Нива на TSH и още нещо

  • 14 949
  • 106
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 067
При мен е много странно. Когато поддържам ТСХ около 3 нямам сърцебиене. Ако увелича минимално дозата, за да падне под три получавам сърцебиене. В същото време качвам килограми с по-малката доза. Не знам коя точно част на тялото си да слушам  Crazy

# 31
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Глухарче, точно там им е грешката. Не са запознати с действието на Т3 и говорят наизуст. Ако се дозира постепенно и с внимание, няма как да се мине в хипер. Обаче плашат хората, че, видиш ли, веднага от Т3 ще станат хипер. А и да минеш в хипер от Т3 не е толкова страшно. Той е хормон с толкова кратко действие, че ще имаш хипер симптоми за един ден някъде. На мен ми се случи веднъж, когато по погрешка изпих с 25 мкг Т3 отгоре на тогавашната си доза. Е, седях един ден и малко с малко ускорен пулс и това беше.
Maidenly, дозирай се по симптоми тогава, не по стойността на ТСХ (аз се дозирам само по симптоми, дори и ФТ3 вече не го гледам толкова). Най-важен е той впрочем. Ама почти никой лекар не го гледа и не ни кара да го пускаме него.

Глухарче, ти на каква доза Тироксин си? Имаш ли специална схема на прием? И добре ли се чувстваш на тази доза? Имаш ли симптоми на хипофункция?
ФТ3, ФТ4 и ТСХ колко са ти?
Изследвала ли си обратен Т3 някога?

Последна редакция: нд, 26 фев 2017, 22:47 от afrikancho

# 32
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Пия 150 мг. Ел тироксин веднъж на ден.Трудно бих казала,че се чувствам добре,имам задъхване,сърцебиене от време на време,паметта ми хич я няма.
ФТ3 и ФТ4 вече не изследвам,ТСХ последно ми беше 0.20.
При мен заболяването е такова,че не мога да си правя експерименти,вървя си по старата отъпкана схема и това е.

# 33
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Ясно.
Ама дори и с това състояние, пак ти трябва ФТ3 на добро ниво, за да се чувстваш добре. Като паралелно с това трябва ТСХ да е потиснат.
Аз бих казала, че тоя ТСХ 0.20 е висок за твоя случай. Нали целите потискане, което значи 0.00 - нещо си. Явно дозата ти е ниска.
Аз успях да потисна ТСХ на 200 мкг Тироксин, при положение че аз имам работеща жлеза и то още доста работи - за жалост в моя случай, но това е друг въпрос.
То и за моето състояние е хубаво да имам потиснат ТСХ - имам възли. И само от един месец с ТСХ 0.0 и нещо си, възлите се свиха (за единия дори казаха, че щял да изчезне - той си беше по-малъл по начало). Добре е и за антителата при Хашимото да седи ТСХ потиснат. В повечето случаи антителата падат. Моите още не са де, но съм отскоро с потиснат ТСХ.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Не пипам дозата,защото идва лято.Лятото при тази доза ТСХ ми пада на 0,07.Според доктори трябва да го поддържам между 0,1-0,5.
Сериозно ли са ти казали така за възлите.Не съм чула на някой да изчезне възел,освен ако не се премахне оперативно Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 11 823
.....
Сериозно ли са ти казали така за възлите.Не съм чула на някой да изчезне възел,освен ако не се премахне оперативно Rolling Eyes

Изчезват възли  Peace , имам позната на която малък възел изчезна, а на мен ми изчезнаха цели 2.
Аз съм с хипофункция (при откриване за първи път на проблем когато бях на 14г бях с хипер, която не помня кога точно премина в хипо), та имах два възела преди да забременея, растяха но сравнително бавно. Еутирокс приемах с прекъсвания, т.е. когато ТСХ стигне под 1 и ми спираха хапчетата за около 3-6 месеца до следващия контролен преглед...случвало се е и по година да не пия. След забременяване за първи път ми се случи да пия толкова дълго Еутирокс без прекъсване - 9 месеца бременност и после още около 4 след раждане. Не знам дали от това дали от хормоналните промени по време на бременността, но година след раждането като направих видеозон се оказа, че възлите ги няма.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Много интересно.

# 37
  • Мнения: 11 823

Най-вече подозирам бременността, защото преди раждането бях също така и с поликистозни яйчници , които също се оправиха след раждането ....явно хормоналния фон в организма се е подобрил  Thinking


afrikancho от чужбина ли го купуваш този естествен Т3, защото знам, че тук го няма.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 10 493

Най-вече подозирам бременността, защото преди раждането бях също така и с поликистозни яйчници , които също се оправиха след раждането ....явно хормоналния фон в организма се е подобрил  Thinking


afrikancho от чужбина ли го купуваш този естествен Т3, защото знам, че тук го няма.

