Nosko - безопасният аспиратор за детското носле

  • 15 964
  • 89
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 180
Ефективно и бързо отстранява секретите от носната кухина на бебета и малчугани

  Запушените нослета на бебчетата са проблем, с който майките се борят много често. Това е изпитание не само за малчуганите, но и за техните родители, които изпробват различни неефикасни методи.

  Скъпи родители, Nosko e тук, за да ви помогне. Аспираторът за нос е създаден за новородени и бебета, при които все още няма развити умения и рефлекс за издухване на носа. Той лесно и бързо се включва към домашната прахосмукачка и гарантира безопасна всмукателна сила от 0,2 бара, без значение от всмукателната мощност на прахосмукачката ви. Лесно, ефикасно и бързо изсмуквате сополите от носа на вашето дете, за да върнете щастливата му усмивка.

  Носът на детето се запушва от отока на лигавицата. Затова кърмачето трудно суче, а сънят му е неспокоен. Ако инфектираните назални секрети не бъдат отстранени чрез назален аспиратор, може да се появи синузит, възпаление на средното ухо или на сливиците. Nosko е базиран на най-ефективната вакумна технология и той ефективно и бързо отстранява секрета от носната кухина. Aспираторът може да се използва както от деца, така и от възрастни. Разглобява се и лесно може да се почисти и стерилизира.

  По време на изсмукването на носния секрет се препоръчва да държите края на съединяващата част надолу и настрани, тъй като, в резултат на гравитацията, секретът се събира в назалната долна част. Шумът от прахосмукачката е силен. Не се притеснявайте, ако детето ви започне да плаче. Употребата на Nosko не е болезнена. Изпробвайте го върху себе си, ако искате да се убедите какво е усещането!
 Помогнете на вашето дете да диша по-спокойно с Nosko - вашият приятел в борбата със запушените нослета!



Включете се в играта на Nosko
Включете се с коментар в темата до 22.02.2017 г., като отговорите на двата въпроса:
1. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)?
2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването на което сте използвали прахосмукачка?
Десетима от всички участници ще спечелят аспиратор Nosko.

Последна редакция: пн, 13 фев 2017, 10:42 от Реклама

# 1
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 771
Имам 3 аспиратора и ползвам само носко!!! Най-ефективен е при хрема и малката се забавлява даже...това е най-нетрадиционния метод, който съм ползвала.
Прахосмукачката... ами за ползването на Носко май хахахаха за друго не се сещам 😅

# 2
  • Мнения: 528
Правила съм промивки с физиологичен разтвор, но ефектът не е много добър. Имам най-обикновен ръчен аспиратор за носле и определено ще го хвърля. Не ми върши дори минимална работа, само изнервям детето и започва да плаче.
Моята госпожица е малка и не смея много да експериментирам, но това което ми е хрумнало с подръчни материали е салфетка. Навивам я така, че да стане остра и тънка от едната страна и така успявам да отпуша до някаква степен нослето й. Разбира се, отново има плач и нито на мен ми е приятно, че разплаквам детето си, нито тя изпитва комфорт. Определено един такъв аспиратор би ни помогнал да премахнем неприятното, но задължително почистване на носле.
Прахосмукачката си я използвам редовно, но по стандартния начин.  Mr. Green Не съм много оригинална.

Последна редакция: пн, 13 фев 2017, 11:44 от matahari

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 1 637
1. Какви ли не бабешки рецепти - лук с мед, ракия с мед... парна баня със солен разтвор най-добре ни действа.
2. Често си почиствам компютъра с прахосмукачка.

