Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 5

  • 222 818
  • 741
  •   1
Отговори
# 435
  • Варна
  • Мнения: 469
Следя тази тема,коятo много ме вдъхновява да готвя различни неща.За първи път и аз да се включа тук с един чийзкейк

Последна редакция: пт, 21 апр 2017, 18:00 от niksi007

# 436
  • Мнения: 22 867

marchеva14Hug bouquet  Признавам си, че обичам повече шуплестия крем карамел, защото в шупличките влиза карамелено сосче, но не го правя нарочно такъв, де, от заплесия на компютъра става! Simple Smile

Хлебчета за закуска

# 437
  • София
  • Мнения: 11 697

marchеva14Hug bouquet  Признавам си, че обичам повече шуплестия крем карамел, защото в шупличките влиза карамелено сосче, ...................
аз не казвам , че е лош, напротив обичам го и с шупли и  без шупли.  Simple Smile
Дай рецептата за хлебчетата, изглеждат прекрасно!

# 438
  • Мнения: 22 867

Дай рецептата за хлебчетата, изглеждат прекрасно!

Те са много лесни и не ги втасвам два пъти, а както си карам по принцип, меся, оформям, втасва и пека. Писах рецептата някъде в темите за хляб в машина, отдавна беше, но не я намирам. newsm78 Тестото и във фурна пека, и в машината за хляб.  Ето рецептата на сайта, откъдето съм я взела, ако трябва помощ, ще помагам. Peace

# 439
  • София
  • Мнения: 3 477
Браво, момичета! (Батето зачезна някъде). Феноменални сте.
Скромничко от мен: шведски кюфтенца (лоша снимка с телефон  Embarassed)



и великденска салатка



# 440
  • София
  • Мнения: 11 697

Дай рецептата за хлебчетата, изглеждат прекрасно!

Те са много лесни и не ги втасвам два пъти, а както си карам по принцип, меся, оформям, втасва и пека. Писах рецептата някъде в темите за хляб в машина, отдавна беше, но не я намирам. newsm78 Тестото и във фурна пека, и в машината за хляб.  Ето рецептата на сайта, откъдето съм я взела, ако трябва помощ, ще помагам. Peace
Чашата ти какъв грамаж е , иначе всичко ми е ясно.

# 441
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:

Дай рецептата за хлебчетата, изглеждат прекрасно!

Те са много лесни и не ги втасвам два пъти, а както си карам по принцип, меся, оформям, втасва и пека. Писах рецептата някъде в темите за хляб в машина, отдавна беше, но не я намирам. newsm78 Тестото и във фурна пека, и в машината за хляб.  Ето рецептата на сайта, откъдето съм я взела, ако трябва помощ, ще помагам. Peace
Чашата ти какъв грамаж е , иначе всичко ми е ясно.

Както е в рецептата - 200 мл., брашно отива различно.

# 442
  • Плевен
  • Мнения: 602
Да се отчета скромно с едни мъфинчета

# 443
  • Мнения: 555
Привет кулинари  Hug търся рецепта за руло ( сладко ), но да не с конфитюр ей пълнеж. Днес правих опит, но злополучен.

# 444
  • София
  • Мнения: 11 697
...................
Чашата ти какъв грамаж е , иначе всичко ми е ясно.

Както е в рецептата - 200 мл., брашно отива различно.
Чудесно! 200 мл и 200 грамаж. Тези дни ще ги спретна, много добре изглеждат. Благодаря ти!!
Привет кулинари  Hug търся рецепта за руло ( сладко ), но да не с конфитюр ей пълнеж. Днес правих опит, но злополучен.
Ще ти дам рецепта, но нямам снимка,  за да ти го покажа. Има си работа, не е толкова бързо, но е разкошно!
Тортено руло с моркови - можеш да отвориш на Home Cooking и да го видиш. Може и да е шоколадово и да е ягодово.

# 445
  • Sofia
  • Мнения: 4 574
За закуска - хрупкавите кифлички на Селма. Половината със сирене, другите - сладки




# 446
  • Мнения: 1 265
                                      ПРИВЕТ МОМИЧЕТА  bouquet Hug chef

Тук има такова разнообразие от ястия, салати, солени и сладки чудеса! Винаги когато отварям темата предвкусвам едно удоволствие. Нетърпение какво ново ще видя и на какво ще се насладят очите и стомаха ми.  Rolling Eyes Hug

От мен торта "Мариат" (онзи ден имах рожден ден) - почерпете се за мое здраве.


* еклери с шоколадов крем


* шишчета - пуешко филе, бекон и зеленчуци


* имаше още шопска салата и таратор

# 447
  • София
  • Мнения: 11 697
sem22 да си ни жива и здрава!! За теб е , нищо че е през екрана.

и продължавам с последните си творения, онези курабийки на Гуинет, но не са моите курабии. Въртях си го тестото както си исках, ту на полумесец, ту на бохчица с пълнеж от домашно сладко от сини сливи с орехи





и едни Сицилиански каноли - оригинална рецепта. За първи път ги правих, станаха, но си иска майсторлък и ще трябва да повтарям отново, докато станат така както на мен ми се иска. Добри са, но може и още... Simple Smile





с тези тръбички които са специално за каноли

на тази снимка показвам как не трябва да са канолите , това отваряне означава , че не са достатъчно тънко разточени....

# 448
  • Мнения: 6 296



Лесна торта от козунак, заквасена сметана и сиропирана с компот от вишни.

# 449
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
sem22 здраве и късмет ти желая!  bouquet

Едно песто от левурда набързо

Общи условия

Активация на акаунт