Витамин D за костите и зъбите

  • 10 665
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 179
Малките деца, откривайки света, стават все по-активни. Витамин D е изключително важен за правилното развитие по време на фазите на растежа. Той не само допринася за нормалното
функциониране на имунната система, но също така подпомага развитието на костите и зъбите.
Въпреки това, дефицит на витамин D възниква доста често сред европейските бебета и деца *.

Приблизително 90% от витамин D трябва да се формира благодарение на ефекта на UVB лъчите върху кожата. Само една малка част се поглъща с храната (например мазна морска риба, яйца и млечни продукти). В много страни (в зависимост от географското местоположение, включително ширина, височина и атмосферните условия) ендогенният синтез на витамин D в кожата може да бъде гарантиран само през летните месеци. От oктомври до март слънцето не е достатъчно високо в небето, като през това време организмът разчита на депата витамин D, складирани в мастната тъкан. Но понякога, дори и през лятото, слънчевите бани не са напълно достатъчни да удовлетворят нуждата на организма от витамин D поради използване на слънцезащитни кремове при децата. Въпреки че това е правилно и важно, то също така спира формирането на витамин D. Тъмната пигментация на кожата намалява този процес допълнително.

Експертите се опасяват, че при много момчета и момичета, особено през зимните месеци, нивото на витамин D намалява, а при много деца – до ниво на недостатъчност и дори до дефицит.
Ето защо бебета получават допълнително витамин D обикновено под формата на капки, които допълват кърмата и/или млечната формула, тъй като недостигът на витамин D в ранна детска възраст може да доведе до риск от рахит. Препоръчителен е допълнителният приемът на витамин D до края на първата година от живота, като се индивидуализира съобразно състоянието на детето и храненето му.

Обаче децата продължават да растат и да изграждат своята костна маса. Идеята да се продължи с прилагането на капки витамин D всеки ден, с цел профилактика след този "превантивен период", прави някои родители неспокойни и притеснени. Ето защо много хора се въздържат от даване на допълнително витамин D при малките деца. Факт е обаче, че витамин D продължава да бъде от съществено значение през целия период на растеж.



HiPP Junior Мляко за малки деца: Ново поколение млечни формули
За здравословен растеж децата се нуждаят от ценни хранителни вещества. Обикновено чрез храната те се приемат най-добре от децата, в сравнение с различни видове добавки, и тъй като млякото е важна част от диетата на малкото дете, "HiPP Junior мляко за малки деца" се предлага с всички важни компоненти, необходими за растежа.
HiPP 3 Junior Combiotic® съдържа всичко, от което децата в тази възраст се нуждаят:
- Пробиотик – натурални млечно-кисели култури
- Пребиотик
- Витамин D, допринася за нормалното развитие на костите и зъбите

Включете се в играта
Споделете в темата до 20.02.17 г. как приучавате децата да пият от чашка. Десетима от участниците ще получат красива чаша за течности HiPP с две дръжки за удобно хващане.

Последна редакция: пт, 10 фев 2017, 11:31 от Реклама

# 1
  • София
  • Мнения: 803
Моята малка мишка я уча постепенно. Първо от биберон премина на чаша с накрайник, после мина на сламка. В момента използва чаша с две дръжки, като тя държи сама чашата, а аз я придържам, за да контролирам повдигането Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 3 698
Второто ми дете е малко за чаша все още, но бих убила за една такава Mr. Green Много е красива Simple Smile
С първото тръгнахме от преходна чаша, после на малки глътки от капачка и постепенно, когато можеше да координира повече движенията си- чашата дойде съвсем естествено.

# 3
  • София
  • Мнения: 561
И двете ми деца ги уча по еднакъв начин, не ги запознавам от раз с чашката а постепенно, като минаваме през различни етапи, със сламка, с улей с дупки, накрая до нормална чашка.

# 4
  • Мнения: 1 199
Още на 6м възраст постепенно се научи да пие от чашка с твърд накрайник и дръжки! После преминахме на сламка и сега се учим директно от чашка!

# 5
  • София
  • Мнения: 2 090
Детето ми само поиска да пие от чашка. Оставям се то да ме води.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 098
Биберон, чаша с дупки и дръжки, чаша със сламка, чаша.

# 7
  • Мнения: 3 541
Първо се научи да пие от сламка. Беше лятото, много горещо, а той жаден. Колкото и да го мъчех с шише с накрайник или от чаша все не ставаше. Накрая купих малък сок със сламка. Като стиснах сока да потече от сламката и веднага схвана какво да прави. Много се кефеше и постоянно искаше да пие от сламка вода, чай, мляко, даже пюретата е опитвал  Laughing. Сега се учи от чашка, трудно му е и сипвам съвсем малко на дъното, колкото да не се залее целия. Чашите с твърд накрайник не ги хареса в началото, защото се опиваше да ги дъвче като биберон. Сега не знам дали пак ще иска да ги дъвче. Не съм опитвала да му предложа чаша с по-мек накрайник.

# 8
  • Мнения: 1 745
Минахме и ние през твърд накрайник,сламка и накрая чашка. Ще видим с малката,но предполагам,че ще е по същия път и тя.  Peace

# 9
  • Велико Търново
  • Мнения: 43
Моето дете до 1 годинка не искаше да пие никакви течности освен мляко. Пробвахме всички варианти- чашка, шише с накрайник и единствено със сламката имаше успех. Сега опитвам да и давам от чаша, но въобще не е ентусиазирана. Успявам единствено когато направя фреш за двете и и давам от моята чаша.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 468
От шише с мек накрайник,преминах към чаша с твърд накрайник.След това със сламка,с чаша с дръжки и стигнахме до обикновена чаша.Първо аз й помагах да пие,но тя искаше да поеме инициативата.Понякога бърза и се полива,понякота внимава и бавно отпива.50/50 ,но с времето ще се усъвършенства:)

# 11
  • Мнения: 43
От шишето с биберон през чаша със сламка до чаша без сламка  Grinning

# 12
  • Мнения: 2 513
Ние все още се учим. От обикновено шише минахме на шише с твърд накрайник и дръжки - държи си го сам без проблем и пие вода, когато ожаднее:) Давам му да пие и от моята чаша, като аз я държа, естествено - харесва му Simple Smile

# 13
  • Мнения: 579
Голямото ми дете се научи постепенно - минахме през мек накрайник, твърд накрайник и сламка, преди да успее да пие самостоятелно от чаша. На малкия ми син тепърва му предстои да се научи да пие самостоятелно от чаша, в момента използваме такава с мек накрайник и две дръжки. Скоро възнамерявам да закупя чаша със сламка и да прави опити да пие от нея. При избор на прибори за децата залагам на интересни форми, цветове и картинки, за да стимулирам желанието им да ги използват.

# 14
  • Мнения: 301
Минахме през шише с твърд и мек накрайник,сега че учим на шише със сламка  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт