АСЕ, витамини за очи , шуслерови соли и за момента се чувствам добре. Не, че нямам бръчки и съм кой знае колко свежа, но определено съм повече в кондиция отколкото като не пия нещо. Знам ли може би има и доза самовнушение, но е факт , че се чувствам добре

# 3
  • Мнения: 10 121
chamz, кожата ми е подобна на твоята. Тази година ставам на 35.
Пия колаген, инулин, магнезий и омеги.. От месец редовно и има голяма разлика бих казала. Също и за кожата на ръцете ми - винаги са били напукани до кръв зимата.. тази година са мекичкииии  Heart Eyes
Ексфолирам с четка за лице и измивам гел почти всяка вечер, след което нанасям серуми и кремове разни Simple Smile Simple Smile

Отивам да чета за това масло от вечерна иглика  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 3 303
На 28 съм с комбинирана кожа с разширени пори в Т зоната. Основния проблем на кожата ми е разширените пори и сивкавия и уморен и вид. Пъпчици ми излизат рядко. Аз редувам цинк + биотин , селен , магнезий , Б комплекс и масло от вечерна иглика. От време на време пия и феро-фалгамма (желязо, Фолиева киселина и Цианкобаламин Б12) заради желязодефицитна анемия.

Последна редакция: ср, 08 фев 2017, 11:25 от ЧерЕн_ШокоЛад

# 5
  • Мнения: 1 123
Аз съм с нормална кожа, комбинирана в Т-зоната. На 27 години. Пих дълго време GNC Програма за кожа, коса и нокти, която включваше и масло от вечерна иглика. Не видях промяна, но аз очаквах "уаууу", а нямам лоша кожа, нито кой знае какви проблеми. Основно ми остават петна от пъпки, защото се чопля зловещо (успокоява ми нервите явно, сигурно съм мазохист). Кожата ми става първо на подути червенини, после на корички и накрая на петна и дупчици. От вчера съм престанала да пипам лицето си.  Mr. Green
  Сега съм си купила полски хвощ на "Биохерба", като съм се подсигурила за 2 месеца. Да видим той как ще ми повлияе и ако остана доволна, ще купя отново. Насно съм, че за 2 месеца чудо няма да видя. Търсих и хиалуронова киселина по метода "инджув", но не открих, а не съм склонна да поръчвам от чужбина и да се разправям с митници.
Искам да попитам момичетата, които пият астаксантин доволни ли са и какъв употребяват.

# 6
  • Мнения: 466
Може ли дадете повече информация за маслото от вечерна иглика, как го приемате, на капсули ли е, и дали има противопоказания с други лекарства

# 7
  • Мнения: 10 121
Може ли дадете повече информация за маслото от вечерна иглика, как го приемате, на капсули ли е, и дали има противопоказания с други лекарства

https://www.herbamedicabg.com/news/masloto-ot-vecherna-iglika-e-ot-polza-za/

http://apteka.framar.bg/30017871/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BC-%D0%BE … 0-%D0%BC%D0%B3-60

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 779
Всъщност аз забравих да напиша, че също съм много доволна от маслото от вечерна иглика, но за съжаление от година пия лекарства, чиито ефект отслабва от нея и не мога да я приемам Sad PrimOil мисля, че беше, много бях доволна преди.

Какъв колаген приемате? Аз съм виждала един течен с мацка на опаковката, за него ли става въпрос? Редовно ли се пие или само като курс?

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 521
Наистина в повечето случаи проблема си е вътрешен. Аз след пиене на противозачатъчни и тяхното спиране се опъпчих, при което се борих доста с пъпките.
Това, което ми помогна е пиенето на гел от алое вера, минерали, вит А+Е+селен и козметиката, която ползвам е с алое.  Кожата ми е смесена и виждах зор да си намеря крем, който да ми пасва.

Пробиотиците също са чудесен избор и пчелното млечице също.

Старая се редовно да си правя домашни маски. Едната е мед+счукан аспирин+малко прясно мляко. Другата маска е пилинг - желатин+прясно мляко.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 493
С изключение на пробиотик, който не вземам всеки ден, и зелени водорасли, които пия при първи симптоми на някаква болест, нищо друго не приемам. Накарахте ме да се замисля сериозно... Как решавате какво да пиете?

# 11
  • София
  • Мнения: 1 406
Оп и аз да се включа. На 32г. със суха кожа, в последната година започнаха да ми излизат хормонални пъпки в зоната на челюстта. Пих ПримОйл, категорична съм - не ми помага. Сега съм на Омега 3 и Ca+Mg+Zn+D3, чакам поне два месеца да минат за да видя ефект. Всички хормони женски + антитела са ми в норма, леко завишено tsh (2,41).
Пробиотик пия Дафлорн, но тях ги пия от години и съм много доволна.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 406
Как решавате какво да пиете?

Ами на принципа "Гледай тялото си добре, това ти е постоянно жилище", ако има нещо което те притеснява интересуваш се, четеш, пускаш изследвания и намираш да пиеш каквото ти е дефицит, ако имаш въпроси консултираше се и така.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 521
VSD общо взето с много четене и проба кое ти се отразява добре. Аз и водорасли съм пила, но при мен не дадоха ефект. Аз съм Тома неверни и винаги изчитам много мнения, до които се докопам в интернет и търся от познатите ми ако имат отзиви. Специално витамините ми бяха препоръчани от дерматолог.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 493
Хм, аз дори не зная от къде да започна...  newsm78
Водораслите обикновено са ми съпътстваща терапия към лечение от грип примерно. Като се излекувам ги пия още седмица и после ги спирам. Пробиотикът го пия 3 пъти в седмицата, но това си е мой пропуск, че често забравям да го вземам.

С кожата си имам проблеми главно на ръцете през зимата - стават ми ужасно сухи и понякога кожата се цепи. Лицето ми не е с равен тен, имам червени петна, тъмни кръгове под очите, капилярчета по носа, но това не съм сигурна дали се влияе от вътрешното ми състояние, да си призная не му е хрумвало дори. Напоследък ми избиват малки пъпчици с връхчета по различни части на лицето и врата, но подозирам, че е от смяната на крема ми за лице или фон дьо тена, в момента се опитвам да разбера от къде.
Като стана дума за фолиева киселина, бихте ли ми препоръчали такава? Последно пих покрай бремеността си, сега трябва да я започна отново, но нямам никакви спомени каква съм пила преди.

Gaburata, виждам, че си от Варна. Тук ли посети дерматолог и ако да, може ли да ми го препоръчаш?

Общи условия

Активация на акаунт