Ами то бремеността или те оправя или те досъсипва,средно положение няма Laughing

И аз съм чувала,че го вземат от вън Т3.

# 39
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Глухарче, не, никой не ми е казал така. Лекар имам предвид. Къде ти... Аз го научих от други хора, с които си пиша (и раково оперирани, и хора с възли, и с Хашимото). И го направих. И като отидох на преглед и възлите спаднали. Mr. Green И то осезаемо. Лекарката ми каза, че е от Т3, който пия. Едно време предписвали Т4 и Т3 (имало в Бъглария комбиниран препарат), за да спадат възли, но не ми каза, че е така заради потиснатия ТСХ.
По-малките възли може и да изчезнат, по-големите - едва ли. На мен лекарката ми каза, че малкият ще изчезне почти сигурно, големият - не, но поне се е смалил засега.
Глухарче, 0.1-0.5 е високо ТСХ за хора без жлеза, поне според това, което съм чела и което съм си говорила с хора. Там го поддържат около 0.005 или дори и по-ниско.

Мибобо, да, от чужбина си купувам естествен хормон. Той не е само Т3, той е Т4 и Т3. Просто не е синтетичен. Засега разлика не съм видяла. Много хора казват, че са по-добре с естествения, при мен е същото май. Ама го пия отскоро. Ама мисля, че няма да ми влияе "учудващо добре", както на много хора. Просто исках да опитам от всичко, че още не мога да си наглася дозите добре.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 10 493


Глухарче, 0.1-0.5 е високо ТСХ за хора без жлеза, поне според това, което съм чела и което съм си говорила с хора. Там го поддържат около 0.005 или дори и по-ниско.



Много зависи от причината,поради която си без жлеза.Подтискането на ТСХ се прави основно при раково болни,тъй като високата доза хормон и ниското ТСХ подтиска ако някъде е останала туморна клетка.Аз съм правила консултации и с професори онколози в тази област,така че не смея да пренебрегвам съветите им.Също така съм контактувала и с много хора в моето състояние.Възможно е да се наложи скоро време да коригирам дозата си.В началото тази доза ме смъкваше под 0,1,но явно организма с времето свиква и не му достига.

# 41
  • Мнения: X
.....
Сериозно ли са ти казали така за възлите.Не съм чула на някой да изчезне възел,освен ако не се премахне оперативно Rolling Eyes

Изчезват възли  Peace ...
възли или кисти?

# 42
  • Мнения: 11 823
.....
Сериозно ли са ти казали така за възлите.Не съм чула на някой да изчезне възел,освен ако не се премахне оперативно Rolling Eyes

Изчезват възли  Peace ...
възли или кисти?

Възли, кисти не съм имала тогава, сега след раждането имам една малка.



....

Мибобо, да, от чужбина си купувам естествен хормон. Той не е само Т3, той е Т4 и Т3. Просто не е синтетичен. Засега разлика не съм видяла. Много хора казват, че са по-добре с естествения, при мен е същото май. Ама го пия отскоро. Ама мисля, че няма да ми влияе "учудващо добре", както на много хора. Просто исках да опитам от всичко, че още не мога да си наглася дозите добре.

Аз не съм се ровила и чела много подробно на темата, но защото по логика уж естествен би трябвало да е по-добър. Въпреки, че аз от синтетичния нямам никакви проблеми както при някои се получават.

# 43
  • Мнения: X
Това звучи страхотно. Моля те за повече инфо и съвети, евентуално връзка с твоя лекуващ лекар. Аз имам няколко възела, които се каза,че не са ракови и хич не ща да се оперирам. А касапите тук ме гонят с ножа  Mr. Green В съвсем прилично състояние съм, много рядко имам аритмия ако прекаля с кафето (веднъж-до 2 пъти месечно) или много се нервирам.

последните ми пълни изследвания са тези:

MAT/anti -Tpo/     20,2        IU/ml      <34
TAT/anti-Tg/     15,7        IU/ml      <115
TSH                     1,37        uIU/ml      0.27-4.2
fT4                     1,15        ng/dl      0.93-1.7
fT3                     5,06        pmol/l      3.95-6.8
благодаря  bouquet

# 44
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Фри изследванията са ти перфектни  Peace

Общи условия

Активация на акаунт