# 4
  • Мнения: 638
Здравейте,
ето и моите отговори:
1. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)? Инхалации и капане на лайка
2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването на което сте използвали прахосмукачка? За нослето и за прически Simple Smile, понякога и за чаршафите, когато малката е изцапала Embarassed

# 5
  • Мнения: 9 481
1. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)?
-хомеопатичи продукти и инхалации със физиологичен р-р+сребъра вода
2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването на което сте използвали прахосмукачка?
- в момента на пробиване на стена с дрелка  Mr. Green-за да си спестя чистенето после  Sunglasses

Последна редакция: пн, 13 фев 2017, 11:58 от MTV

# 6
  • Мнения: 5 679
За почистване и отпушване най-често използвам промивки с физиологичен разтвор. Като цяло имам проблем с отпушване на носа, тъй като синът ми, макар и голям вече още не умее да си издухва носа и затова редовно си седи със запушен  Sad. Мъчно ми е, че не разбира действието "издухай", но...

Прахосмукачката я ползвам по предназначение  Peace, но най-интересния начин, по който съм виждала да се използва е този  Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 826
1.солена вода-Още от дете я мразя,но понякога има ефект.
2.При всяко почистване с прахосмукачката почиствам и кучето...Мопс е...с къс и остър косъм...На нея явно й харесва,защото идва сама като види прахосмукачката.  Joy

# 8
  • Мнения: 539
1. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)?
Клеева тинктура, мед, сок от лук, памук напоен с ракия.
2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването на което сте използвали прахосмукачка?
Най-необичайното е именно носът, иначе с приставка за прах  - книги, техника, рамки на снимки.

Последна редакция: пн, 13 фев 2017, 12:35 от Alуa

# 9
  • Мнения: 1 202
Използвам физиологичен разтвор за промивки на нослето, капвам лайка,слагам и мед!
Прахосмукачка съм използвала за издърпване на сополи!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 469
1. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)? слагане на мас и солена вода в нослето.
2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването на което сте използвали прахосмукачка? Да си призная,ползвала съм прахосмукачката само по предназначение и нищо необичайно не съм почиствала с нея.

# 11
  • Мнения: 1 150
1 - Пробвала съм с чесън в ноздрата, както и с тампонче, напоено с ракия.
2 - Например за стола за хранене на дъщеря ми - толкова трохи има винаги след ядене, че често минавам и самия стол, и подносчето преди да го измия. Иначе си я ползвам по предназначение Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 22 923
1. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)? :

- Промивки с физиологичен разтвор и ръчен инхалатор. В някои от случаите са вършели работа, прахусмокачка със специален накрайник също. Чесън, ракия и разни подобни никога не бих използвала при малко бебе/ дете.

2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването на което сте използвали прахосмукачка:

- За почистване на сополите от нослето.

# 13
  • Мнения: 7 273
Здравейте,за отпушване на нослета съм използвала какво ли не...най-голям ефект съм имала с парченце масло-колкото грахче в двете ноздри и напоени памучета с разтвор от настърган лук и преварена вода.Най-нестандартно съм използвала прахосмукачката за преспиване на голямото ми вече дете-спеше само навън и като се прибирахме вкъщи ревваше веднага,оставях го в количката в коридора и хуквах да включа прахосмукачката,почти веднага заспиваше.Хем той спеше,хем аз си действах спокойно.
Тъй като моите деца вече са сравнително големи,ако случайно съм сред изтеглените печеливши,Носко ще го подаря на едно близко детенце със здравословни проблеми,на което със сигурност ще е от голяма полза.

Последна редакция: пн, 13 фев 2017, 13:17 от denyil

# 14
  • Мнения: 2 515
1. Мазали сме нослето с мед - на мен само той ми помагаше, докато бях бременна, както и с кокосово масло.
2. Ами, май за носа  Laughing

# 15
  • Мнения: 1 120
1. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)?

Инхалации с лайка или сода.

2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването на което сте използвали прахосмукачка?

Почистих трохи от ..фурната Simple Smile

# 16
  • Мнения: 5 115
1. Нетрадиционни методи за справяне със запушения нос - намазване с клеева тинктура директно без разреждане. Поставяне на парченце мед в носа. И сок от лук /за възрастни, разбира се/.
2. Прахосмукачка ползвам, за да издърпам паднали вещи под дивана или зад хладилника, където си трябват дълги ръце Grinning

# 17
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
1.Не съм фен на нетрадиционните и народни методи за почистване на нос, защото от такива ми докараха хроничен синузит.На детето почиствам носа с физиологичен разтвор, ако това е в графа "нелекарствени".
2.За почистване на тонер касети и за сушилнята.

