Да помогнем на малкия Жорко в неговата битка за живот

  • 12 598
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
 Здравейте,
искам да Ви разкажа една история... История, чийто край можем да направим хубав с общи усилия!

Животът често ни изправя пред изпитания и трудности. И всеки се справя с тях както намери за добре. Жалко е обаче, когато животът поднася трудности на децата. Жорко след броени дни ще навърши 12 години. Но този рожден ден няма да бъде от щастливите. Защото трябва да се бори не с един, а с цели два тумора. Тежко е да разбереш такова нещо...
В средата на януари Жорко започна да има проблеми със зрението. След обикаляне по специалисти, болници и клиники не се установява проблемът. Края на януари, след скенер става ясно, че има тумор. Нека Бог бъде милостив и запази Жорко. Вярвам, че молитвите ни ще бъдат чути.
Моля ви нека се обединим и да съберем сума за лечението на Жорко.
Лекарите в България не даваха почти никакви надежди. Лекарите в Германия отказаха всякакво лечение. И точно в най-мрачния момент се подаде светлина на надежда. Турските лекари се отзоваха.
Назначено е лечение в Турция. Лъчетерапията, която ще продължи 60 дни струва 20 000 лева. Последващата химиотерапия ще струва 100 000 евро.
Моля се на всички, нека се обединим и да помогнем на малкият Жорко да живее.Да си върне безгрижното детство. Да се смее, да играе отново с приятелите си, да ходи на училище. Нека помогнем на това слънчице да оздравее!!
Да сътворим чудо, моля ви! Никоя майка не трябва да надживее детето си.
 
Цял Перник се е обединил в подкрепа, за 2 дни са поставени кутии за дарение, дюнерджийница ще работи 2 дни в подкрепа на Жорко и ще дари целия оборот, същото ще направи и козметично студио. Ансамбъл "Българе" ще участва в няколко концерта в подкрепа. Има организирана група тип базар във Фейсбук, в която всеки може да продаде нещо, а парите да отидат при детето! Моля, Хора ...покажете, че сами можем да помогнем !

https://nova.bg/news/view/2017/02/09/173470/%D0%B2-%D0%BF%D0%BE% … 0%B5%D1%82%D0%B5/

Ако желаете да помогнете, можете да преведете пари на следната банкова сметка:
IBAN:BG98FINV91501316905961
BIC FINVBGSF
Георги Георгиев Валентинов

Последна редакция: сб, 11 фев 2017, 12:47 от Tatti

# 1
  • София
  • Мнения: 27 988
Някакви линкове към документи, доказващи нуждата от тези пари, може ли прикачите, епикризата...? Срок за парите?

# 2
  • Мнения: 13
Някакви линкове към документи, доказващи нуждата от тези пари, може ли прикачите, епикризата...? Срок за парите?


 В момента детето подлежи на изследвания в турска клиника, ощакваме и ДМС номер да бъде създаден. Аз лично нямам копия от документи и епикризи, просто исках да споделя тук. Утре ще има излъчени репортажи по БТВ. Мога да приложа линкове към групата, която за ден набра над 4000 последователи и всички са много активни. Зная, че вече има случаи, в които хора лъжат, с такива кампании но тази не е от тях!
http://flashnews.bg/trogatelen-zhest-godishen-pernichanin-prodav … e-bolniya-zhorko/

# 3
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Вчера видях за това момченце по Нова Телевизия. Много мъчно ми стана.  Cry

Ще преведа днес парички по сметката му, дано се съберат!

# 4
  • София
  • Мнения: 27 988
Ето го – https://nova.bg/news/view/2017/02/09/173470/%D0%B2-%D0%BF%D0%BE% … 0%B5%D1%82%D0%B5/

Би било добре авторката да добави линка към първия пост в темата, да обновява информацията и да помоли модератор или администратор да закове темата.

# 5
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Във Фейсбук се върти и снимка на едно друго детенце, с тежка диагноза, за него не знам дали има тема, но споделям снимката и стискам палци да помогнем на дечицата!!!

Скрит текст:

Моля някой близък, даде повече информация за дечицата!

Аз намерих страниците им в GoFundMe и ги сложих в подписа си, но нямам много какво друго да направя.
Авторката, помоли да заковат темата на първа страница, иначе се изгубва назад

Последна редакция: пт, 10 фев 2017, 16:29 от Harleen Quinzel

# 6
  • Мнения: 13
Благодаря за съветите и напътствията. Нова съм като потребител във форума и затова не правя нещата, както трябва. Просто искам да му помогнем! Да имаше репортажи  по нова тв и бтв. Предложението ми е : всеки от нас има по нещо излишно- пуснете го за продажба в групата на Жорко и паричките ще отидат при него. До днес са събрани почти 105 000.00 лв а трябват поне още толко. Много са, зная, но ето че шанса му са живот е на такава цена. И аз съм сигурна, че ще успеем. Има идея след набирането на средствата групата да не бъде затворена, а да продължат да се събират парички за други деца.
Перничани не са виц... перничани са Хора!
 Относно другото дете, непосредствено с парите за Жорко много от нас участват и в продажбата на стоки за дарения и в негова помощ.
Моля, давайте идеи и предложения как да помогнем !

# 7
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Ами според мен не правите малко, аз преведох днес парички, не са много, но са от сърце. За другото мъниче също. Колкото имах възможност им го разделих по равно. Не мога да си помисля да дам на едното, а на другото не.
105,000 никак не са малко, поздравления!
Тук в бг-мама, може много да се караме помежду си понякога, но има и много случаи на много помогнали, така че се надявам и сега да имаме този успех!  bouquet

# 8
  • Мнения: 13
Ами според мен не правите малко, аз преведох днес парички, не са много, но са от сърце. За другото мъниче също. Колкото имах възможност им го разделих по равно. Не мога да си помисля да дам на едното, а на другото не.
105,000 никак не са малко, поздравления!
Тук в бг-мама, може много да се караме помежду си понякога, но има и много случаи на много помогнали, така че се надявам и сега да имаме този успех!  bouquet

Благодаря Ви много за доброто сърце!!! Кой, колкото може!!! Време е България да спре да губи своите деца по един или друг начин! Всички сме свикнали да гледаме от към лошата страна и дори да се караме, но ето има и каузи, които ни обединяват.
 Аз съм помолила да заковат темата, надявам се да има резултат.

# 9
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Няма за какво да ми благодарите! Всеки човек, който има поне малко добринка в себе си би постъпил така. Желая ви успех, дано скоро ни пишете с добри новини и дано се включи и някой за другия мъник да каже как върви при него  Hug

# 10
  • Мнения: 13
Последната информация за Никола (другото дете) -събрани около 115 000,00 лв и там акцията напредва!

# 11
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Дай Боже и за двамата всичко да се нареди и да има хубав край!
Милите им родители  Cry да си гледаш детенцето така и да не можеш нищо да направиш, освен да молиш непознати за помощ....ужас!

# 12
  • Мнения: 290
И аз ще помогна с каквото мога. Играла съм подобен филм и знам колко е тежко да събираш пари за лечение. Всичко друго може да почака, но лекуването на тежко заболяване не Sad

P.S. Малко извън темата, но някой спомена преди няколко поста за продаване на разни вещи и дарение на парите за каузата. Това ме провокира да се замисля дали такова нещо би добило популярност из форума и не само? Имам предвид някаква тема, която да е само с цел предлагане на вещи за продажба и дарение на парите. Може и фейсбук група или друг начин/платформа  със заглавие например "Продай и дари"Аз имам адски много вещи от бебешкия период на детето и  все не намирам мотивация да ги продам или нещо друго да ги правя. Но се замислих, че ако е с такава благотворителна цел определено бих се задействала да ги извадя от шкафовете и да ги продам, а парите да даря на някого в нужда. Е, тук идва момента как хората биха се доверили, че наистина ще даря парите и др. подобни, но много ми се иска да се популяризира такова нещо и да се включат повече хора. Аз за себе си реших, че ще пусна нещата за продажба в базар или продавалник и после ще даря парите, но все пак наистина ме е осенила идеята ако може да се организира такова нещо и да се популяризира. Сигурно има начин  да се спечели доверието на хората като например плащането да е директно по дарителска сметка или нещо подобно. Или пък някоя фондация да застане на чело. Опитах се да потърся подобна кауза из интернет, но намерих само група във фейсбук, която се казва "продай и дари", но е за животни, както и разни сайтове, но руски. Ако на някой му харесва идеята ще се радвам да ми пише, да обменим идеи, да видим може ли да се организираме.
Има ли някой подфорум, където да пусна тази идея и да се съберем съмишленици?

# 13
  • Мнения: 13
Във Фейсбук и за двете деца има отделни групи за продажба. Измама не може да стане тъй като купувача първо превежда парите, качва платежното нареждане и след това стоката му се изпраща.  следователно парите отивет директно към дарителската сметка. Има и отделна група "Помогни ми!" пак е със същата цел , там вече може да се качват артикули за всякакви каузи, но се обявява за коя кауза е тръжния продукт. При интерес мога да дам и линкове към базарите и на двете деца !

# 14
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Хубаво ще е да се разпространят. Стискам палци за мъниците!  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт