Име за МОМЧЕ при майка българка, баща - французин

  • 4 160
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 992
Леон бих избрала аз.

А иначе там е много популярно Тео в момента, което ми се вижда ок и за България.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 263
О Давид е много хубаво, означава обичан.
Хубава идея, ако майката е отворена към идеи  Peace

# 17
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
Давид е много хубаво име.
Мартин
Рафаел
Филип

# 18
  • Мнения: 18 422
Даниел ако не се лъжа във Франция и за женско име го ползват , което не ми допада .

Във Франция много имена по звучене ги има и в мъжки, и в женски вариант, но се пишат по различен начин (женските имат наставка -le). За там не е проблем, защото е доста често срещано. Габриел, което ти харесва, също е такова име. Wink

На мен най-много ми харесва НиколА. И да му проемни някой ударението в България, няма да е фатално.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 990
Гласувах за Даниел. Добавям Филип и Емил като предложения.

# 20
  • Мнения: 509
Във Франция много имена по звучене ги има и в мъжки, и в женски вариант, но се пишат по различен начин (женските имат наставка -le).
Точно така е, важно е как се пише. Има много хубави имена, които отпаднаха, защото за да се произнасят като за момче тук, се пишат като за момиче там. Например Симон (пище се Simone във ФР и е за момиче, ако искам да е този вариант трябва да е Simon и да произнасяме Симо). Мартин е женско име там и се пише с Е накрая, за да е момче трябва да е Мартен... Имаме много познати/роднини и всичките с момчета, та много хубави имена са вече заети.
И мен ме дразни, че все ще се обяснявам за ударението на Никола.
Много хора в БГ смятат, че Габриел звучи леко женско и лигаво и вече и аз почнах да мисля така, а преди го харесвах...
Харесвам името ВИктор и ми се струва, че ще имаме най-малко проблеми с него, макар че засега не ми е точно на сърце хах

И ей такива 100 мисли ме докараха до тук Grinning Благодаря за мненията до този момент! Peace

# 21
  • Мнения: 4 915
Моето предложение е ЕмилHeart Eyes
От анкетата - Даниел.

# 22
  • Мнения: 18 422
Sis_87, на Вѝктор също ще се обясняваш във Франция да ударението. Трябва да е едносрично или и в двата варианта ударението да е на последната сричка, иначе все някъде ще променят оригиналното.

# 23
  • Мнения: 11 566
Жорж или Жан, без ударенията, а и имат бг еквивалент.

Давид е новият Александър май- покрай мен имам двама Давид- овци вече бебета.

# 24
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
То в България сума ти имена, завърщващи на -ел се считат за женствени, докато в цял свят са си нормални мъжки имена.  Grinning

# 25
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 382
Ох всички имена са хубави.Айде ще дам глас за Габриел

# 26
  • Австрия
  • Мнения: 2 310
Виктор  Peace

# 27
  • Мнения: 18 956
Габриел, Даниел и НиколА са женски имена за французите. Имена като Виктор и Емил ми звучат по-удачно.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Хм, не са женски.Напр. Никола Саркози се сещам на първо четене.Даниел Обер също. Имат си унисекс имена и там.

# 29
  • Мнения: 3 841
От изброените ми харесва Никола(с ударение в/у "а").Ако приемате предложения моят фаворит би бил МартЕн:)
Леко бременеене и успешен финал! bouquet

Общи условия

Активация на акаунт