# 18
  • Мнения: 5 943
Ами освен клеева тинктура, друго различно от традиционните лекарства не съм пробвала. С по-голямата ми дъщеря имах от елементарните аспираторчета, които се натискат с ръце, но никаква работа не вършеше. Ще съм много щастлива, ако си спечеля сега един Носко  Grinning
По втория въпрос - с прахосмукачката съм почиствала доста неща, не се сещам кое е най-странното, може би наистина нослето на детето би било това нещо  Wink

# 19
  • Велико Търново
  • Мнения: 43
Станала съм специалист на тема хрема. Освен традиционния физиологичен разтвор и другите лекарствени продукти, при хрема съм мазала синусите с мас и ноздрите с мед. А прахосмукачката чудесна работа вършеше за приспиване. Сега я е страх от нея и ми е много любопитно дали ще ми дава да използваме Носко.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 3 212
1. солен разтвор, сребърна вода;
2. събиране на малки ситни нещица, попаднали не където трябва.

# 21
  • Мнения: 306
1.Почистване с физиологичен разтвор, Мед
2.Компютъра често се чисти с прахосмукачка!

# 22
  • Мнения: 594
1. Сребърна вода в нослето, а също и вдишване на пара ( пускам горещата вода от душа) и стоим в банята, за да вдишваме изпаренията
2. За почистване на бебешкото носле Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 244
1. Инхалация с физиологичен разтвор
2. Относно прахосмукачката - не се сещам за нещо необичайно, което сме почиствали с нея. Нослето би било най-странното  Grinning

# 24
  • Варна
  • Мнения: 4 919
1. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)?
Нетрадиционни- С къпане  Naughty
Никакъв шанс няма детето да направи инхалации, т.ч. влизаме да се къпим, а после оставаме във ваната за игра, а мама прави димна завеса за инхалация. 2 в1- перфектна комбинация.
Народни- Вода със сол. Колкото и да използвам физиологичен разтвор понякога оставам без него и вода със сол ме спасява, а и съм забелязала разликата в действието на капане и пръскане


2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването на което сте използвали прахосмукачка? Детско носле.  Heart Eyes Никога не съм се замисляла, че мога да си използвам прахосмукачката за друго, но ето че можело и то доста ефективно и полезно. Носко ме просветли в това и изненада приятно с резултата. Винаги при нужда е с нас и за това вече имам нужда от нов.

# 25
  • Мнения: 1 745
Мед,сребърна вода,клеева тинктура за децата. На мен ми капаха сок от чесън-няма такъв ужас.  Sick
Прахосмукачката за паяжини и за приспиване на беба.  Mr. Green Много бързо заспива на шума от прахосмукачката и абсорбатора..   Crazy

# 26
  • Мнения: 3 372
1. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)? - мазала съм смес от мас с чесън на синусите. Това съм го прилагала само на себе си - чесъна затопля и носа веднага се отпушва. За дете съм ползвала прополис, сребърна вода, инхалации
2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването на което сте използвали прахосмукачка? - не съм ползвала такъв аспиратор за нос, а това е най-необичайното нещо за което се сещам. Иначе ползвам прахосмукачката само по предназначение:)

# 27
  • Мнения: 4
1.Накапване на физиологичен разтвор и солена вода, намазване с клеева тинктура.
2.За почистване на детското носле.

# 28
  • Мнения: 446
  1.Нослето се опитвах да почистя няколко пъти с един съвсем обикновен аспиратор,но само дето се опитвах.Иначе капвам физиологичен разствор.Отдавна се каня да взема Носко,защото доста се обсъжда,но все изниква нещо...

