Щъркелите долетяха и МАРТенчета заваляха! - тема 12

  • 49 430
  • 700
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 345
Skrech, в други ден съм на среща с гинеколог-консултант по повод вида раждане. Тук, както съм споменавала, няма избор - но аз имам едно секцио преди 7 г., и сега ще ме увещават за VBAC - вагинално след секцио. По принцип аз трябва да избера. Иначе сега си рових в имейлите и др Угрински от Втора Градска ми е писал магнезия да го спирам 35-та седмица най-късно, за нормално раждане.

Вагинални промивки не бих правила в никакъв случай докато съм бременна.

Светла, дано нещата се уталожат и ти се успокоиш малко. Не заслужаваш да изкарваш последните седмици така в стрес. Аз тези дни много се бях напрегнала и аз не знам защо, и някак си се почуствах отдалечена от бебето, все едно забравях, че е в мен.
Сега ще и пусна малко музичка и ще и поговоря, че всичко е наред  Blush Кажи и и ти на твойта мадама, че това е период и мама ще се справи, и скоро ще се срещнете, защото тя е много желана и обичана /или нещо подобно, както ти си ги чустваш нещата/.

Относно роднините - с майка ми сме в супер отношения, чакам я с нетърпение да идва около раждането, а тук сме викнали свекървата да ни помага с малкия. Не е лесно, но пък това е цената да работим и да градим кариера и двамата, съответно да си позволяваме и по малко социален живот тук-таме. Тя не ми се меси, не се бърка, и сега като се замисля са ми бели кахърите - пуска нон-стоп перални, чиниите ги прибира мокри по шкафовете, дава на сина ми да пие по много сок и ей такива дребни битовизми. Но тя знае, че ММ винаги ще застане на моя страна и една евентуална битка е предрешена. Всъщност много се радвам, че аз съм на първо място в живота на ММ и после е майка му. Ще видим дали така ще мисля и сина ми като ми доведе снаха  Mr. Green

# 46
  • София
  • Мнения: 154
Светлана, и аз си поплаках наскоро. Страдах най-вече, защото всичко минава през бейби,  а хормоните не простиха дори на мен,  която не съм имала никакви изблици досега. Нещата се оправиха, но не понасям факта, че мм не проявява никакво разбиране. Много е важно да си спокойна накрая, почини си по време на командировката и си говорете с човечето, на мен ми помага.

# 47
  • Мнения: 638
Момичета, 4 страници за няколко часа  Shocked Ние с тази тема до кога ще изкараме?  Whistling
Зайче  bouquet
Аз утре съм на преглед и май ще спирам магнезия. Док каза до 36 г.с. ама утре ще си го питам за по-сигурно. Аз съм 36+1 ден. Моята девойка е доста мързелива тези дни. Едни плавни, леки движения. На мен ми се иска да е по-активна.
И тази вечер почва да ме боли. През деня съм ОК, но вечер...

# 48
  • Мнения: 18 547
Скреч,с какво може да попречи магнезия на нормално ражадане?Аз от много време пия,почти винаги в слонски дози?В края на 35 гс съм.Не смея да го спра,по три пия.Но след два дни ще питам доки.
По повод на свекървите-наистина е мн.важно да си на първо място.Аз съм мн благодарна,че е така.То за туй не съм спала като съм избирала.😄 ММ изобщо не се занимава с техните(ние сме и далече),мн е самостоятелен,не се влияе за абсолпютно нищо.Виждала съм обратни случаи(за мен такива бракове за обречени).Много е лошо да попаднеш на мамин златен,много.😊
А пък на властна маминка още повече.И ако си някоя добра душица ще те тъпчат яко.Но...това е др.тема.
Мойта майка е мм грижовна,но тя пък е др.крайност-иска да знае всичко,интересува се,пита,мн е любопитна и обича да е информирана,оправна е,всичко иска да знае,чете,Дева отвсякъде.😊МНОГО ме дразни понякога,щото аз съм пълна нейна противоположност.
Абе,живи и здрави да са ни
😊и да ни помагат

