Закъснение на цикъла, съмнения и въпроси.

  • 10 180
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Така.. Първо здравейте, мъчат ме някои въпросчета... Закъснява ми с има-няма една седмица, а досега абсолютно всеки месец си ми идва като по часовник, точно на време на 26 дни,но този месец.. няма и следа, а на очакваната дата си имах болките и симптомите сякаш ще ми дойде всеки момент, но не. Никога, ама никога до сега не ми е закъснявало, че и за толкова голям период. Като се има напредвид, че последно с приятеля ми го правихме миналия месец, точно около и по време на овулация, не ползваме контрацептиви, единствено прекъсване на половия акт. Но странното е, че миналия месец си ми дойде, но беше ужасно болезнено почти до края на менструацията, а попринцип ми е така само първият ден от началото на М. Та един от въпросите ми е възможно ли е да става въпрос за цветна или нещо друго, защото съм чувала за бременност с нормален цикъл първите месеци, и изведнъж спиране на цикъла и откриване на бременноста? + че базалната ми Т я поддържам около 37,2 +- и гърдите ми са особено подути, дори до вчера бяха ужасно чувствителни, днес по умерено. С приятеля ми искаме дете и ще се радваме, ако евентуално се е случило, но не мога да си обясня това с Менструацията миналия месец, ако няма бременност, а е просто странно закъснение на какво може да се дължи и с това овулацията ми ще се измести ли по някакъв начин?

# 1
  • Мнения: 6
+ ще ни попречи ли по някакъв начин на опити за скорошно зачеване?

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Препоръчвам ти първо да си направиш тест.
След това да посетиш лекар и да му зададеш всичките си въпроси. Каквото и да ти кажем тук е само в сферата на вероятностите и предположенията. Истината може да е по-различна и само специалист, който да те прегледа, може да ти отговори.
Успех  Hug

# 3
  • Мнения: 6
tanya_79 Благодаря много за бързия отговор Wink Но за това с лекаря.. да не би да се касае да имам някакъв проблем... Rolling Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 27 993
Как очакваш във форума да ти кажем дали имаш или нямаш здравословен проблем, и дали си бременна или не си? Въпросите ти са за гинеколог.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
О, не. Напротив, мисля че той ще разсее всичките ти страхове и съмнения. Защото друго си е лекар да ти каже, че всичко е наред, нали  Laughing
А и всеки организъм е различен, той ще може да прецени има ли нещо специфично при теб, ще зададе правилните въпроси и ще прецени състоянието ти.
По принцип, щом ти закъснява и не се пазите, в възможно да си бременна. Ама това си го знаеш, така че давай с теста, че ми е любопитно  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 6
tanya_79 радвам се, за позитивните отговори и окуражението, което ми даде, още утре ще пробвам с тест, и евентуално, ще посетя лекар, ако е отрицателен. Благодаря отново. Flutter Hug

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
tanya_79 радвам се, за позитивните отговори и окуражението, което ми даде, още утре ще пробвам с тест, и евентуално, ще посетя лекар, ако е отрицателен. Благодаря отново. Flutter Hug

Ааааа, не така. А ако е положителен? Тогава на доктор всеки месец се ходи  Joy

Шегувам се, успех  Peace

# 8
  • Мнения: 5 468
С такова закъснение се чудя защо вече не си направила тест. Миналата ти менструация нормална ли беше? Понякога жените имат зацапване по време на бременност, което бъркат с менструация. На това му казват "цветна бременност".

# 9
  • Мнения: 6
Дами, преди малко направих теста и..... объркана съм, има много ама мнооого бледа втора черта, почти незабележима, ако не се вгледаш, дори аз първо не я забелязах.. Е, това говори ли нещо или..? newsm78

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Ехааа,  май ще черпиш  Heart Eyes
В началото втората чертичка е бледа. Нивото на хормона, който прави реакцията е по-ниско, затова.  Ама има ли я, тестът е положителен  Hug
Със сутрешна урина би трябвало да е по-ярка. Както и след няколко дни.
Шуър чек ли прави?

# 11
  • Мнения: 5 468
Ако чертичката е бледа, значи си забременяла на този цикъл и си съвсем в началото. Ти каза, че сте правили опити на миналия цикъл. Акп бременността е от тогава,чертичката трябва да е плътна. Може да качиш снимка на теста тук, защото е възможно да виждаш изпарителна чертичка. Те са сивкави, а не розови и при някои тестове се виждат и жените ги бъркат с тестови чертички.

# 12
  • Мнения: 6
Ехааа,  май ще черпиш  Heart Eyes
В началото втората чертичка е бледа. Нивото на хормона, който прави реакцията е по-ниско, затова.  Ама има ли я, тестът е положителен  Hug
Със сутрешна урина би трябвало да е по-ярка. Както и след няколко дни.
Шуър чек ли прави?

Охх, дано да си права  bouquet Heart Eyes
Шуър чек е, мисля да си взема още един и ще го направя сутринта този път, както ми каза и да видим тогава. Peace Само все още не мога да проумея за това миналия месец, където си ми дойде нормална, но доста по-болезнена менструация...Rolling Eyes

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
А между двата цикъла секс не сте ли правили? Ама хич?  Laughing
Уф, чакам резултата от втория тест  newsm17

# 14
  • Мнения: 126
Dara, какво стана, потвърди ли се първият тест?  Hug
Това, което ти се е случило миналият месец, може да е било биохимична бременност, тя се случва, когато ембриончето не е успяло да се имплантира правилно и не може да продължи да се развива, случва се при много жени като повечето от тях не разбират за това, аз за нещастие бях от тези, които разбраха за това по трудният начин, първо с кръвен тест потвърдих бременността си, 2 дни по-късно на 2-рият кръвен тест показателите бяха паднали и още същата вечер вече имах най-болезнената менструация в живота си...
Стискам палци при теб сега всичко да е наред и прекрасно бебче за финал.

Последна редакция: пт, 17 фев 2017, 20:37 от aleks.crystal

Общи условия

Активация на акаунт