   2.Прахосмукачката я ползвам и за обиране на паяжините по ъглите...за друго не се досещам...май си я ползвам по традиционния начин Simple Smile

# 29
  • Мнения: 574
1. Сок от лимон и мед за пиене, винаги помага за мен и на моето дете за хрема, за гърло и за кашлица.
2. Прахосмукачка ползвам само по предназначение. Единствено за вакуум пликове за съхранение на дрехи освен основното й предназначение.

# 30
  • Мнения: 423
1. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)? - чесън в носа и ушите, мед, прополисова тинктура, солен разтвор, "питката" на Ванга- 1сл брашно, 1сл черен пипиер, 1сл ракия.
2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването на което сте използвали прахосмукачка? - Ползвам прахосмукачката само по предназначение

# 31
  • София
  • Мнения: 2 093
Промивки с физиологичен разтвор, освен това и с билков.  Определено такъв аспиратор ще ни е от полза.
Прахосмукачката - по стандартния начин. Wink

# 32
  • Мнения: 3 841
За носа съм пробвала да го облекча с нарязан лук до легълцето...
Прахосмукачкатая ползвам за чистене на климатика:)

# 33
  • София
  • Мнения: 117
1.Капане на отвара от лайка
2. За почистване на компютъра

# 34
  • Мнения: 612
1.  Какви не традиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)?
-хомеопатични продукти и инхалации със физиологичен р-р
2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването на което сте използвали прахосмукачка?
почистване на бебешко носле с накрайник, без него идея си нямам как бихме се справили с течащото носле

# 35
  • Мнения: 194
1. Капане на капки кърма в носа. Слагане на мед. Слагане на парченца лук в ноздрите.

2. Прахосмукачката като цяло я ползвам по предназначение, чистя и компютъра с нея, чистила съм коса след подстрижка, пръст от балкона... Simple Smile

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 124
Използвала съм отвара от лайка. Друго не смея.
Най-невероятното нещо, за което съм ползвала прахосмукачката е за почистване на запушено носле с аспиратор. Дълго време бях скептично настроена, но при една зверска хрема, се убедих пробвайки върху себе си, колко е лесно и какво облекчение настъпва. Simple Smile

# 37
  • Мнения: 1 556
Използвала съм само изотоничен и хипертоничен разтвор за впръскване в нослето, после смуча с аспиратор, пак Нoско, но за уста.
Прахосмукачката съм я ползвала като генератор на бял шум за успокоение на бебешките колики.

# 38
  • Мнения: 1 421
1. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)? не е необичайно, ама все пак - коларголовите капки за нос. Ужасни са, оцветяват и детето и дрехите, че и диря оставя след себе си по ламината Mr. Green

2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването на което сте използвали прахосмукачка?
Приспивах баткото с нея, останалите дейности са доста обичайни Simple Smile

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
1. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)? - витамин Ц, клеева тинктура, сребърна вода.
2.  Кое е най-необичайното нещо за почистването, на което сте използвали прахосмукачка? - нослето на дъщеря ми с Носко и прахосмукачката  Mr. Green Имало е тежки нощи, в които прахосмукачката е била включена по цяла нощ в контакта, заредена с аспиратора и при всяко задавяне със сополи и силен рев съм я пускала за 1-2 минути докато издърпам гадостите от носа. Не знам само съседите как ме изтърпяха, но ... няма да оставя детето да се дави в сополи и да пищи Mr. Green

# 40
  • Мнения: 3 545
Нетрадиционни, бабини методи при децата само в много краен случай бих използвала. Преди няколко години голямото ми дете тогава около 2 годишно, имаше една по-продължителна хрема (и други продължителни имаше, но тази продължи повече от 2 месеца) и тогава се бях видяла в чудо. Но единственото което си позволих да направя е да нарежа една глава лук и да я оставя близо до главата му докато спи. Бях чувала, че облекчава дишането и много се надявах да може да поспи без да го тормози запушения нос. Уви не се получи и друго не съм пробвала.
Сега с малкото ми дете се справяме само с физиологичен р-р и се надявам така и да си остане. Да не се налага да слагам капки или да се чудя какви бабини лекове има. Имам обикновен аспиратор, единственото неудобство, е че оставам без въздух от смукане, но пак върши работа.
А на мен  Mr. Green, аз съм си слагала и стрит чесън, и мед и чай и какво ли не...


Необичайно място за почистване с прахосмукачка: ми веднъж ме домързя да мета терасата и я минах с прахосмукачката. За друго не се сещам.

# 41
  • Мнения: 997
1. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)? :

- Промивки с физиологичен разтвор и ръчен инхалатор. В някои от случаите са вършели работа, прахосмукачка със специален накрайник.
2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването на което сте използвали прахосмукачка:

- За почистване на сополите от нослето.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 1 308
1. При запушен нос най-често използвам солен разтвор.
2. Прахосмукачката си я ползвам съвсем традиционно - за прах  Blush

# 43
  • Мнения: 253
1. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)? - Редовно нослето отпушвам със сребърна вода, много ефикасна за мен. Слагала съм капки от клеева тинктура с физиологичен разтвор, също и витамин А. Последния път сложих миниатюрни топченца от чист захаросан пчелен мед в двете ноздрички и имаше страхотен ефект. Веднъж пробвах с капки от лук, много бързо отпушиха носа, но са много лютиви и определено не са малко дете.
2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването на което сте използвали прахосмукачка? - Почиствам си климатика и щорите с прахосмукачка, а преди години и телевизора.

# 44
  • Мнения: 18 398
1. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)?

- Клеевеа тинктура, сребърна вода, инхалация и солен разтвор.

2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването на което сте използвали прахосмукачка?

- Да видя сметката на някоя пълзяща гад (щом е в конейнера на прахосмукачката и не я виждам, значи вече я няма). Mr. Green

# 45
  • Мнения: 43
1. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)?
Най-нетрадиционният метод за отърваване от сополки, който съм използвала е с подобен аспиратор за прахосмукачка като Nosko. На мен ми беше и все още понякога е една от най-важните, необходими и практични покупки в полза на децата ми, едното от които доста късно се научи само да си духа носа само. Подкрепям силно с две ръце!  newsm10  smile3501
2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването на което сте използвали прахосмукачка?
ами всъщност аспиратора за нос

# 46
  • Мнения: 464
1. Обикновено се опитвам да се справя с хремата с капки от клеева тинктура и сребърна вода.
2. Аз лично до сега съм я използвала само по предназначение, защото все още нямам аспиратор за нос за прахосмукачка. Иначе се сещам и за правенето на прически за момиченцата, но аз лично нямам момиченце - а три момченца и не съм я използвала и по този начин.

# 47
  • sofia
  • Мнения: 1 940
1. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)?
- шмъркали сме солена вода
- тампон с ракия в носа ( не за деца)
- ядене на люто ( не за деца)
- дишане на билки или отвара (розмарин,мента,лайка), инхалация
- опит за прозяване, тичане, скачане на пети, рязко изправяне

2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването на което сте използвали прахосмукачка?
- Чистя миялната с прахосмукачката,когато счупя чаша или нешо друго в нея

# 48
  • Мнения: 836
Аспираторът е отговор и на двата въпроса  Mr. Green
Или поне на мен спомените от напоените тампончета с ракия или инхалациите не ми се струват така нетрадиционни, вероятно защото бях свикнала с тях.

Прахосмукачката вкъщи се използва по предназначение, като напоследък и използването на аспиратора се приема за обичайно. Ще е интересно нашите деца да отговорят на тези въпроси след 20-30 години.  Laughing

# 49
  • Мнения: 2 112
1. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)? :

- само промивки със солена вода.

2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването на което сте използвали прахосмукачка:

- за ловенето на някоя досадна неканена муха. Joy

# 50
  • Мнения: 199
1. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)?
Захар върху котлон и това се вдишва
2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването на което сте използвали прахосмукачка?
Компютъра, хващам мухи и други.