# 49
  • Мнения: 296
И на мен са ми гадни вечерите. Вече не мога да спя на никъде. По гръб не е хубаво, а и дори за кратко да застана се сецвам, настрани много ми пречи корема и го мачкам и бебчо мърда много странно...настрани тръгват и киселини и се обръщам пак по гръб, следва пак болка, пак настрани... пак киселини и така. Хахаха hahaha и като добавим през час- два вечерните пиш паузи, за които за да се изправя ми трябва или помощ от приятел или 5-6 минути охкане и пъшкане  hahaha

# 50
  • Мнения: 1 825
И аз в новата тема  Grinning

Сложни отношения сте подхванали. Дано се разберете, че иначе остават едни похабени нерви и неприятни моменти.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 348

the_most_happy
, пречи на контракциите. Те трябва да са стабилни, за да са ефективни. Ако матката не върши работа, може да се наложи предизвикване, което пък от своя страна може да наложи други намеси и става една лавина от наложили се неща. А и подготвителните контракции също имат роля по подготовката (както се казват Simple Smile ) Тренират матката. Играят роля и в скъсяването шийката на матката. Лека полека да върви работата към раждане.  
 

# 52
  • Мнения: 319
Гледайте себе си мами, не се ядосвайте на роднини и приятели хора всякакви без значение дали са рода или не, ако не живеете с тях още по-лесно просто се дистанцирайте и да не ви пука. Аз имах такъв период майка където прекаляваше казах й един път като човек, казах втори път и на третия я поставих на място и спрях да й вдигам и телефон и скайп и много бързо се оправиха нещата, така че нерви за хора които не заслужават няма смисъл.

# 53
  • Мнения: 251
Да се запиша и аз.
В 36+ съм и доки каза да не спирам магнерота. А както съм записала и дата за секцио, ден преди термина - мисля да го пия.

По повод за семейните отношения:
Честит  Свети Валентин !!! txtloves txtloves txtloves
Пожелавам на вас и половинките  ви преди всичко да сте живи и здрави, да продължавате да откривате истинското щастие, да може винаги да разчитате един на друг, да се подкрепяте, уважавате и обичате винаги. Не позволявайте семейният ви живот да се превърне в бреме или навик. Заедно  с новото човече, сътворете своята приказка и бъдете щастливи!!!!! Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts lovekiss lovekiss lovekiss

Последна редакция: вт, 14 фев 2017, 10:12 от dididg

# 54
  • Мнения: 899
момичета кажете ми какви са родилните контракции някой може ли да ги опише?  newsm78 не се шашкайте Joy просто се замислих защото както си лежах надясно и ме стегна мноооого корема от нищо и стана остър като триъголник. стягаше се стягаше се все повече и нещо като болезнена вълна от срудата надоло су появи и като стигна бикини зоната спря и се позиционира там болката и се увеличаваше... доста болеше накрая все едно нож е забит... после ме отпусна. стана ми странно защото нямам контракции никакви от 2 месеца ама никакви иии изобщо ниииикога не съм имала болка при контракция.... а сега хем се появи хум накрая ме болеше.... след като спря след 20-30мин пак същото стана..... за пръв път ме боли при това така странно и накрая доста силно... нито имам контракции  пък и лежах..  сега просто ме боли кръста  Laughing както и да е та се замислих какво ли ще е като станат истински  хах аз щу съм много стресната защото никога дори болки при цикъл не съм имала хаххаха

# 55
  • София
  • Мнения: 2 348
 Аз не мога да дам описание. Сериозно Simple Smile Изобщо не знам как да го опиша - това, което знам е, че ми се случва родилна контракция и толкова. И с първото раждане съм имала болежки тук-там ( и бъбречна криза също), но когато се появи родилна контракция, разбрах че е това, без да мога да кажа как съм го разбрала. Просто бях сигурна, че е това.
 Някои жени казват, като болезнена менструация, но мен корем от менструация никога не ме е болял. Боли ме бъбрека и то жестоко. При раждането също, между другото. Първо започва да ме боли бъбрека, после идват контракциите.
 Мога само да кажа къде ме боли - бъбрека Simple Smile (за мен) ниско в кръста, направо в таза даже и ниско долу в корема. Чак където ми свършва корема. Самия корем нямам спомен да ме е болял. Той само се стяга.

# 56
  • Мнения: 63
И аз да се запиша в новата тема - както винаги е невероятна  bouquet

Ние сме добре, все още си чакам. То и времето вече напредна нали съм за 3.03. и ставам изнервена и нетърпелива вече. Вчера накарах ММ да сглоби леглото и сега сме като дядовата ръкавичка в спалнята - няма място да се завъртиш, но..... трябва да свикна. Утре ще приготвя една чанта с най необходимите неща, че аз нямам кои да ми помага. Ще разчитам на ММ изцяло - и за баткото и за мен в болницата. Уговорила съм приятели и познати ако има нещо поне да приберат синът ми от училище  Cry докато ММ е с мен в болницата - лоша работа дано да успеем да се организираме.
Видях че сте подхванали темата за родители - майки и свекърви - ами аз казах че не ми трябва помощ и сама ще се спрява (а и нали сме много далеко никои не мрънка). Живот и здраве юни мисля да се прибера в БГ за лятото и там ще помагат Sunglasses докато аз ходя на плаж с баткото. Heart Eyes

# 57
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Зайче, прекрасна тема!
Много благодаря!

Аз имам страшно мн работа и нямам никакво време.

Силно стискам палци за всички!
Днес и аз съм на жк... И тонове

# 58
  • Германия
  • Мнения: 3 419
По повод на свекървите-наистина е мн.важно да си на първо място. ММ изобщо не се занимава с техните(ние сме и далече),мн е самостоятелен,не се влияе за абсолпютно нищо.Виждала съм обратни случаи(за мен такива бракове за обречени).Много е лошо да попаднеш на мамин златен,много.😊
А пък на властна маминка още повече.И ако си някоя добра душица ще те тъпчат яко.Но...това е др.тема.

О, много си права! Добре че и при нас е така. Но от както сме с мм заедно, свекъра все подхваща темата как при тях имало място в двора да ни построят една къща и там да живеем! Тоя човек нормален ли е се питам?! Как ще живея при тях! Това го казах на мм още в самото начало, с родителите няма да живеем - нито моите, нито неговите! Видяла съм как това води и до развод, не благодаря!

А свекърите пак не се обаждат и не питат как съм и дали родих. След като мм ги скастри преди 10 дена, че не се интересуват, майка му вика, е, като се роди бебето вие ще се обадите да кажете! Да, ако зависи от мен може и 1-2 седмици нищо да не им казваме!

# 59
  • Мнения: 254
Фокси успех, дано устискате колкото може повече и да сте добре Hug Момичета много благодаря за подкрепата, с беба си говорим активно. Всичко минава.
С каката ми казаха, че съм имала родилни контрации в осми месец при запис. Аз нищо не усещах нищичко, докторите бяха много учудени.
А сега имам болезнени понякога снощи много активни. Направо си мислех, че Алина иска да е Валентина. Започваха с болка в кръста от страни, точно под плаващите ребра и от там по диагонал към срамната кост, корема тръгва нагоре и почва болката ама яко и отива към влагалището и след това като изтръпване към бедрата. Ама цялата дандания по минута макс две и започна отпускане, при което чувствах как беба ме бута с глава долу и се подпира с крак отгоре, все едно се набира Shocked направо си казах тя знае какво прави. И така през 20 минути, в 1 час натъпках и втора доза магнезий и но шпа, знам че е много ама ....и не знам какво е било, но и днес съм с нов хемероид изпъкнал, болящ и огромен. Бонус... През цялото време и повтарях, че няма направление  baby_neutral да стои. Сега нищо ми няма. И аз не знам какво са родилни контракции, когато имах миналия път нищо не усещах, а след това бях секцио. Това снощи според мен не беше подготвително, ама знам ли?

Общи условия

Активация на акаунт