Против акне/пъпки по лицето 6

  • 99 167
  • 779
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 711
Джо, не изсушава ли? Аз все се заричам да спра с този тип сапуни и все имам поне 1 на мивката  Laughing В момента този

Поръчах си този измиващ продукт за Кларисоника, защото всички изпробвани досега са прекалено течни и ми тръгва вода чак до лактите. Този на Клиник е гъст и бял и си стои на мястото  Peace

# 61
  • Мнения: 6 536
Аз съм в чуденка какъв активен крем да си взема за след измиване. Ползвала съм СВР и Ла Рош ефаклар, но искам да пробвам и друго. Чудя се дали да заложа на някои от продукти на Биодерма или на Норева? Някакъв съвети в тази посока?
 ____ Praynig Hug
П.с. Не знам дали не се измества фокуса от темата /или може би да си направим нова/, но на мен лично ще ми бъде полезно да споделим опит с всякакви продукти за проблемна кожа по лицето - като започнем от измивните, кремове, тоници (които така или иначе коментираме) и стигнем до ФДТ-ни, пудри и тн. - кой каквото ползва. Може би водещият фактор навсякъде трябва да е да са некомедогенни, за да не се въртим в порочен кръг. Но ето, аз все още не съм си намерила дневен хидратиращ крем, който да не ми запушва порите. Confused

# 62
  • Мнения: 711
VIP, за дневен крем (хидратиращ, неагресивен) бих ти препоръчала този, но имай предвид, че ако ти е много суха кожата няма да ти е достатъчен. Лек е, попива бързо и не мирише на нищо. Ползвала съм и този, но не усетих да худратира въобще, иначе не е мазен и е много лекичък и той. Ако търсиш нещо по-силно, потърси такъв с БП поне 5%  Peace Аз използвам този (вечер). Не си слагам пудра, нито ББ крем, параноясвам, че ще ми запушат порите  Crossing Arms

За измиване използвам това и съм много доволна. Мисля да редувам с измиващия продукт на Клиник, който чакам  Peace

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 6 843
Но ето, аз все още не съм си намерила дневен хидратиращ крем, който да не ми запушва порите. Confused


Аз ползвам хидратиращ крем на Clean and Clear. Техните не са комедогенни и съм забелязала, че не предизвиква омазняване по кожата. Ето този Излиза ми към 8лв горе долу.

Честно да ви кажа аз откакто съм на БП вече нищо не ползвам - нито измивни, нито тоници, мицеларни води, маски и прочее. Само хидратиращ крем си слагам сутрин и вечер и пудра за през деня, мия се с обикновен твърд сапун. Толкова. Честно да ви кажа разлика от преди като ползвах 23445556 продукта и сега не забелязвам. Понякога си слагам само онзи гел с алое от първия пост.
За БП минах на Benzaknen. От същата ценова категория е като Panoxyl.

Последна редакция: ср, 22 фев 2017, 15:31 от Irene Adler

# 64
  • Мнения: 6 536
Супер сте, момичета!  bouquet
Йоана, първите продукти ми идват скъпи, а и от айхърб ще отида на митница и хич не ми се разправя. Но последното, което си дала, ми изглежда супер и ще взема да го поръчам. Тъкмо се чудех с какво да допълня гелчето от Алое вера, което Ирене похвали. Laughing Laughing
Определно БП ще трябва да търся пак, но май 10-те % ми идват повечко. Rolling Eyes

Аз ползвам хидратиращ крем на Clean and Clear. Техните не са комедогенни и съм забелязала, че не предизвиква омазняване по кожата.
Честно да ви кажа аз откакто съм на БП вече нищо не ползвам - нито измивни, нито тоници, мицеларни води, маски и прочее. Само хидратиращ крем си слагам сутрин и вечер и пудра за през деня, мия се с обикновен твърд сапун. Толкова. Честно да ви кажа разлика от преди като ползвах 23445556 продукта и сега не забелязвам. Понякога си слагам само онзи гел с алое от първия пост.
За БП минах на Benzaknen. От същата ценова категория е като Panoxyl.

От къде го вземаш Clean and Clear? Rolling Eyes
Ще ми се и аз така да се похваля...аз също понякога не намирам разлика в това да ползвам измивен гел + активен крем и в това да ползвам измивен гел, тоник, крем, маски, мицеларни, флорални и тн. води... Rolling Eyes
Аз на БП ще му дам още 1-2 шанса /като смятам да слагам само на определени зони/ и ако пак ми се зачервят, ще го продавам. Явно ми е силен.

Този крем последно си бях взела с презумцията за по изчистен състав: http://todopara2016.blogspot.bg/2016/05/alverde-sensitiv-tagescr … me-hamamelis.html
Доста е мазен и иска съвсем малко количествено, но не виждам никаква разлика от ползването му. Да не кажа, че май имам чувството, че ми запушва порите. Confused
По отношение на друга козметика ползвам от време на време ФДТ, т.е. лятото в жегите избягвам, а през другото време при нужда. Когато кожата ми идва видимо добро състояние не слагам. Сега ми е активен сега и ползвам. ФДТ е на Ла Рош, от тези, които се водят мус. Струва около 42 лв., некомедогенен е /въпреки че винаги си имам едно на ум, но мисля, че действително не запушва./ Цената си заслужава, защото е икономичен. Пудри и тн. не слагам. Peace

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 6 843
От къде го вземаш Clean and Clear? Rolling Eyes
Ще ми се и аз така да се похваля...аз също понякога не намирам разлика в това да ползвам измивен гел + активен крем и в това да ползвам измивен гел, тоник, крем, маски, мицеларни, флорални и тн. води... Rolling Eyes
Аз на БП ще му дам още 1-2 шанса /като смятам да слагам само на определени зони/ и ако пак ми се зачервят, ще го продавам. Явно ми е силен.

Clean and Clear си го купувам от чуждестранни сайтове. Но гледам като се съберат няколко неща за купуване да ги взема на веднъж, че не ми се плаща доставка само за едно нещо.

БП е силничко да, особено 10% не на всеки му понася. Мен в началото докато ми привикне кожата как се лющех не е истина. Добре че не работех с хора. Ама отмина де, все едно съм ходила на скъп пилинг  Mr. Green

а и от айхърб ще отида на митница и хич не ми се разправя.

Честно да ви кажа аз до сега нито веднъж не съм минавала митница (пу пу) а съм си поръчвала за повече от лимита (20$ ли беше  newsm78)

# 66
  • Мнения: 2 155
iherb От къде пращат?
Ако изпращат от Европейския съюз, няма да иде нищо на митница, спокойно. Peace

# 67
  • Мнения: 47 898
От САЩ е

# 68
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Джо, не изсушава ли? Аз все се заричам да спра с този тип сапуни и все имам поне 1 на мивката  Laughing
Минимално.

# 69
  • Мнения: 711
Да, алоето и аз го тача, вече 4 месеца се мацотя с него

# 70
  • Варна
  • Мнения: 1 523
Алоето като цяло за кожата е много полезно, независимо дали е проблемна, суха, мазна, смесена или нормална. То има свойството да се адаптира и може да се ползва от всеки.  Така че като му се даде малко време резултатите са видими. И аз от опит казвам. Пък и вече не губя време да мисля и да избирам крем точно за моята кожа, че губих много време преди. Сега си имам един крем или гел и туй то Grinning

Между другото купих си тази черна пилинг маска за лицето и мога да кажа, че ми харесва. От OLX си намерих тубичка на изгодна цена и сега си чакам от братята китайци пак такава и то пак на супер изгодна цена Simple Smile

# 71
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Алоето като цяло за кожата е много полезно, независимо дали е проблемна, суха, мазна, смесена или нормална. То има свойството да се адаптира и може да се ползва от всеки.  Така че като му се даде малко време резултатите са видими. И аз от опит казвам. Пък и вече не губя време да мисля и да избирам крем точно за моята кожа, че губих много време преди. Сега си имам един крем или гел и туй то Grinning


Може ли да кажете, точно кои крем с алое ползвате?

# 72
  • Варна
  • Мнения: 1 523
Лия, козметиката ми е на Форевър Ливинг. Лично аз съм си много доволна, повече от година ползвам техните неща. От този форум научих за тях, по съвсем друг повод търсех инфо и така Simple Smile

Държа да отбележа, че не правя реклама, моля да не се тълкува по този начин. Peace

# 73
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Благодаря, ще ги разгледам. Hug

# 74
  • Мнения: 3 261
Аз си получих кремовете от Лондон.
Понеже тук си бях взема крем, който се прави с БП от Педиатричната аптека, а от Лондон моята приятелка ми прати крем с БП - Acnecide и имам чувството,че този Лондонския ми действа по-добре и се мажа с него.
Днес отново имам час при козметичката и ще видим почистване ли ще прави или пилинг.
Измивният ми гел е на Aven, а тоалетното мляко на Регал с водна лилия. На регал млякото го ползвам от 10 години, от 3 месеца обаче ползвах друг, но вече отново се върнах на Регал.
Като цяло мога да кажа, че имам подобрение, омазняването се редуцира и възпалението спря.

Общи условия

Активация на акаунт