# 51
  • На брега на морето
  • Мнения: 614
Прахосмукачката до тук я ползвам само по предназначение, а нетрадиционни методи за отпушване на нос - при мен действа тампон с ракия, инхалация с лайка и сода.

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 240
1. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)? - слагала съм мас в нослето и влизаме в банята, пускам вряла вода и си стоим там на парата  Crazy
2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването на което сте използвали прахосмукачка?
ползвам си я по предназначение Simple Smile

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
1. За справяне със запушения нос съм използвала физиологичен разтвор, отвара от лайка, витамин Ц.  Peace

2. Най-необичайните неща, за които използвам прахосмукачката, са нослето на дъщеря ми и кафеавтоматът.

# 54
  • Мнения: 89
1. Използвам аспиратор за нос от тези, които се дърпат с уста.
2. Прахосмукачката я използвам за вакумните пликове

# 55
  • Мнения: 1 283
1. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)? - честно казано не съм ползвала нищо нетрадиционно, защото ме е страх за толкова малко дете да капя каквото и да било в носа.
2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването на което сте използвали прахосмукачка?
за някои части на банята... Crazy

# 56
  • София
  • Мнения: 1 483
1. Клеева тинктура и сок от лук.

2. За почистване на сополите от нослето.

# 57
  • Мнения: 99
За моя нос какво ли не съм пробвала - сок от лук, търпи се; мед в ноздрите, това не се търпи; краката в топла вода със морска сол, най– приятно е, а и наистина отпушва. При децата слагала съм разрязана глава лук да спят до нея, промивки с физиологичен разтвор, като станаха на 3 г. и при тях топлата вода със сол. 
Най-необичайно отпушихме канала в кухнята с прахосмукачката изсмуквайки от там, да не обяснявам какво.

# 58
  • Мнения: 475
1. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)? Сребърна вода с клеева тинктура
2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването на което сте използвали прахосмукачка? Трохите от гънките на детското столче за хранене, както и събиране на играчки от пода....

# 59
  • Мнения: 2 737
1. Ингалации с билкови отвари, памуче, напоено с ракия, накапване на сребърна вода в ноздрите

2. Ползвам я по предназначение, както и ололо мебели, книги, рамки и други предмети.

# 60
  • Мнения: 301
1. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)?

За запушен нос съм използвала сока на 1 глава кромид лук,по няколко капки в ноздра  Peace

2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването на което сте използвали прахосмукачка?

 За почистване на сополите от нослето  Laughing

# 61
  • София
  • Мнения: 1 253
1.  Какви не традиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)?
-промивка с физиологичен разтвор, последван от капки за нос (главно хомеопатични)
2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването на което сте използвали прахосмукачка? Дълго време имах предубеждения към аспирациите за нос към прахосмукачката (мислех, че ще изсмуче освен сополите и мозъчните клетки на детето😅😅😅)В крайна сметка се оказа, че хората са го измислили и за мен това е един от най - ефективните продукти за моето дете. Прекрасен е!

# 62
  • Мнения: 160
1. физиологичен разтвор
2. колата Peace

# 63
  • Мнения: 197
1. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)? - За детето от около 3-4 годишна възраст използвам нети пот с разтвор от сол и сода

# 64
  • Мнения: 254
За нослето - няколко капки истински течен мед в нозричките, а относно прахосмукачката - за вакуумиране на пликове с домашни суджуци, които съхраняваме във фризера целогодишно Simple Smile

# 65
  • Мнения: 146
Здравейте,нетрадиционни методи,ако може така да се нарекат,който съм чувала,не съм ги ползвала за детето,а само на мен съм ги прилагала-мас;солен разтвор;тампонче с ракия в носа.
Необичайно нещо,за което се използва прахосмукачката в къщи е за кучетата,имам две кокерчета-обирам им космите и си ги чеша-2 в 1.хахах.А другото,което само съм чувала отзиви до момента е за нослето.Мои познати казват,че е много ефикасно и много бих искала и аз да го изпробвам.Ще се радвам да го спечеля ☺

# 66
  • Мнения: 224
1. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)?Мас и солена вода.
2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването на което сте използвали прахосмукачка? Ползвала съм прахосмукачката само по предназначение.

