Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 5

  • 222 819
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 210
Руло от бишкоти с пълнеж от ванилов пудинг и банани

Скрит текст:


Скрит текст:

хулиганке, каква е технологията на рулото? Изглежда ефектно!
Благодаря, Tari Tasartir! може да погледнеш тук http://deliciouskit.blogspot.bg/2017/06/blog-post.html

# 721
# 722
  • Плевен
  • Мнения: 602
Малко по никое време, но по желание на дъщеря ми днес  замесих козуначено руло с домашен конфитюр от сливи.




# 723
  • София
  • Мнения: 11 699
Еха....................... вкусно!! Много вкусно, направо се облизах!!

От мен:
Перфектното Гуакамоле


и " Маслен тарт с кайсии"


Освежаваща напитка с джинджифил и кайсии

Последна редакция: чт, 08 юни 2017, 02:44 от marchеva14

# 724
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Пепчо, обедното месце ме грабна, и аз си падам канибал.  Mr. Green
Марчева, чудесно изглежда тартът, а кайсиите приличат на расли в България, с цвят и вкус  Laughing.

Сори, но не виждам останалите снимки.

След малко ще кача снимки от снощното гости.

Микс зелени салати (лоло росо и рукола), краставица, дресинг с трюфелово олио и лимон, поширано яйце (идеално се получи, но не го правих аз Wink ) и богато посипано с печени кедрови ядки, поолях се малко с тях...



Яд ме е, че не си снимах основното, а ми хареса как ми се получи в чинията.  #Cussing out Свинско бонфиле на су вид с мащерка, пюре от селъри с Грана Падано, малки зелени аспержи със сос холандез и сушени домати.  #Cussing out

Десертът - шоколадово суфле с течен център и орехов сладолед (готов, но много го харесвам, на Кауфланд е). Оставих с минутка повече и не се разтече много, но се съобразих и с госта ни, който не знаех дали ще го яде съвсем течно...



Не съм сигурна дали гостът остана впечатлен, но това е положението, с гости през седмицата - толкова.

А, и един баба гануш бях направила с една франзелка, която само запекох, нямаше кога да правя сама.
Ееей там отзад в купичката е баба ганушът. Simple Smile



А тук намирам една снимка на друга непоказвана салатка:  пак лолло росо, този път с лимонено-горчичен дресинг, боровинки, зелена чушка и слънчогледови семки.



Последна редакция: чт, 08 юни 2017, 10:49 от chrissy

# 725
  • Варна
  • Мнения: 469
Палачинкова торта

# 726
  • София
  • Мнения: 11 699
chrissy, кайсийките все още   гръцки.  Simple Smile Рано е за българските.
Какво е това "Баба Гануш" а и "Лоло росо" Подай по една рецептичка, моля ти се, да не търся, а и да споделиш как ги правиш.

# 727
  • София
  • Мнения: 15 457
chrissy, кайсийките все още   гръцки.  Simple Smile Рано е за българските.
Какво е това "Баба Гануш" а и "Лоло росо" Подай по една рецептичка, моля ти се, да не търся, а и да споделиш как ги правиш.
БабА Гануш не е ли нашето кьопоолу, ама с още добавки като тахан,кимион?

# 728
  • София
  • Мнения: 10 825
chrissy, кайсийките все още   гръцки.  Simple Smile Рано е за българските.
Какво е това "Баба Гануш" а и "Лоло росо" Подай по една рецептичка, моля ти се, да не търся, а и да споделиш как ги правиш.
БабА Гануш не е ли нашето кьопоолу, ама с още добавки като тахан,кимион?
да, но без чушки Peace
А Лоло росо е вид салата. Имам предвид салата като растение, не ястие

# 729
  • София
  • Мнения: 15 457
chrissy, кайсийките все още   гръцки.  Simple Smile Рано е за българските.
Какво е това "Баба Гануш" а и "Лоло росо" Подай по една рецептичка, моля ти се, да не търся, а и да споделиш как ги правиш.
БабА Гануш не е ли нашето кьопоолу, ама с още добавки като тахан,кимион?
да, но без чушки Peace
А Лоло росо е вид салата. Имам предвид салата като растение, не ястие
Аз никога не съм слагала чушки в кьопоолу, никога.Сестра ми свекърва и я беше научила да слага и чушки, беше от михайловградско село.Само патладжан, сол, оцет, олио, чесън, с чушки не е кьоополу за мен. Hug

# 730
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
А, това е лоло бианко, което ползвах, сутрин още дремя, ето тези къдравите салатки - бяла и червена в превод:



Баба Гануш е от арабската кухня, правят го и в Турция и е вид дип, мезе.
Прави се или като хумус с добавка на печен патладжан или, опитах на една приятелка рецептата - печен патладжан, тахан, кис. мляко (аз сложих цедено, или поне подобен продукт), лимон, сол, малко зехтин имаше при печенето на патладжана. И чесън се слага, но не в работни дни.  Laughing

Едит: подправки, освен горните, не слагах, защото не знаех дали ги яде гостът, иначе типично е кориандър и кимион. Но това, както и хумусът, са рецепта, която всяко семейство си прави както си знае, та ще видите милион вида в интернет.

# 731
  • София
  • Мнения: 1 832
Кьопоолу аз правя с патладжан, чушки и печени червени домати, олио, сол, чесън, евентуално магданоз. Майка ми е от Видин, явно в тази част на България така се прави. Тя го счуква в хаванче, според нея в пасатора не става добре. Наистина, ако е счукано е съвсем различен вкуса от пасираното, но пък изисква повече време и енергия.

Последна редакция: чт, 08 юни 2017, 16:17 от verabel

# 732
  • Мнения: 9 107
определено пасирането го хаби  Mr. Green аз го режа съвсем ситно, или счуквам, но не в хаванче. Патладжан, печени червени чушки, сол, чесън , олио. Това е от наше село.

# 733
  • София
  • Мнения: 15 457
определено пасирането го хаби  Mr. Green аз го режа съвсем ситно, или счуквам, но не в хаванче. Патладжан, печени червени чушки, сол, чесън , олио. Това е от наше село.
Само веднъж съм пасирала и ми горчеше много от смлените семки.Аз , може да прозвучи смешно, но си го разбивам с тел за разбиване на яйца  Joy.В краен случай с телените приставки на миксера.Остарявам май, все повече ми харесва да си правя нещата ръчно, без много съвременни уреди.. Embarassed

# 734
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ааа, Тайне, това е cheat  Mr. Green, и ти си с българските плодове и зеленчуци и като се опече патладжанът е мекичък. Тук е на едни особени конци и ти трябва някакъв режещ инструмент, за да стане. Аз минавам с пасатор, но моят пасатор е от най-евтините и реално не пюрира, а реже на ситни парченца, идеално за тази цел.  Laughing

И достигнахме 50-та стр.

Общи условия

Активация на акаунт