# 67
  • Мнения: 261
Детето ми е малко и все още не съм използвала нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос, но понякога му го почиствам с клечки за уши.
Прахосмукачката съм я използвала само по предназначение.

# 68
  • София
  • Мнения: 666
1. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)? - сок от лук, захаросан мед - това само на мен; на децата само физиологичен разтвор

2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването на което сте използвали прахосмукачка? почиствала съм с нея компютъра от вътре.

# 69
  • гр. София
  • Мнения: 1 136
Здравейте wavey

Включвам се и аз в играта с коментар по двата въпроса:
1. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)?
2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването на което сте използвали прахосмукачка?


1. За справяне със запушения нос на дъщеричката съм използвала солен разтвор; затоплен на водна баня мед; тампон, напоен с ракия; изцеден сок от кромид лук, инхалация със сода бикарбонат, вода и чай от лайка;
2.Използвала съм прахосмукачката за премахване на винервайс мазилка на тавана
Скрит текст:
между другото, беше добър повод да си купим нова, по-модерна прахосмукачка, защото въпросната направо отиде за рециклиране

# 70
  • София
  • Мнения: 561
1. Ползвала съм основно физиологичен разтвор и хомеопатичен спрей за децата, за мен съм ползвала и по-гадни методи за спиране на синузит с обилна хрема - мед в носа Simple Smile
Иначе сме ползвали и аспиратор, който трябва да изсмучеш, за да създадеш вакуум и налягане Simple Smile
2. Прахосмукачката съм я ползвала само по предназначение.

# 71
  • EU
  • Мнения: 399
1. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)?
Слагане на пречистена свинска мас, чисто краве масло в нослето. С помощта на капкомер съм се опитвала да изтегля образуваната слуз.
2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването на което сте използвали прахосмукачка?
Ползвала съм прахосмукачката за почистване на килими, дивани и като сложа маркуча от обратната й страна за издухване на клавиатурата и кутията на компютъра.

# 72
  • добрич
  • Мнения: 339
1. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)? - За детето не съм рискувала, виж за нас повече може да експериментирам. Два ефикасни метода - Люта чушка - При мен ефекта и мигновен и по една - две капки сок от чесън във всяка една ноздра.
2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването на което сте използвали прахосмукачка?  - За почистване съм я използвала по предназначение, но да си призная съм правила експеримента с вързването и събирането на опашка на косата ми - сполучливо беше  Simple Smile

# 73
  • Мнения: 11 475
1. Промивки със солена вода, както и с клеева тинктура във физ. разтвор.
2. Почиствала съм укейчета на кухненски робот  Laughing

# 74
  • Мнения: 636
1.Промивки с физиологичен разтвор,лайка, солена вода,хапче витамин с.
2.За почистване на щори и бебешки плюшени играчки.

# 75
  • Мнения: 470
. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)?

Инхалации с лайка или парченце масло в носа

2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването на което сте използвали прахосмукачка?

Май се оказвам традиционалистка, защото ползвам прахосмукачката само по предназначение Simple Smile

# 76
  • София
  • Мнения: 2 411
1. В Детското носле само Физ. Разтвор - друго нетрадиоционно не смея. При Възрастни - най-екстремното е скилидка чесън и ракия
2. Прахосмукачката - за приспиване на децата, за прахосмукачени "целувки" (разсмивам ги като на ниска степен им засмуквам крачетата, ръчичките), а от два дена изсмукваме сополи с Носко Simple Smile

# 77
  • Лясковец
  • Мнения: 764
1. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)?

За запушен нос съм ползвала прополис,инхалация с чай от лайка и хлебна сода

2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването на което сте използвали прахосмукачка?

 Чувала съм че се чисти нослето,но не съм пробвала.но съм го ползвала да вържа коса на кукла

# 78
  • Мнения: 279
Привет!
 За възратни (става и при бременност) - сок от лук, за  бебенца- инхалации с лайка.
С моята прахосмукачка съм почиствала по-малката ми прахосмукачка (като Моника от сериала "Приятели)  Simple Smile

# 79
  • София
  • Мнения: 246
1. Сок от лук,доколкото може да се нарече нетрадиционен  метод;
2. Чистя тостера понякога.

# 80
  • Мнения: 579
1. Nosko е най-добрият ми помощник при запушен нос. Пробвала съм всякакви различни аспиратори, докато не го открих и от тогава го препоръчвам на всички близки и познати с малки деца. Друго, което използвам при запушен нос, са морска и сребърна вода, сок от лук, капки от лайка. Също така правя инхалации.
2. Освен с аспиратор Nosko, друго нетрадиционно приложение на прахосмукачката е за почистване на вентилатора на лаптопа и филтрите на климатика.

# 81
  • Мнения: 4 097
1. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)?
-хомеопатичи продукти и инхалации със физиологичен р-р.
2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването, на което сте използвали прахосмукачка?
- носът на сина ми. Иначе съм чистила и компютъра с нея.

# 82
  • Мнения: 94
1. Капки за нос, направени от лук.
2. Веднъж си почистих сешоара с прахосмукачка. Беше спрял да работи. Махнах решетката, изсмуках прашинките и проработи. Бях много горда, че се справих сама, мислех да го нося за ремонт Simple Smile

Относно аспиратора, ползвам обикновен, но имам чувството, че не се справя достатъчно добре.

# 83
  • Elhovo
  • Мнения: 360
1,Обелва се скилидка чесън и се разполовява.Слага се в двете ноздри по 1 половинка-наистина обира сополите, като се извадят скилидките по тях има полепнали секрети .Отпушва и носа .Изпробвано на мен и 10 годишния ми син.Каза ни го нашата баба.
2,Почистване от шлюпките на домашен боб, засмукване на играча, паднала на място,където не можеш да си мушнеш ръката

# 84
  • Мнения: 2 050
1. Промивки с физиологичен разтвор.
2. Не аз, но родителите ми преди години хванаха с прахосмукачката мишле вкъщи. После го пуснаха невредимо навън (е сигурно е било доста стресирано).

# 85
  • Мнения: 58
1. Какви нетрадиционни и народни методи за справяне със запушения нос при деца и възрастни сте прилагали (без лекарствени продукти)?

За запушен нос съм използвала сока на 1 глава кромид лук,по няколко капки в ноздра  

2.  Кое е най-необичайното нещо, за почистването на което сте използвали прахосмукачка?

 За почистване на сополите от нослето

Последна редакция: ср, 22 фев 2017, 14:18 от Анабела Динчийска

# 86
  • Мнения: 16
Промивки с физиологичен разтвор!С прахосмукачка съм чистила компютъра.

# 87
  • Мнения: 5 358
1. Баща ми ми е слагам тампони с ракия в носа, носът ми не се отпуши, но аз щях да умра от гадост. Изгори ми ноздрите.
2. Използвали сме прахосмукачката за почистване на нос, иначе я използваме по предназначение.

# 88
  • София
  • Мнения: 709
Ползвала съм физиологичен р-р, морска вода, лайка, витамин Ц и ЕМК.
Прахосмукачка ползвам, когато пробиваме стената, за да не се праши всичко.

# 89
  • Мнения: 1 180
Изтеглени са късметлиите, които ще получат награди от Nosko.
Това са:
vili123
niksi007
sea.sea
Криси`
diana.pd
el;)
vasileva_vn
Мон...
Velina25
Mometo*


Честито!


Очакваме печелившите да се свържат с нас до 01.03.17 г. на e-mail: igra@bg-mamma.com като напишат потребителското си име, електронната поща, с която са регистрирани във форума и координати за получаване на наградата (имена, адрес и телефон за връзка)

Общи условия

Активация на акаунт